Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Ajalugu, poliitika

Eesti mõisnike vapid


„Eesti mõisnike vapid” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: hästi säilinud eksemplar.

Eesti mõisnike vapid kaanepilt – front cover

Hind: 49.94


Autor: Tiit Saare.


Kujundanud Marge Pent.
„Eesti mõisnike vapid” – tutvustus


Ajaloolase ja heraldiku Tiit Saare raamat annab ülevaate Eesti ala vasalli (13.–16.sajand), hiljem aadlisuguvõsade (16.–20.sajand) vappidest koos lühida andmestikuga suguvõsadest ja vappide saamisloost.
Raamatus on tehtud katset esitada kõikide Eestis lääni või mõisa omanud suguvõsade vapid. Raamatu erinevate osade võrdlemisel saab lugeja ettekujutuse vanimate rüütlivappide kujunemisest aadlivappideks. Nende kaudu tutvustatakse ühtlasi saksa, poola, rootsi ja vene heraldilise kultuuri eripära.
Raamat laiendab nii üldist silmaringi, selle sissejuhatus annab ajaloolise ülevaate vapi tekkimisest ja arenemisest, osade sissejuhatustes antakse ülevaade antud ajajärgu baltisaksa heraldikast.

„Veidi enam kui kaks aastat tagasi tegi minu ülikooliaegne kursusevend, ajaloolane ja kirjastaja Andres Adamson ettepaneku koostada raamat Eesti mõisnike vappidest. Selle järele pidi olema nn ühiskondlik tellimus, vapiraamatut vajasid eelkõige mõisate ajaloo uurijad. Väikene järelemõtlemine ja ma olin nõus proovima. Seda enam, et heraldika on minu jaoks üks ajaloo peateema. Siiski ei olnud ma baltisaksa perekonnavappidega seni nii põhjalikult tegelenud, minu eelistus oli Eesti vapi päritolu uurimine. Leidsin siiski, et selle tööga saan ka ise targemaks.
Töö eeskujuks võtsin Patrick von Glasenappi Baltisches Wappenbuch’i, milles lisaks vapile ja selle omaniku perekonnanimele on veel lühike suguvõsa tutvustus. Veel leidsin, et raamat peaks olema kaheosaline, millega rõhutaksin erinevate perioodide mõisnike staatust. Vana-Liivimaal nimetati neid vasallideks, Rootsi ja Vene ajal aadlikeks. Kummagi osa suguvõsade nimed nende originaalkujul oleksid alfabeetilises järjestuses. Vajadusel seoksid osasid viited. Seejärel alustasin mõisnike, vasallide ja aadlike alfabeetiliste nimekirjade koostamist.”
– Tiit SaareRaamatu „Eesti mõisnike vapid” sisukord

Raamatu „Eesti mõisnike vapid” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Eesti mõisnike vapid” seonduvad märksõnad: vapid, heraldika, mõisnikud, aadel, vasallid, suguvõsad, EestiRaamatu „Eesti mõisnike vapid” tehnilised andmed


„Eesti mõisnike vapid” on kõvakaaneline raamat, 185 lk; 20,4 × 21,7 cm; ↔ 2,0 cm; 728 g.


Raamat „Eesti mõisnike vapid” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Eesti mõisnike vapid” ilmumisandmed: Argo, 2006


ISBN/EAN: 9789949415601 (9949-415-60-8, 9949415608)

Ostan „Eesti mõisnike vapid” hinnaga 49.94Soovitame lisaks väljaandele „Eesti mõisnike vapid” vaadata ka neid trükiseid:


Mate
Mate

24.90


Victoria
Victoria

27.97


Sigmund
Sigmund

19.91


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525