Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Ajalugu, poliitika

Soome kaitsepolitsei ajalugu
Ratakatu 12


„Soome kaitsepolitsei ajalugu” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: nagu uus.


Soome kaitsepolitsei ajalugu Ratakatu 12 kaanepilt – front cover

Hind: 22.90


Koostaja: Matti Simola. Eessõna autor: Eerik-Niiles Kross.


Soome keelest tõlkinud Kadri Jaanits.


Toimetanud Maris Makko. Kujundanud Tiina Alver.
„Soome kaitsepolitsei ajalugu” – tutvustus


Käesolev raamat tutvustab Soome kaitsepolitsei 60aastast tegevust. Soome kaitsepolitsei SuPo ja tema eelkäijad, Uuriv Keskpolitsei ja Riigipolitsei on alati äratanud huvi ja tekitanud küsimusi. Neile vastates ei tule puudust arvamustest ega arusaamadest, õigetest ega ekslikest.

Soome kaitsepolitsei alustas 60 aasta eest tööd keerulistes tingimustes. Põhiülesanne seisnes selles, et takistada Soome muutumist rahvusvahelise spionaaži tallermaaks, seadmata sealjuures ohtu riigi välissuhteid. Teine oluline küsimus oli, kuidas kontrollida ühiskonnakorraldust ohustavat poliitilist tegevust, mis oli ometi seaduslik. Aja jooksul laienes kaitsepolitsei tegevus ka terrorismitõrje, julgeolekutagamise ja isikute turvakontrolli valdkonda. Ka äärmusliikumised on tööd andnud. Rõhuasetuste muutumise taustal jäi üks valdkond ometi kindlalt esikohale: spionaaži vastu võitlemine.

Käesolevas raamatus jõutakse tänapäevale nii lähedale kui konfidentsiaalsusnõue vähegi lubab. Puhtajalooline osa käsitleb perioodi külma sõja lõpuni, hilisemast ajast tutvustatakse veel töökorralduse muutumist. Ka tundlikke teemasid ei väldita. Raamatus heidetakse ühtlasi pilk kaitsepolitsei eelkäijatele, tehes seda osalt seni kasutamata materjali põhjal.

Soome kaitsepolitsei ajajärgust on kirjutanud Turu ülikooli poliitajaloo professor Kimmo Rentola. Sellele eelnenud asutusi tutvustab professor Matti Lackman. Lisatud on ka teiste autorite koostatud lühemaid peatükke ja infokaste, millest mahukamad käsitlevad töökorraldust ja terrorismitõrjet.Raamatu „Soome kaitsepolitsei ajalugu” sisukord

Raamatu „Soome kaitsepolitsei ajalugu” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Soome kaitsepolitsei ajalugu” seonduvad märksõnad: terrorismivastane võitlus, ajalugu, kaitsepolitsei, julgeolekuteenistused, Soome, 21. saj. algus, 20. saj. 2. pool, juubeliväljaandedRaamatu „Soome kaitsepolitsei ajalugu” tehnilised andmed


„Soome kaitsepolitsei ajalugu” on kõvakaaneline raamat, 255 lk; 16,7 × 24,7 cm; ↔ 2,5 cm; 770 g.


Raamat „Soome kaitsepolitsei ajalugu” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Soome kaitsepolitsei ajalugu” ilmumisandmed: Hea Lugu, 2013


ISBN/EAN: 9789949489640 (978-9949-489-64-0)

Ostan „Soome kaitsepolitsei ajalugu” hinnaga 22.90Soovitame lisaks väljaandele „Soome kaitsepolitsei ajalugu” vaadata ka neid trükiseid:


Mate
Mate

24.90


Victoria
Victoria

27.97


Sigmund
Sigmund

19.91


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525