Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: PsühholoogiaEneseabiFilosoofia

12 elu mängureeglit
Vastumürk kaosele


„12 elu mängureeglit” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

12 elu mängureeglit Vastumürk kaosele kaanepilt – front cover

Hind: 38.38


Autor: Jordan B. Peterson. Eessõna autor: Norman Doidge.


Inglise keelest tõlkinud Ave Põlenik-Schweiger.


Originaali pealkiri: 12 rules for life: an antidote to chaos.


Toimetanud Anu Seidla-Suitsu. Kujundanud Janek Saareoja.
„12 elu mängureeglit” – tutvustus


Reeglid? Rohkem reegleid? Tõsiselt? Kas elu ei ole juba piisavalt piiranguid täis? Ja miks üldse eeldada, et mingitest reeglitest võiks abi olla? Jordan B. Peterson väidab, et meil on reeglite suhtes vastakad tunded isegi kui teame, et need toovad meile kasu. Söakad, iseloomuga hinged tunnetavad end reeglitest veel eriti ahistatuna.

Peterson väidab aga, et ilma reegliteta muutub inimene kiiresti oma ihade orjaks ning selles pole midagi vabastavat. Latid langevad ja väärtused ähmastuvad piirini, mis ei ole enam meie väärilised. Ta leiab, et parimad reeglid aitavad meil jõuda eesmärkideni ning täisväärtuslikuma, vabama eluni.

Puistades tabavaid näiteid nii oma enda elust kui ka kliinilisest tööst, samuti filosoofiast, psühholoogiast ning inimkonna vanimatest müütidest, pakub ta ümbritsevale kaosele võimast vastumürki. Ta toob välja kaksteist sügavmõttelist, samas ootamatult praktilist printsiipi, kuidas elada mõtestatud elu. Ta demonstreerib ilmekalt, et eesmärk saada õnnelikuks on üsna mõttetu ning väidab, et selle asemel tuleks keskenduda hoopis elu mõtte leidmisele. Sest just see pakub kaitset kannatuste eest, millega elu meid paratamatult kostitab.

Kuna inimkonnal pole veel tänapäevasel teadusel põhinevat eetikat, ei üritagi Peterson oma reeglitega lauda tühjaks lüüa ning heita tühipalja ebausuna kõrvale aastatuhandete tarkust ja meie suurimaid moraalseid saavutusi. Ta teeb seda, mida mõistlikud teejuhid on alati teinud – ta ei väida, et inimlik tarkus algab temast, vaid pöördub oma teejuhtide poole. Ja kuigi raamatu teemad on tõsised, käsitleb ta neid sageli kergel toonil ning siira mõnuga.

Tunnustatud kliiniline psühholoog professor Jordan B. Peterson on tuntavalt mõjutanud tänapäevast arusaama isiksusest. Temast on saanud meie aja üks populaarsemaid mõtlejaid, kelle loengud romantilistest suhetest, Piiblist, mütoloogiast ning teistest teemadest on paelunud kümnete miljonite kuulajate tähelepanu. Ajal, mil meid on tabanud ennenägematu muutuste voog ning poliitiline polariseerumine, on tema selge ning otsekohene sõnum vastutusest ja iidsete tarkuste väärtustest leidnud kõlapinda terves maailmas.

Raamat „12 elu mängureeglit” on Sunday Timesi ja New York Timesi parim bestseller kategoorias „meie aja mõjukaim intellektuaal”.Raamatu „12 elu mängureeglit” sisukord

Raamatu „12 elu mängureeglit” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „12 elu mängureeglit” seonduvad märksõnad: elu, elufilosoofia, väärtused (filos.), elu mõte, enesejuhtimine, eneseabi, nõuandedRaamatu „12 elu mängureeglit” tehnilised andmed


„12 elu mängureeglit” on kõvakaaneline raamat, 464 lk; 15,8 × 21,7 cm; ↔ 2,6 cm; 839 g.


Raamat „12 elu mängureeglit” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „12 elu mängureeglit” ilmumisandmed: Äripäev, 2019


ISBN/EAN: 9789949624973 (978-9949-624-97-3)

Ostan „12 elu mängureeglit” hinnaga 38.38Soovitame lisaks väljaandele „12 elu mängureeglit” vaadata ka neid trükiseid:


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525