Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Ajalugu, poliitikaKatastroofid, õnnetused, kuriteodEesti ajalugu

Vabaduse hinnaks on elu


„Vabaduse hinnaks on elu” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: heas korras raamat, eeslehe pöördel pühendus, kaante servades leidub väheseid värvikulumisjälgi.

Vabaduse hinnaks on elu kaanepilt – front cover


Autor: Aino Lepp.


Toimetanud Valdek Kiiver. Kujundanud Arvo Rebane.
„Vabaduse hinnaks on elu” – tutvustus


Eesti ühe teenekaima lähiajaloo uurija, Aino Lepa suurteose kordustrükk sisaldab 2008. aastal ilmunud esmaväljaandega võrreldes hulgaliselt täiendusi, autor on sellesse lisanud ka palju uusi varem avaldamata fotosid.

Aino Lepp on uurinud nõukogude okupatsioonivõimude kuritegusid ning metsavendade vabadusvõitlust innu ja pühendumusega kaugelt üle kahekümne aasta. Ta on töötanud arhiivides läbi uskumatult mahuka allikmaterjali, salvestanud ning kirjutanud üles paljude toonastes sündmustes osalenute ja nende sugulaste mälestusi ning kogunud fotosid.

Autor on kunagiste sündmuste jälgedes välja selgitanud hulgaliselt ühtviisi nii toonaseid kangelasi, represseerituid ja ohvreid kui nende jälitajaid, äraandjaid ja mõrvareid. Osa neist on veel tänagi elu ja tervise juures. Raamatu lisas on muude dokumentide seas avaldatud KGB Pärnumaa agentide nimekiri.

Aino Lepp pole ammustest sündmustest kirjutades tuginenud mitte üksnes inimeste mälestustele, vaid põhiliselt siiski arhiividokumentidele. Seetõttu on Vabaduse hinnaks on elu ka mitmekülgne ja äärmiselt usaldusväärne allikmaterjal. Esinduslik trükis sisaldab palju unikaalseid fotosid, põhjalikku allikate ja 1500 nimest koosnevat nimede registrit, lisatud on inglise ja vene keelsed resümeed.

Vabaduse hinnaks on elu pole siiski pelgalt kuiv arhiiviandmete ümberjutustamine. Autor on lisanud teose faktoloogilisele osale isikupärasel viisil ka ilukirjandusliku mõõte, olles vormida kogu materjali emotsionaalselt äärmiselt haaravaks lugemisvaraks. Mis muidugi annab omakorda tunnistust tema silmapaistvast kirjanduslikust andest.

Ingliskeelse kokkuvõtte on tõlkinud Siiri Kivirist, venekeelse Diana Jerjomenko.Raamatu „Vabaduse hinnaks on elu” sisukord

Raamatu „Vabaduse hinnaks on elu” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Vabaduse hinnaks on elu” seonduvad märksõnad: Teine maailmasõda, 1939–1945, Nõukogude okupatsioon, julgeolekuteenistused, repressioonid, poliitiline vägivald, küüditamine, ohvrid, perekonnad, metsavennad, vastupanuliikumised, rahvuslik vabadusvõitlus, ajalugu, kirjalikud allikad, Eesti, Pärnumaa, 1940-ndad, 1950-ndadRaamatu „Vabaduse hinnaks on elu” tehnilised andmed


„Vabaduse hinnaks on elu” on kõvakaaneline raamat, 520 lk; 16,8 × 24,7 cm; ↔ 3,3 cm; 1,028 kg.


Raamat „Vabaduse hinnaks on elu” on hetkel laost otsas.


Raamatu „Vabaduse hinnaks on elu” ilmumisandmed: Grenader, 2011


ISBN/EAN: 9789949448654 (978-9949-448-65-4)Soovitame lisaks väljaandele „Vabaduse hinnaks on elu” vaadata ka neid trükiseid:


Mate
Mate

24.90


Victoria
Victoria

27.97


Sigmund
Sigmund

19.91


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525