Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: PsühholoogiaTervisElulood, mälestused, biograafiad

Kõik sünnib su enda peas
Tõsilood kujuteldavatest tõbedest


„Kõik sünnib su enda peas” on kõvakaaneline raamat sarjast Elav teadus. Raamatu seisukord: uus.

Kõik sünnib su enda peas Tõsilood kujuteldavatest tõbedest kaanepilt – front cover

Hind: 23.32


Autor: Suzanne O’Sullivan.


Inglise keelest tõlkinud Triin Olvet.


Originaali pealkiri: It’s all in your head: true stories of imaginary illness.


Toimetanud Katrin Ringo. Kujundanud Kaspar Ehlvest.


Sarja nimetus: Elav teadus.
„Kõik sünnib su enda peas” – tutvustus


Kehal on emotsioonide väljendamiseks suur hulk viise. Piinlikkus paneb punastama, erutus mõnikord lausa minestama. Käed värisevad, kui haarame sulepea, et anda allkiri abieluregistrisse. Enne esinemist närveerides veereb üle lauba higipisar. Need käivad kokku impulsiga, mis pani koopainimese südame kiiremini lööma, et ta suudaks karvase mammuti eest ära joosta. Need on keha füsioloogilised reaktsioonid, millel on kindel eesmärk isegi juhul, kui see eesmärk pole alati ilmselge. Kuid mis saab siis, kui sedalaadi normaalne füüsiline reaktsioon emotsioonile lakkab õigesti töötamast?

Raamat „Kõik sünnib su enda peas” kõneleb erilistest haigustest, mis käivad mööda tavalisi inimesi ja nuhtlevad neid pimeduse, halvatuse, krampide, kurnavate valude või tapva tinase väsimusega. Kõigis nende vaevades ei ole süüdi aga keha, vaid hoopis vaim – tegu on psühhosomaatilise haigusega, mis tekib psühholoogilistel põhjustel, kuid alles siis, kui sümptomid ületavad tavapärased piirid, hakkavad takistama inimese funktsioneerimist või ähvardavad tema tervist.

Neuroloog Suzanne O’Sullivan kirjeldab raamatus „Kõik sünnib su enda peas” äärmuslikke juhtumeid, kus tema juurde halvatuse, krampide või mõne muu esmapilgul neuroloogilise sümptomiga jõudnud patsiendid said diagnoosi, mis pani kahtluse alla kõik nende kannatused. Nende haigusi ei saa ravida operatsiooni ega tablettidega, vaid appi peab tulema psühhiaater. Iga patsiendi loo kõrval jutustab autor nende haiguse uurimise ja ravimise ajalugu, alustades antiikaja käsitlusega hüsteeriast ja lõpetades tänapäeva kõrgtehnoloogiliste diagnostikameetoditega.

Raamatu „Kõik sünnib su enda peas” auhinnad


• Wellcome Trusti 2016. aasta raamatuauhind
• Royal Society of Biology 2016. aasta raamatuauhindRaamatu „Kõik sünnib su enda peas” sisukord

Raamatu „Kõik sünnib su enda peas” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Kõik sünnib su enda peas” seonduvad märksõnad: psühhosomaatika, psühhosomaatilised haigused, emotsioonid, psühholoogilised aspektid, haigusjuhtumid, mälestusedRaamatu „Kõik sünnib su enda peas” tehnilised andmed


„Kõik sünnib su enda peas” on kõvakaaneline raamat, 272 lk; 15,2 × 21,7 cm; ↔ 2,4 cm; 412 g.


Raamat „Kõik sünnib su enda peas” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Kõik sünnib su enda peas” ilmumisandmed: Argo, 2019


ISBN/EAN: 9789949607778 (978-9949-607-77-8)

Ostan „Kõik sünnib su enda peas” hinnaga 23.32Raamatuga „Kõik sünnib su enda peas” samast sarja(de)st:© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525