Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: PsühholoogiaElulood, mälestused, biograafiadLastekasvatus

Käbid ja kännud
Vanemad ja lapsed oma identiteedi otsinguil


„Käbid ja kännud” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Käbid ja kännud Vanemad ja lapsed oma identiteedi otsinguil kaanepilt – front cover

Hind: 39.93


Autor: Andrew Solomon.


Inglise keelest tõlkinud Kadri Metsma, Reet Hiiemäe.


Originaali pealkiri: Far from the tree: parents, children, and the search for identity.


Toimetanud Kai Nurmik. Kaane kujundanud Päivi Palts.
„Käbid ja kännud” – tutvustus


Vanasõna ütleb, et käbi ei kuku kännust kaugele ehk teisisõnu, laps on oma vanemate moodi. Raamatus „Käbid ja kännud” kirjeldatud lapsed on käbid, kes on kukkunud kaugele – mõned mitme metsa taha, mõned üldse teise ilma serva. Selliste laste vanematel on tihti raske oma järglasi omaks võtta, ent siiski õpib tohutu hulk perekondi aktsepteerima ja armastama lapsi, kes on teistsugused kui oodatud.

Andrew Solomon käsitleb oma monumentaalsel uurimistööl põhinevas teoses sadade vanemate lugusid, kes mitte ainult ei ole õppinud oma teistmoodi lapsega toime tulema, vaid on leidnud sellest esmapilgul võimatust olukorrast iseenda jaoks väga sügava tähenduse. Ta kirjutab peredest, kus kasvab kurt laps, kääbuskasvu laps, Downi sündroomiga laps, autist või liitpuudega laps.

Oma peatükk on raamatus „Käbid ja kännud” pühendatud ka skisofreenikutele, imelastele, lastele, kes on eostatud vägistamise teel, lastele, kes on pannud toime kuritegusid, ning transsoolistele ja nende peredele. Üle kümne aasta intervjueeris autor rohkem kui kolmesadat perekonda, mille käigus kogunes peaaegu nelikümmend tuhat lehekülge intervjuutekste. Peale selle räägib autor ka iseenda loo.

Raamatusse „Käbid ja kännud” koondatud käänulistest lugudest koorub sügav iva, kuivõrd inimesed on oma suuremates või väiksemates eripärades siiski sarnased. Teos laiendab oluliselt arusaama inimeseks olemisest. Soovituslik lugemine igale vanemale, kes on vähemalt korra elus endalt küsinud, mida ma olen teinud valesti.

Raamatu „Käbid ja kännud” autor Andrew Solomon (sündinud 1963) on New York Timesi bestselleri „The Noonday Demon: An Atlas of Depression” autor, mis oli Pulitzeri preemia finalist ja 14 rahvusliku auhinna võitja, sealhulgas National Book Award (2001). Solomoni monumentaalseid töid on avaldatud 24 keeles.Raamatu „Käbid ja kännud” sisukord

Raamatu „Käbid ja kännud” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.Raamatu „Käbid ja kännud” tutvustuse koostamisel on kasutatud Eesti Rahvusbibliograafia andmebaasis olevaid andmeid.


Raamatuga „Käbid ja kännud” seonduvad märksõnad: lapsed, puuetega lapsed, erivajadustega lapsed, probleemsed lapsed, andekad lapsed, lapsevanema-lapse suhe, peresuhted, armastus, identiteet, lapsepsühholoogia, perekonnapsühholoogia, sotsiaalpsühholoogia, juhtumiuuringud, Ameerika Ühendriigid, lood, mälestusedRaamatu „Käbid ja kännud” tehnilised andmed


„Käbid ja kännud” on kõvakaaneline raamat, 816 lk; 16,5 × 24,7 cm; ↔ 4,2 cm; 1,283 kg.


Raamat „Käbid ja kännud” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Käbid ja kännud” ilmumisandmed: Varrak, 2020


ISBN/EAN: 9789985347676 (978-9985-3-4767-6)

Ostan „Käbid ja kännud” hinnaga 39.93Soovitame lisaks väljaandele „Käbid ja kännud” vaadata ka neid trükiseid:


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525