Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: EneseabiFilosoofiaEsoteerika

Siin ja praegu: kohaloleku harjutused


„Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus, viimane eksemplar meie raamatupoes.

Siin ja praegu: kohaloleku harjutused kaanepilt – front cover


Autor: Eckhart Tolle.


Inglise keelest tõlkinud Kadre Vaik.


Originaali pealkiri: Practicing the power of now: essential teachings, meditations, and exercises from The power of now.

„Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” – tutvustus


Eckhart Tolle raamat „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” on järg tema populaarsele raamatule „Siin ja praegu: kohaloleku jõud”. Eckhart Tolle raamat „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” õpetab kuidas vähem muretseda, elada hetkes ja oma meeleolu tõsta. Eckhart Tolle nõuandeid ja näpunäiteid tasub uurida ja järele proovida neil, kes tahavad ennast tunda elusana ja igal ajal hästi; neil, kes ei taha lasta oma argipäeval halliks ja tuimaks muutuda.

Siin ja praegu: kohaloleku harjutused – sisukord


Sissejuhatus
Kuidas olla kohal
Olemine ja valgustumine
Hirm
Olevikuhetke sisenemine
Ebateaduslikkuse lahustamine
Ilu tekib kohaloleku vaikusesest
Suhe kui vaimne harjutus
Valukeha lahustamine
Sõltuvussuhetest valgustunud suheteks
Omaksvõtmine ja alistumine
Olevikuhetke omaksvõtmine
Haiguste ja kannatuste transformeerimine

Siin ja praegu: kohaloleku harjutused – valikuvabadusest


Valik eeldab teadvust – kõrgema tasandi teadvust. Ilma selleta pole ka valikut. Valikuvõimalus tekib siis, kui sa ei samastu enam meelemõistusega ja selle tingitud mustritega, siis, kui sa oled kohal.
Kuni selle hetkeni oled vaimses mõistes ebateadvuslik. See tähendab, et tunned vajadust mõelda, tunda ja tegutseda nii, nagu meelemõistus ütleb. Keegi ei vali probleeme, konflikte, valu. Keegi ei vali hullumeelsust. Need asjad juhtuvad, sest sinus pole mineviku lahustamiseks piisavalt kohalolekut, pole pimeduse peletamiseks piisavalt valgust. Sa pole täielikult siin. Sa pole veel täielikult ärganud. Seni juhib su elu tingimuslik meelemõistus.
Või oled sina üks neist paljudest, kellel on probleeme vanematega, kui kannad vimma millegi suhtes, mida nad tegid või tegemata jätsid, siis sa usud, et neil oli valik, et nad oleksid võinud teisiti käituda. Alati näib, et inimestel on valikuvõimalus, aga see on illusioon. Kuni su elu juhib tinglike mustritega meelemõistus – mis valikut sul on? Mitte mingit.
Sa pole isegi mitte kohal. Meelemõistusega samastunud olekus tekivadki tõsised probleemid. Tegemist on omamoodi vaimuhaigusega.
Selle haiguse erinevate seisundite käes kannatab enamus inimesi. Seda mõistes, kaob viha. Kuidas saaks vihata kellegi haigust? Ainus õige suhtumine on kaastunne.
Kui sind juhib meelemõistus ja kuigi sul pole valikut, kannatad sa siiski ebateadlikkuse tekitatud tagajärgede pärast ja lood uusi kannatusi. Kannad hirmu, konfliktide, probleemide ja valu koormat. Need kannatused sunnivad sind lõpuks ebateadvuslikkusest välja tulema.
SA EI SAA ENDALE EGA TEISTELE ANDESTADA enne, kui pole lõpetanud minevikust oma identiteedi otsimist. Ainult olevikuhetke väe läbi saab andestada. Siis kaotab minevik mõju ja sa mõistad, et mitte miski, mis sulle on tehtud või mis sa teistele teinud oled, ei suuda mõjutada sinu kiirgavat olemust.
Kui alistud olemasolevale, kui sa oled täielikult kohal olevikuhetkes, kaob mineviku võim. Siis ei vaja sa seda enam. Kohalolek on kõige võti. Olevikuhetk on kõige võti.
Kuna vastupanu ei saa meelemõistusest eraldada, siis vastupanust loobumine – alistumine – tähendab sind teeskleva meelemõistuse, valejumala, ülemvõimu lõppu. Lahtub kogu negatiivsus ja hinnangulisus. Avaneb seni meelemõistusest ähmastunud Olemise maailm. Sinu sees muutub kõik äkki vaikseks ja enneolematult rahulikuks.
Ning selles rahus on suur rõõm.
Ja selles rõõmus on armastus.
Ja kõige selle südames on püha, mõõtmatu See, millel pole nime.


Raamatuga „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” seonduvad märksõnad: vaimne areng, meditatsioon, eksistents, eneseteadvus, enesearendamine, spirituaalsus, kohalolekutunne, vaimutreening, eneseabi, elufilosoofia, mõtlemine, nõuanded, harjutusedRaamatu „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” tehnilised andmed


„Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” on pehmekaaneline raamat, 118 lk; 12,4 × 18,4 cm; ↔ 0,9 cm; 110 g.


Raamat „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” on hetkel laost otsas.


Raamatu „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” ilmumisandmed: Pilgrim, 2006


ISBN/EAN: 9789985965139 (9985-9651-3-2, 9985965132)Veel üllitisi „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Siin ja praegu: kohaloleku harjutused” vaadata ka neid trükiseid:


Tugev aju
Tugev aju

22.92


Feng shui
Feng shui

17.97


Ärkamine
Ärkamine

19.79


Antidieet
Antidieet

19.91


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525