Teemad: KokaraamatudPerioodikaJõulud

Jõulud 2008
Suur jõulualbum


„Jõulud 2008” on ajakiri. Ajakirja seisukord: .


Jõulud 2008 Suur jõulualbum kaanepilt – front cover

Hind: 2.99


Toimetaja: Heidi Vihma.


Keeletoimetaja: Toomas Tallo. Kujundanud Piret Niinepuu-Kiik.
„Jõulud 2008” – tutvustus


Sellel aastal hakkasid minu suurekskasvanud ja kodust välja lennanud lapsed juba oktoobris jõuluõhtu vastu huvi tundma. Pidumenüü oleme ikka ühiselt läbi arutanud ja ka toidud koos valmis teinud, seekord tehti aga ettepanek korraldada veel perekondlikud eel-jõulud ehk proovi-jõulud, et parimad road päris pühadeks välja valida. Ettepanek oli ootamatu ja esimesel hetkel tundus jõulude kulinaarne poolt olevat üle tähtsustatud. Aga teisalt – veelgi toredam kui pühad ise ongi just nendeks ettevalmistuste tegemine. Kodu kaunistamine, kingitused, pühadetoidud ja lähedaste inimestega jagatud aeg kuuluvad selle juurde.
Jõulualbumisse oleme kogunud nõuandeid nii kodude kaunistamiseks kui nipikate kingituste leidmiseks. Jõulutuled toas ja õues aitavad esimese lume ootamise aega helgemaks ja heledamaks teha, jõululilled hüatsindid toovad tuppa kevadised lõhnad ja piparkoogid tuletavad meelde lapsepõlve. Tutvustame uusimaid jõulutrende neile, kel soov traditsioonilisi pühi uudsel moel vastu võtta.
Pühade-eelsed ja -aegsed tegemised ulatuvad ka kodust kaugemale – teeme mõnusa metsamatka ja saame tuttavaks talvelindudega. Lähme külla Tammuri talusse Otepääl, Stenbocki majja ja Kopenhaageni kunstirahva linnakorterisse, et osa saada sealsetest jõuluettevalmistustest. Saame teada, mida pakuvad jõuluvana kingikotti Antoniuse Gildi meistrid ja mida tehakse Tartu nukumuuseumis. Käime ära jõuluehtes Budapestis, et vaadata, kuidas peetakse pühi sugulasrahva ungarlaste juures.
Seekord me pühaderoogadega ei tembuta, vaid katame laua nii, nagu seda ennegi tehtud, Eesti oma toiduga. Aga natuke uutmoodi võib siingi toimida – uus Eesti köök kogub tasapisi jõudu.
Nii tore on unistada, et sellel aastal teen kõik hoopis teisiti kui varem: ei jäta jõulukingitusi viimsele hetkele, teen või ostan need aegsasti valmis, saadan varakult ära jõulukaardid (e-kirjade ja telefonisõnumite ajal pole seda kümmekond aastat enam teinud). Miks ei võiks ka pühadekaunistused ise teha, selle asemel, et neid poest osta? Ja kindlasti kutsun jõulukuul külla sõpru, kelle jaoks aasta jooksul pole aega jätkunud ning üllatan neid omatehtud hõrgutistega. Unistused on ilusad, ma ju tegelikult tean, et kõike ei jõua. Aga ega pühad tulemata jää, kuigi kõik ei lähe plaanitud moel. Ometi on midagi, millest ei tahaks ilma jääda – aeg kallite inimeste ja iseenda jaoks, koosolemise tunne.

Rõõmu ja hingerahu!
– Heidi Vihma


Ajakirja „Jõulud 2008” sisukord


Pühad tulevad!
Vasta ja võida jõulukink
Kuhu minna, mida teha ja näha?
Jõulu ristsõna

Pühad kodus ja võõrsil
Vastuvoolu koju
Stenbocki maja jõulukuusk
Kopenhaageni kodu kontrastid
Lapsepõlvemaa mänguasjamuuseumis
Piparkoogimaania
Jõulud Budapestis

Trendid ja ideed
33 nippi: jõulutuled
Jõulutrendid 2008

Katame pühadelaua
Uut- ja vanamoodi
Külma aja kuumad joogid
Talvegrill
Tammuri talu talvenaudingud

Tee ise
Vanast uus: 7 valgustäppi
Moodsa kodu pühaderüü
Lilleseaded hüatsintidega

Jõuluvana kingikott
Antoniuse Gildi meistrid
Ökokingid

Jõulujuttu
Laps ei jää leinas üksi
Talvelinnud
Kiri jõuluvanale
Draakoni jõulutuluke
Jõuluvalguses


Ajakirjaga „Jõulud 2008” seonduvad märksõnad: toiduvalmistamine, toiduretseptid, ajakirjad, jõuludAjakirja „Jõulud 2008” tehnilised andmed


„Jõulud 2008” on ajakiri, 122 lk; 21,8 × 28,0 cm; ↔ 0,5 cm; 269 g.


Ajakiri „Jõulud 2008” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Ajakirja „Jõulud 2008” ilmumisandmed: Forma Media AS, 2008

Ostan „Jõulud 2008” hinnaga 2.99Veel üllitisi „Jõulud 2008” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Jõulud 2008” vaadata ka neid trükiseid:


Minu pidu
Minu pidu

12.90


Jõulud
Jõulud

14.74


Osta 5
Osta 5

19.95


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125