top design element
Kirjavara raamatupood


Kirjavara online-raamatupood on veel alles noor. Kui Te siit soovitud raamatut ei leidnud, küsige ikka.
Võimalik, et raamat on olemas, kuid pole andmebaasi veel jõudnud. Selleks vajutage nupule „Kirjuta meile”, avaneb kirja saatmise vorm.
OstukorvOtsing 


Eestikeelsed raamatudSoomekeelsed raamatudRootsikeelsed raamatudIngliskeelsed raamatudPrantsuskeelsed raamatudSaksakeelsed raamatudVenekeelsed raamatud


Sarjad
Viimati poodi lisatud raamatud
Uued raamatud (2021, 2020)

ANTIIK

Aabitsad


Aforismid, tsitaadid, mõtteterad


Aiandus, mesindus 2 uut


Ajaloolised romaanid 1 uus


Ajalugu, poliitika 7 uut


Alternatiivmeditsiin 1 uus


Arhitektuur


Arvutid, elektroonika 1 uus


Atlased, kaardid


Ehitus ja remont


Elulood, mälestused, biograafiad 4 uut


Eneseabi


Esoteerika


Ettevalmistus kooliks 3 uut


Filosoofia


Folkloor, mütoloogia, müüdid 5 uut


Fotoalbumid 1 uus


Fotograafia, filmitehnika


Hobid ja vaba aeg 1 uus


Huumor


Ilu ja tervis 1 uus


Ilukirjandus 11 uut


Jooga ja Pilates


Juriidika, õigus


Jõulud


Katastroofid, õnnetused, kuriteod 1 uus


Keel ja kirjandus


Keeleõpikud


Kehakultuur


Kleepsuraamatud 13 uut


Kodundus


Kokaraamatud 1 uus


Kombed ja etikett 1 uus


Kriminullid, krimkad, kriminaalromaanid 2 uut


Kultuur


Kunst


Käsitöö, meisterdamine 1 uus


Laste tegelusraamatud 15 uut


Lastekasvatus


Lasteraamatud 8 uut


Laulikud


Lemmikloomad 1 uus


Liiklusõpikud 1 uus


Loodus 2 uut


Loomad, linnud 1 uus


Luule 1 uus


Majandus, äri 1 uus


Meditsiin 1 uus


Mood, kosmeetika 1 uus


Muinasjutud


Muusika


Mängud 1 uus


Neidudele, tüdrukutele 2 uut


Nipiraamatud


Noodid


Noormeestele, poistele 1 uus


Noortele 1 uus


Nuputamisraamatud, tööraamatud, töövihikud 2 uut


Näidendid


Perioodika


Pildiraamatud, koomiksid


Populaarteadus


Psühholoogia 2 uut


Pusleraamatud


Põllumajandus, metsandus


Rahvusköögid


Religioon


Ristsõnad, sudokud


Ruumilised, häälitsevad, vigurraamatud 2 uut


Seks 3 uut


Sport 1 uus


Suhted


Sõidukid


Sõnastikud, leksikonid


Teatmikud, entsüklopeediad 2 uut


Tervis


Toiduained, joogid


Toitumine 1 uus


Turism, reisikirjad, reisijuhid 3 uut


Täppisteadused


Veganlus, vegetaarlus


Veterinaaria


Väikelaste raamatud


Värvimisraamatud, värviraamatud 10 uut


ÕpikudPsühholoogia. Poliitika. Võitlus
Kuidas võita avalikus väitluses?


Trükise „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus Kuidas võita avalikus väitluses?” kaanepilt. Cover picture of „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus Kuidas võita avalikus väitluses?”.

Hind: 17.90


Autor: Anatoly M. Zimichev. Eessõna autor: Raul Rebane.


Vene keelest tõlkinud Toomas Kall (originaali pealkiri: Психология политической борьбы. Политическая и гражданская психология).


Toimetanud Liine Jänes, Sirje Endre. Kujundanud Kadi Pajupuu. Illustratsioonid: Kadi Pajupuu, Marilyn Piirsalu.


ISBN/EAN: 9789949910106 (978-9949-9101-0-6)


„Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” on flexi-cover -kaantega raamat, 184 lk; 15,2 × 22,4 cm; ↔ 1,3 cm; 339 g.
Raamatu seisukord: nagu uus.


Raamat „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” asub Tallinna kesklinnas, Kentmanni 10-19: saame kohe teele panna või saate sellele ise E–R 9–17 (kokkuleppel ka muul ajal) järele tulla.„Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” – tutvustus


Saateks
1990. aastate keskel kuulsin ei tea kust, et on olemas üks vene akadeemik, kelle teooria on olnud abiks Ameerika presidendile Bill Clintonile tema valimisvõitluses. Kuulujutt oli muidugi huvitav, aga tundus nii uskumatu, et ega ma alguses väga ei innustunud. Lisaks olid meie periskoobid tol ajal üsna üksmeelselt suunatud läände ja oletada, et ka idas võib midagi mõistlikku olla valimisteooria koha pealt, ei tundunud reaalne. Ei olnud ju sealpool kunagi mingeid normaalseid valimisi olnud.
Aja jooksul siiski selgus, et selline tark mees eksisteerib, aga tema kohta oli väga raske materjali saada. St. Peterburgi psühholoogiaprofessori Anatoly M. Zimichevi raamat „Poliitilise võitluse psühholoogia”, mille esmatrükk ilmus 1992. aastal, kadus raamatupoe lettidelt kohe ja seda normaalsel viisil kätte saada oli lootusetu. Sama lugu oli hiljem ka kordustrükiga. Valdkond, mida Zimichev käsitles, oli aga erakordselt huvitav, seda enam, et ETV omaaegse programmijuhina olin ülepeakaela sukeldunud just sellelaadsete teemade õpingutesse. Inimlike valikute psühholoogiliste põhjuste teooria tundus väga perspektiivne ka televisiooni programmeerimise seisukohalt.
Ime küll, aga mõne aja pärast õnnestus legendaarse Zimichevi teos siiski ühest Tallinna antikvariaadist 30 krooni eest osta. Lugesin seda mitu korda. Alguses tundus autori kogu lähenemisnurk väga imelik, paljudest asjadest ma ei saanud üldse aru, osa seisukohti tundusid lihtsalt veidrad olevat. Aga mingil seletamatul põhjusel ma raamatut riiulile siiski ei jätnud. Tahtsin selgusele jõuda, milles on selle raamatu saladus, mida ma sealt õigupoolest otsin ja mis seal tegelikult olemas on. Niisiis võtsin endale aega ja süvenesin mõnedesse peatükkidesse põhjalikumalt kui teistesse.
Mäletan hästi ühte lauset raamatust: „Selleks, et etnos saaks eksisteerida, tuleb ta Tõe, Ilu, Headuse ja Külluse kategooriate haaval vastandada ümbritsevale maailmale.” Alguses tundus see mingi ususekti posimisena. Mis see etnos üldse on? Miks tuleb ennast vastandada ja veel mingite uduste kategooriate abil? Kohe tekkis hulgaliselt küsimusi. Süvenemisel aga veendusin, et autorile tuleb au anda, sest ta on paljud irratsionaalsed ettekujutused asetanud ratsionaalsesse, arusaadavasse struktuuri. Ärge laske ennast ehmatada skeemist lk 17, see tundub alguses liiga keeruline, kuid süvenedes jooksevad asjad iseenesest paika ja te avastate üllatunult: jah, just nii asjad ongi!
Leidsin raamatust endale kõige väärtuslikuma olevat eelkõige etnose („MEIE”) teooria koos etnoste vahelise konkurentsivõitluse ideoloogiaga. Kuidas moodustada ja koos hoida gruppe, mida kujutab endast poliitiline võitlus, mil viisil on esinejal võimalik võita tähelepanu auditooriumis jne, jne. Kõik see oli vägagi põnev ja uudne.
Suur kasu Z. õpetusest tuli aga hoopis ootamatust kohast, mida vist autor isegi ei oletanud, et ta on sellest kirjutanud. Tänu Zimichevile mõtlesin täielikult ringi teemal, kes üldse on andekas inimene, talent. Mis tüüpi inimene jõuab tippu, millised omadused tal peavad olema?
Kunagi peeti ka mind ennast sportlikult andekaks, ka paljusid mu sõpru ja klassikaaslasi, aga näe – ei tulnud meist suure spordi mõistes suurt midagi. Keda nüüd süüdistada, kas riiki, tingimusi, treenereid või veel kedagi? Zimichevi lugedes selgub kurb tõsiasi, et ei ole vaja kedagi süüdistada, tuleb minna peegli ette ja tunnistada lihtsat tõsiasja: keegi meist ei olnudki loodud spordis suureks saama, sest me lihtsalt polnud piisavalt andekad! Andetut võid sa dresseerida kui palju tahad, suures konkurentsis ei jõua ta tippu mitte kunagi.
Mis on aga tõeline andekus? Anatoly Zimichevi raamat pani mind seda teemat süvenenult käsitlema ja ümber mõtlema senised ettekujutused.
Ja varsti tõi aeg juhuse ja võimaluse seda kõike ka praktikas kontrollida.
Gerd Kanteri kuldmedalipeol 2008. aasta lõpul tänasin ma akadeemikut abi eest Eestile kuldmedali toomises. Isiklikult sain ma sel teemal temaga küll vestelda alles 2009. aasta kevadel. Ütlesin talle ja olen selles siiani absoluutselt kindel, et ilma tema raamatuta ei oleks ma 2000. aastal Gerd Kanteriga tegelema hakanud, sest ma poleks lihtsalt aru saanud, et Tiduvere küla poiss on ebatavaline talent. Tema andekus ei seisne mitte tema suures kogus ega jõus, vaid haruldases kaasasündinud omaduses, mida Zimichev nimetab frontaalse dominantsi vajaduseks. Ja siin ei ole vahet, mis valdkonnaga sa tegeled, kas teed sporti, mängid klaverit või joonistad pilte – tippu jõuavad ikka samasuguste omadustega inimesed. Küsimus on selles, kas sul on olemas kirg või mitte. Kõik muu on õpitav ja koolitatav.
Kuulsin kunagi ilusat lauset „suured inimesed mööduvad märkamatult”. Ja see juhtub alalõpmata, sest meil ei ole „tööriista” potentsiaalse suuruse hindamiseks. Zimichevi raamat võib olla abiks selle vea parandamisel. Vähemalt minule on Zimichevi teooria olnud oluline, aidanud valida suunda, aidanud teha õigeid valikuid elus.
Poliitikasse pürgival kodanikul on raamatust palju kasulikku lugeda ja seejuures mõistatada, kui suur on tegelikult tema hierarhilise dominantsi vajadus ja kas tal üldse ongi poliitiku ameti pidamiseks eeldusi? On tänuväärne, et kirjastus SE&JS omandas prof. Zimichevilt autoriõigused ning nüüd ilmub tema ainulaadse raamatu uus versioon Toomas Kalli tõlkes eesti keeles. Nii saab Zimichevi originaalsetest mõtetest laetud teose lugeja haruldase võimaluse eneseanalüüsiks: kes ma siis tegelikult olen, kas isend, indiviid või isiksus?
Juba ette võin öelda – paljudele niisuguse eneseanalüüsi tulemus ei meeldi, sest nad avastavad ennast oma avaliku käitumise järgi gruppidest, millel ei olegi võimalusi päriselt suureks saada ...
Nüüd on Anatoly Zimichevi „Poliitika. Psühholoogia. Võitlus” eesti lugeja ees hindamiseks. Mul ei ole kahtlust, et see raamat võib tekitada umbusku, vastakaid arvamusi ja kindlasti ka teravat kriitikat. Autorit hakatakse võib-olla süüdistama sotsiaaldarvinismis ja vahest mõnes muuski patus, nagu see meil kombeks on. Tahaksin aga siiski loota, et Zimichevi raamatu väärtuslikum osa – õppimine kui kasvamine – aitab heitlikus ajas paljudel leida oma tee. Eelkõige usun, et vähemalt tark poliitik mõistab, et suuri asju teiste heaks on võimalik teha ainult siis, kui võitled hierarhia sees küll indiviidina, kuid juhtida lased ennast isiksuslikest, etnose kokkuleppelistest väärtustest.
Aga Clinton? 1989. aastal ühel seminaril palus üks ameeriklane professor Zimichevilt tema loengu materjale ja ütles, et need on mõeldud edasiandmiseks Arkansase kubernerile Bill Clintonile.
1993. aastal sai teie käes oleva raamatu autor kirja siis juba USA presidendiks tõusnud Clintonilt, kus jagati ohtralt tunnustust Anatoly Mikhailovich Zimichevi mõtetele.
Nüüd on meil kõigil võimalus enda peal kontrollida, kas presidendi kiri oli professoril auga ära teenitud.
– Raul Rebane Jaanuar, 2011Raamatu „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” sisukord

Raamatu „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.Raamatuga „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” seonduvad märksõnad: inimesekäsitus, energia, kohanemine, diskussioonid, psühholoogilised aspektid, suhtlemispsühholoogia, juhtimine, mõjutamine, poliitika, väitlus, poliitiline psühholoogia, juhtimispsühholoogia, sotsiaalpsühholoogia, õppematerjalid


Raamatu „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” ilmumisandmed: SE & JS, 2011Soovitame lisaks väljaandele „Psühholoogia. Poliitika. Võitlus” vaadata ka neid trükiseid:


101 eesti kindlust ja kaitserajatist
101 eesti kindlust ja kaitserajatist

Hind: 23.50

101 Eesti teatrisündmust
101 Eesti teatrisündmust

Hind: 14.90

20. sajandi Tallinn
20. sajandi Tallinn

Hind: 7.90

A Short History of the Netherlands
A Short History of the Netherlands

Hind: 34.90

Adraseadmise aeg
Adraseadmise aeg

Hind: 13.90

Ajaloo atlas gümnaasiumile
Ajaloo atlas gümnaasiumile

Hind: 9.90

Ajalugu
Ajalugu

Hind: 22.50

Amenemhet I õpetus oma pojale Senusertile
Amenemhet I õpetus oma pojale Senusertile

Hind: 12.90

Artefaktide säilitamine
Artefaktide säilitamine

Hind: 29.90

Asjade tegelik olemus
Asjade tegelik olemus

Hind: 14.90

CROATIA
CROATIA

Hind: 19.90

Don’ts for husbands
Don’ts for husbands

Hind: 9.90

Eesti
Eesti

Hind: 19.90

Eesti ajaloo algõpetus 1
Eesti ajaloo algõpetus 1

Hind: 1.90

Eesti ajalugu
Eesti ajalugu

Hind: 18.18

Eesti intiimne saladus
Eesti intiimne saladus

Hind: 14.90

Eesti kindlused läbi kolme aastatuhande
Eesti kindlused läbi kolme aastatuhande

Hind: 17.90

Eesti kirjanduslugu
Eesti kirjanduslugu

Hind: 49.00

Eesti mõisad
Eesti mõisad

Hind: 17.90

Eesti põrgute lood
Eesti põrgute lood

Hind: 24.95

Eesti suured armastuslood
Eesti suured armastuslood

Hind: 17.50

Eestimaa
Eestimaa

Hind: 17.90

Eestlased ja eesti keel välismaal
Eestlased ja eesti keel välismaal

Hind: 21.90

Eestlaste endeemilistest haigustest
Eestlaste endeemilistest haigustest

Hind: 19.90

Egiptuse imed
Egiptuse imed

Hind: 14.90

Elle Kull
Elle Kull

Hind: 14.90

Elu tee
Elu tee

Hind: 1.90

Floora
Floora

Hind: 16.90

Fotoloogia
Fotoloogia

Hind: 29.90

Gorbatšov
Gorbatšov

Hind: 33.90

Graniitmees
Graniitmees

Hind: 22.50

Haapsalu kohvikuid ja retsepte
Haapsalu kohvikuid ja retsepte

Hind: 21.50

Haarem
Haarem

Hind: 11.00

Haihtuv lusikas ning teised tõestisündinud lood kirest, armastusest ja elementide perioodilisustabeli ajaloost
Haihtuv lusikas ning teised tõestisündinud lood kirest, armastusest ja elementide perioodilisustabeli ajaloost

Hind: 27.90

Halliste kirik
Halliste kirik

Hind: 0.40

Hobuse tuhat tööd
Hobuse tuhat tööd

Hind: 24.90


© OÜ Kirjavara Raamatupood • Registrikood 16003911 • kirjavara@kirjavara.ee • +372 501 2125

bottom design element