Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Ajalugu, poliitikaArhitektuur

Tallinna olulised hävinud ehitised


„Tallinna olulised hävinud ehitised” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Tallinna olulised hävinud ehitised kaanepilt – front cover

Hind: 19.90


Autor: Jaak Juske.


Toimetanud Helle Raidla. Kujundanud Villu Koskaru.
„Tallinna olulised hävinud ehitised” – tutvustus


Tallinna kindlast esmamainimisest kirjalikes allikates möödus 2019. aastal kaheksa sajandit. Muinasaegne asustus ulatub siinkandis aga enam kui 5000 aasta taha. Nii on inimesed tänase Eesti pealinna alal tuhandete aastate jooksul kas peatunud või elanud, kujundades maastikku ning rajades erinevaid ehitisi. Nii nagu on igavikku kadunud kümned põlvkonnad, nii on hävinud ka tuhanded kunagised siinsed hooned. Jaak Juske raamat toob teieni Tallinna sadakonna olulise ja eripärase ehitise saatuse. Nii mõneski peatükis on juttu rohkem kui ühe hoone ajaloost, sest tihti on samas lähikonnas hävinud mitu üksteisega seotud objekti. Autor valis välja ehitised, mis on kas täielikult hävinud või on neist alles vaid mõni üksik müürijupp, pargipuu, aiapost.

Raamatust „Tallinna olulised hävinud ehitised” leiab erineva funktsiooniga hooneid ja ehitisi: mõisaid, pühakodasid, sildu ja laululavasid, erinevad linnakindlustusi, kooli- ja rahvamaju, kasarmuid, hotelle ja vabaajaasutusi, villasid, ranna- ja tööstushooneid. Neil kõigil on olnud omas ajas oluline koht Tallinna linnaruumis. Lisatud on rida vanu fotosid ja pilte ehitistest, mida enne hävingut jõuti jäädvustada, samuti omaaegsed linnakaardid, sest kohati on tänavavõrk oluliselt muutunud. Ajarännak kadunud Tallinnas võib alata!Raamatu „Tallinna olulised hävinud ehitised” sisukord

Raamatu „Tallinna olulised hävinud ehitised” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Tallinna olulised hävinud ehitised” seonduvad märksõnad: ajalugu, arhitektuuriajalugu, ehitusmälestised, hooned, vanalinn, linnaosad, linnaajalugu, TallinnRaamatu „Tallinna olulised hävinud ehitised” tehnilised andmed


„Tallinna olulised hävinud ehitised” on kõvakaaneline raamat, 190 lk; 15,3 × 21,7 cm; ↔ 1,8 cm; 416 g.


Raamat „Tallinna olulised hävinud ehitised” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Tallinna olulised hävinud ehitised” ilmumisandmed: Hea Lugu, 2020


ISBN/EAN: 9789916601495 (978-9916-601-49-5)

Ostan „Tallinna olulised hävinud ehitised” hinnaga 19.90Veel üllitisi „Tallinna olulised hävinud ehitised” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Tallinna olulised hävinud ehitised” vaadata ka neid trükiseid:


Mate
Mate

24.90


Victoria
Victoria

27.97


Sigmund
Sigmund

19.91


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525