Tõhusad venitusharjutused
Mis kaotavad kehast igasuguse jäikuse


„Tõhusad venitusharjutused” on spiraalköites pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Tõhusad venitusharjutused Mis kaotavad kehast igasuguse jäikuse kaanepilt – front cover


Autor: Kakuko Nakamura.


Jaapani keelest tõlkinud Taimi Paves.


Originaali pealkiri: Karada no kori ga subete kieru: kyūkyoku no sutoretchi.


Toimetanud Maret Nukke. Kujundanud Margit Randmäe. Joonised: Kaori Yoshiko. Fotod: Hiroshi Suzuki.
„Tõhusad venitusharjutused” – tutvustus


Kas sind häirib, et keha on siit-sealt ära vajunud? Ja et kuigi sööd sama palju kui varem, on kehakaal ikkagi tõusnud, kogunenud kilod ei taha kaduda ning näed oma silmaga, et jääd aina vanemaks? Või seisad sa silmitsi keha jäikuse ja valuga: valu alaseljas, põlves, krooniline jäikus õlavöötmes ja mujal? Mure on igal inimesel erinev.

Kui püüe asja parandada tühja jookseb, tekib paratamatult nördimus. Keha muutub aina jäigemaks, lootus mugavalt liikuda kipub kaduma … Aga asjata. Selle raamatuga pakub dr Nakamura välja venitamismetoodika, mis aitab vältida jäikust ja valu, vältida kukkumisohtu ning keha noorena hoida.

Tõhus venitamine taastab nooruslikkuse kogu kehas!

Spordiarst ja kirurg-ortopeed dr Nakamura Kakuko on oma 25aastase arstipraktika vältel kokku puutunud väga erinevate muredega. Ravides igapäevaselt Riikliku Sporditeaduste Keskuse juures Jaapani Olümpiakomitee poolt toetatud sportlasi ja ka teisi atleete, on doktor oma ala tõeline spetsialist ning töötanud välja väga tõhusa treeningprogrammi keha liikuvuse parandamiseks, vananemisprotsessi aeglustamiseks ja vigastuste vältimiseks.Raamatu „Tõhusad venitusharjutused” sisukord

Raamatu „Tõhusad venitusharjutused” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.SAATEKS

Tõhus venitamine taastab nooruslikkuse kogu kehas

Mis sulle praegu muret teeb, et sa selle raamatu kätte võtsid?
Kas sind häirib, et keha on siit-sealt ära vajunud ja et kuigi sa sööd sama palju kui varem, on su kehakaal ikkagi tõusnud, turjale kogunenud kilod ei taha kuidagi kaduda ning sa näed oma silmaga, et jääd aina vanemaks? Või seisad sa silmitsi probleemidega, mis on seotud jäikuse ja valuga kehas – valu alaseljas, põlves, krooniline jäikus õlavöötmes ja mujal? Igaühel on ilmselt omad mured.
„Tahan, et mu keha oleks jälle nooruslik!” Seda soovides mõtleb naine viimaks, et ta tahaks ükskõik mil viisil saavutada kiireid tulemusi, ja hakkab tegema pingutust nõudvaid harjutusi. Aga kui seni on puudunud liikumisharjumus ja keha, mis ei ole valmis treeninguteks, ootamatult koormata raske treeninguga, võivad liigestes ja kudedes kergesti tekkida vigastused, millest on keeruline taastuda.
Ehkki sa hakkasid oma kehale tähelepanu pöörama ja proovisid midagi ette võtta, tekib paratamatult tunne, et see kõik oli asjatu, ja sa loobud. Püüdes vigastatud kohta kaitsta muutub keha aina jäigemaks, liigeste liikuvusulatus väheneb, kehahoiak halveneb silmnähtavalt ning sisemised lihased ja koed vananevad veelgi. Kahju küll, kuid kogu su vaev oli ilmaaegu!
Selles raamatus tutvustan ma sulle tõhusaid venitusharjutusi, mis aitavad vältida jäikust ja valu liigestes ning hoida keha noorena.
Saladus peitub selles, kuidas läheneda niinimetatud „kolmele suurele liigesele” – õla-, puusa-ja põlveliigesele. Kui ükskõik millist neist kolmest suurest liigesest pikka aega ebaõigesti koormata, tekib kergesti jäikus ja valu ning liigesed deformeeruvad. Kui probleemset kohta õigesti venitada ja selles jälle tasakaal leida, siis see mitte üksnes ei paranda vigastusi, vaid loob samal ajal ka kauni figuuri.
Tänavu täitub mul 25 aastat töötamist ortopeedina ja selle aja jooksul olen ma kokku puutunud väga erinevate muredega.
Riiklikus Spordimeditsiini Keskuses olen ravinud Jaapani Olümpiakomitee toetatud sportlasi ja ka teisi atleete ning ma tean, et tegelikult on tippsportlaste suurepäraste soorituste taga meeletu füüsiline pingutus. Kümne- ja kahekümneaastased noorsportlased väänavad uskumatult tihti välja liigeseid ja vigastavad kõhresid. Nende kehade vananemine on toimunud otse mu silme all. Tegutsedes spordiarstina olen pidevalt kokku puutunud küsimusega, kuidas peatada keha vananemist ja hoida ära vigastusi.
Enne, kui ma hakkasin tegelema spordimeditsiiniga, arvasin, et just kirurgia on parim ravimeetod, ja ma tahtsin oma oskusi sellel alal täiustada. Aga kui ma sportlastega kokku puutudes nägin, kuidas nad päevast päeva üle treenides end vigastavad, hakkasin ma mõtlema, et operatsioone teeb küll inimene, aga inimkeha ise on looduse looming, mida inimese käsi ei suuda kindlasti taastada samasuguseks, nagu loodus ta lõi. Ma mõistsin järjest paremini, kui oluline on hoida kogu keha võimalikult heas seisus veel enne seda, kui tekivad vigastused ja valu.
See kõik kehtib ka tavalise inimese puhul. Võrreldes atleetidega toimub neil keha vananemine lihtsalt aeglasemalt. Kui me oma 40–50-ndates eluaastates võtaksime tarvitusele ettevaatusabinõud, suudaksime me valu tekkimise ära hoida, aga kuna me seda ei tee, hakkamegi tajuma valu. Nii võib näiteks O-jalgade puhul kergesti tekkida valu põlvedes, aga halb rüht võib põhjustada pinget õlavöötmes ja valu alaseljas. Seepärast tuleks juba varakult omandada võtted, kuidas oma keha õigesti liigutada, et hoiduda valust. Kõigile neile, kes arvavad, et ristluuvalude korral ortopeed neid ei aita ja tormavad nõelraviarsti või kiropraktiku vastuvõtule, tahaksin ma enne, kui nad seda teevad, välja pakkuda meetodi, mis aitab seljavalu ennetada.

Omandagem terve ja hästi toimiv keha!
Ortopeedina olen ma täna sügavalt veendunud, et ma olen kohustatud teile tutvustama meetodit, mis võimaldab teil hoida oma keha liikuva ja tervena kogu eluea vältel. Tõhus venitamine aitab vältida valu ja jäikust kehas ning vähendab kukkumisohtu.
Soovin, et igaüks meist, kes me oleme oma keha peremehed, õpiks oma keha hästi tundma. Selles raamatus tutvustan ma kõigile mõistetaval viisil, kuidas on omavahel seotud selgroog ja kolm suuremat liigestegruppi – õla-, puusa-ja põlveliigeseid, ning nende seoseid omakorda lihastega, ehkki see võib esmapilgul tunduda keeruline. Samuti olen ma välja töötanud venitusharjutused, mida peaks olema ülimalt lihtne meelde jätta.
Mõistes seda, kuidas on omavahel seotud lihased ja liigesed ning kuidas nad peent tasakaalu hoides koos toimivad, saad iseenda peal kogeda nende venitusharjutuste erakordset mõju oma figuuri ja rühi parandamisel, ja seda lausa igapäevaste toimetuste kõrval. Järjepidev harjutuste tegemine kindlustab ilusa ja hästi funktsioneeriva keha.
Koge selle raamatu toel tõhusate venitusharjutuste mõju ja sa märkad, kuidas sul muutub olemine kergeks ja figuur omandab noorusliku kuju.


Raamatuga „Tõhusad venitusharjutused” seonduvad märksõnad: venitusharjutused, kehalised harjutused, liigesed, lihased, painduvus, käsiraamatudRaamatu „Tõhusad venitusharjutused” tehnilised andmed


„Tõhusad venitusharjutused” on spiraalköites pehmekaaneline raamat, 158 lk; 15,7 × 21,4 cm; ↔ 1,4 cm; 288 g.


Raamat „Tõhusad venitusharjutused” on hetkel laost otsas.


Raamatu „Tõhusad venitusharjutused” ilmumisandmed: Tänapäev, 2020


ISBN/EAN: 9789949857852Soovitame lisaks väljaandele „Tõhusad venitusharjutused” vaadata ka neid trükiseid:


Tugev aju
Tugev aju

22.92


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125