Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: ToitumineTervisToiduained, joogid

Head rasvad tervise teenistusse


„Head rasvad tervise teenistusse” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Head rasvad tervise teenistusse kaanepilt – front cover

Hind: 23.32


Autor: Anne Fleck.


Saksa keelest tõlkinud Kersti Kaljuvee.


Originaali pealkiri: Ran an das Fett: Heilen mit dem Gesundmacher Fett.


Toimetanud Katrin Naber. Kujundanud Inga Joala.
„Head rasvad tervise teenistusse” – tutvustus


On levinud eksiarvamus, et hea tervise ja füüsilise vormi saavutamiseks tuleb vältida rasva. Tunnustatud saksa toitumisnõustaja Dr Anne Fleck tutvustab raamatus Head rasvad tervise teenistusse teaduslikke uurimusi, mis kinnitavad, et rasvade õige kasutamine on tervislik ja võib isegi teatud krooniliste haigustega seotud kaebusi vähendada. Raamatus Head rasvad tervise teenistusse selgitatakse, millest on mitmed valearusaamad alguse saanud ning kuidas peaksime selles valguses oma toitumist reguleerima.

Head rasvad tervise teenistusse – sisukord


Sissejuhatus
ESIMENE OSA: UUED TÕED RASVA KOHTA
• Ebaõiglaselt ebasoosingusse jäänud toitainest
• Ühe rasvase, haigeks tegeva eksituse lugu
• Kolesteroolivale
• Rasvade maailm. Või: rasvased faktid – kergesti seeditavad!
• Taimeõlid – fassaad või tegelikkus
• RASV – delikatess tervetele rakkudele. Terve rakk = terve keha
• Pruuni rasva saladus – müsteerium aimamatu tervisepotentsiaaliga
TEINE OSA. RASVADE RAVIJÕUD
• Kuidas saada lihtsalt lahti vaevustest, alustades aknest ja lõpetades igemepõletikuga, ja kuidas neid ennetada
• Pea ja närvisüsteem
• Südame-veresoonkonnahaigused: lõpp südametule meditsiinile
• Seedesüsteem / Mao- ja sooletrakt
• Ainevahetushaigused ja ülekaal
• Liigesehaigused
• Väsimus ja valud: fibromüalgia, kroonilise väsimuse ja kroonilise valu sündroom
• Nahahaigused (akne, psoriaas, neurodermatiit, rosaatsea, vanaduslaigud): nahk – hinge peegel? Ja rasvade!
• Vähihaigused – tunne õige vaenlane ära ja võida ta!
• Haige hing
• Te ei ole haige, kuid võiksite olla tervem: parimad nõuanded tervislikult vanaduse vastu võitlemiseks, rasedatele, imetavatele emadele, rasestuda soovijatele ja sportlastele
KOLMAS OSA. ÜLEVAADE RASVARIKASTEST TOIDUAINETEST
• Õlivahetus köögis
• Rasvarikaste toiduainete iseloomustus – luup välja!
NELJAS OSA. HEAD RASVAD TERVISE TEENISTUSSE
• Seljatage hirm rasva ees – ja teie keha terveneb
• Terviseankeet
• Kaasake kõik!
• PARIMAD RASVARIKKAD TOIDUAINED JA NENDE SÕBRAD (toiduainete nimekiri)
• Head rasvad tervise teenistusse! Uued rituaalid
• Tõmba, kui saad! Õli tõmbamine kui universaalne vahend
Epiloog
Kontrollküsimustik teie rasvatarbimise kohta
Sõnastik
Märkused
Täiendav kirjandus
Tänusõnad

Head rasvad tervise teenistusse – sissejuhatus


Kas oskate aimata, miks enamik inimesi ei saa nautida elu, olles maksimaalselt hea tervise juures? Miks küll? Saatuslik rasvapuudus! Lihtsalt ja selgelt öeldes: rasv.
RASV! Mida see teie jaoks tähendab? Võib-olla midagi taolist, nagu „rasv tekitab raskesti eemaldatavaid plekke”. Rasv ujub ringikestena supil. Rasv lotendab üle püksivärvli. Mõne kunstisõbra ja kunstnik Joseph Beuysi austaja jaoks on rasvaplekid isegi kunstiline väljendus. Rasv ei ole aga kindlasti mürk, nagu selle kohta viimastel aastatel ekslikult laimujuttu on levitatud. Pigem on see teie organismi varjatud luksuslik ravivahend. Rasv on olnud seniajani teie tervise hästi peidetud aare.
Te saate oma tervise heaks palju ära teha: veidi rohkem liikuda, piisavalt magada, probleemidega rahulikumalt ümber käia, armastusväärsete, ausate inimeste lähedust otsida, eriti aga tuleb teil oma toitumine kriitiliselt üle vaadata ja rasva hea maine taastada. Sellel, mida me sööme, on tohutu mõju meie keha bioloogiale: soolestiku mikrofloorale, immuunsüsteemile, hormoonide ringlusele, ainevahetusele – kõik need selle ülimalt filigraanse pusle – meie keha – tükid reageerivad meie toitumisele. See, mida me sööme, satub meie rakkudesse, meie keha kõige väiksematesse üksustesse. Te võite oma rakud aegluubis hävitada või siis neid targa, rasvarikka toitumisega kaitsta ja hoida.
Lühike mõttemäng: kujutlege oma keha suure tervikuna, suurepäraselt formeeritud miljonitest rakkudest koosneva üksusena. Iga rakk kui väikseim üksus vajab rakumembraani ja rakuosiste jaoks elutähtsa ehitusmaterjalina rasva, täpselt nii nagu teie ja lõhnav basiilikutaim köögis või orav metsas vajate hingamiseks õhku. Iga elus rakuke teie kehas lausa karjub rasva järele. Kahjuks aga jääb see meeleheitlik karje paljudel kuulmata. Kui te rakku süstemaatiliselt „rasvatate”, avate ukse üleüldisele tervenemisele. Mida rohkem on terveid rakke, seda tervem on kogu organism.
Meil kõigil on võimalus on keha seisukorda parandada – hea rasva ravijõuga. Te kahtlete? Kas te ei ole siis rohkem väärt kui teie auto? Ma jälgin imestusega, kuidas palavalt armastatud „kärusse” kallatakse silmagi pilgutamata vaid parimat mootoriõli, üks euro rohkem või vähem ei mängi mingit rolli. Iga jalgrattakett, iga mootorsaag vajab talitlemiseks õiget õli. Kui aga tegemist on oma mootori, kehaga, muututakse tihti ükskõikseks, hooletuks ning lastakse elul kulgeda – enda eest erilist hoolt kandmata. Paljud eelistavad maitsetuid, rasvavaeseid tooteid või niisutavad oma rakkusid muretult väheväärtuslike kahjulike rasvadega. Siis ei maksa imestada, kui mootor millalgi jukerdama hakkab ja keha ühelt „süütesüsteemi vealt” teisele võbiseb. Pole ka mingi ime, kui üks nakkus teisele järgneb, kui teid varitsevad kroonilised, muret tekitavad haigused või ülakorrusel – keskendumisvõime, mälu ja tuju – ei ole kõik enam nii hästi kui varem. Rasvavaene toitumine kutsub esile mässu teie tervise komandosillal. Ükskõik millised pealkirjad teil silme ees virvendavad, ükskõik kui tihti teile on pähe taotud, et rasvavaene on tervislik – tänapäeva teadus tõendab, et rasv ei ole paha, vaid pääsemine. Rasva ravijõust võiksid kasu saada miljonid inimesed, kui nad seda vaid teaksid …
Tähtis on pöörata tähelepanu rasva kvaliteedile ja teistele „toiduainetele”, mis päevast päeva teie makku tee leiavad, sest targasti valitud heal rasval on täiusliku kütusena ainulaadne anne rakkusid uuendada ja nii tervet organismi ravida. Rasv pakub teile võimalust oma tervist tugevasti mõjutada, rohkem kui te endale ette suudate kujutada. Rasv ei tee mitte ainult saledaks ja targaks, õnnelikuks ja seksikaks, vaid kaitseb tõendatavalt ka südameinfarkti, ajurabanduse, diabeedi, dementsuse ja vähi eest. See pole veel kõik. Rasv ei oma üksnes võimet haigusi ära hoida ja neid leevendada, vaid ka ravida! Seepärast on see minu ravimeetodi põhimoodul.


Raamatuga „Head rasvad tervise teenistusse” seonduvad märksõnad: toitumine, rasvad, toidurasvad, toiduained, rasvasisaldus, tervislik toitumine, haigused, ennetav meditsiin, raviRaamatu „Head rasvad tervise teenistusse” tehnilised andmed


„Head rasvad tervise teenistusse” on pehmekaaneline raamat, 352 lk; 14,2 × 21,4 cm; ↔ 2,4 cm; 502 g.


Raamat „Head rasvad tervise teenistusse” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Head rasvad tervise teenistusse” ilmumisandmed: Tänapäev, 2020


ISBN/EAN: 9789949856985 (978-9949-85-698-5)

Ostan „Head rasvad tervise teenistusse” hinnaga 23.32Soovitame lisaks väljaandele „Head rasvad tervise teenistusse” vaadata ka neid trükiseid:


Antidieet
Antidieet

19.91


Tige kokk
Tige kokk

22.50


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525