Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: EneseabiPsühholoogiaTervis

Ärevuse lahtiharutamine
Uute teaduslike meetoditega hirmust ja murest priiks


„Ärevuse lahtiharutamine” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Ärevuse lahtiharutamine Uute teaduslike meetoditega hirmust ja murest priiks kaanepilt – front cover

Hind: 39.93


Autor: Judson Brewer.


Inglise keelest tõlkinud Evelin Rungi.


Originaali pealkiri: Unwinding anxiety: new science shows how to break the cycles of worry and fear to heal your mind.


Toimetanud Liina Saarlo. Kujundanud Janek Saareoja. Illustratsioonid: Julija Miroshnichenko.
„Ärevuse lahtiharutamine” – tutvustus


Sõnaraamatu definitsiooni järgi on ärevus mure, närvilisus või rahutustunne, mis tekib ligiolevast sündmusest või millestki, mille tulemus on ebamäärane. Kuivõrd iga peatselt saabuv sündmus on ligiolev, ja kuna saame kindlad olla vaid selles, et asjad on ebakindlad, võib ärevus tõsta pead iga kell. Kliinilise psühhiaatri Judson Breweri praktiline teejuht „Ärevuse lahtiharutamine” tõhustab ärevusega tegelemist ning aitab boonusena saada jagu kõigist seda saatvatest tarbetutest harjumustest ja sõltuvustest.

Meditsiinilised käsiraamatud toovad ärevuse tüüpiliste sümptomitena välja närvilisuse, rahutuse, kergesti tekkiva väsimuse, suurenenud lihaspinge ja -valu, ärrituvuse ning keskendumis- ja uinumisraskused.

Paljude jaoks on ärevus kui metsapõleng, mis saab alguse tikutõmbest koidikul ja lõõmab päeva edenes üha ägedama leegiga, et seejärel õhtul voodisse ronides imestada: „Miks mul küll und ei tule?” Teisi kimbutavad paanikahood, mis tabavad neid ootamatult kui välk selgest taevast või ajavad südaöösel une pealt üles. Kolmandad muretsevad aga konkreetsete asjade pärast.

Dr Brewer on oma teadustöödes keskendunud ärevuse ja harjumuste (alkoholi liigtarvitamisest stress-söömise ja sissejuurdunud viivitamiseni) vahelistele seostele: miks me õpime ärevile minema ning kuidas me kujundame sellest harjumuse. Tema lahendustele orienteeritud raamat „Ärevuse lahtiharutamine”:
• tutvustab ärevuse tekkimise psühholoogilisi ja neuroteaduslikke selgitusi;
• annab kondikava, mille toel ärevuse taandumise nimel tööd alustada;
• näitab, kuidas tuvastada ärevuse päästikuid (ka neid, mille ärevus ise valla päästab);
• aitab mõista, miks me takerdume mure ja hirmu tsüklitesse ning kuidas ajakohastada aju tasuvõrgustikke nõnda, et nende haardest vabaneda;
• õpetab aju õppimiskeskusi kaasavaid võtteid, et ärevuse tsüklitest (ja teistest harjumustest) välja murda.

Võimalik et tegu on ainsa ärevusealase raamatuga, mida eales vajate. Juhindudes oma laboris tehtava neuroteaduse viimasest sõnast ja kliiniliselt tõestatud võtetest, avaldab dr Brewer leidlikult selle, miks ärevustsüklid on nõnda visad murduma.
Näidates selgelt, kuidas ja miks on muretsemine niivõrd sõltuvust tekitav, juhendab ta lugejat vabanema vanadest harjumustest, mis ärevust käigus hoiavad, ja harutama lahti köidikuid, mis elu aheldavad. Tegu on tõenduspõhise psühholoogiateadusega selle parimal kujul.
– Mark Williams, Oxfordi Ülikooli kliinilise psühholoogia emeriitprofessor, raamatu „Ärksus” kaasautorRaamatu „Ärevuse lahtiharutamine” sisukord

Raamatu „Ärevuse lahtiharutamine” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Ärevuse lahtiharutamine” seonduvad märksõnad: ärevus, ärevushäired, hirm, mure, emotsioonid, vaimne tervis, psühholoogia, enesejuhtimine, eneseabi, psühhotehnika, nõuandedRaamatu „Ärevuse lahtiharutamine” tehnilised andmed


„Ärevuse lahtiharutamine” on kõvakaaneline raamat, 312 lk; 15,3 × 21,5 cm; ↔ 2,7 cm.


Raamat „Ärevuse lahtiharutamine” on Laos nr 3, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Ärevuse lahtiharutamine” ilmumisandmed: Äripäev, 2022


ISBN/EAN: 9789916635254

Ostan „Ärevuse lahtiharutamine” hinnaga 39.93Soovitame lisaks väljaandele „Ärevuse lahtiharutamine” vaadata ka neid trükiseid:


Tugev aju
Tugev aju

22.92


Feng shui
Feng shui

17.97


Ärkamine
Ärkamine

19.79


Antidieet
Antidieet

19.91


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525