Närvisüsteemi kliiniline uurimine III
Kliinilised abiuurimismeetodid


„Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” on brošüür. Brošüüri seisukord: vägagi allajoonitud eksemplar, esikaane paremasse ülanurka on kirjutatud nimi.


„Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” – tutvustus


Metoodiline materjal arstiteaduskonna üliõpilastele.

SAATEKSKliinilistel abiuurimismeetoditel on neuroloogilises ja neurokirurgiliste haiguste diagnoosimisel suur tähtsus. Nende kasutamine õigetel näidustustel on arstile suureks abiks kliinilise diagnoosi täpsustamisel. Kliinilisi abiuurimismeetodeid tuleb rakendada ainult pärast seda, kui haige on hoolikalt uuritud ja talle on pandud kliiniline diagnoos. Osa abiuurimismeetodeid tekitab haigele vaevusi (lumbaalpunktsioon, pneumoentsefalograafia, arteriograafia jne) ja võivad osutuda ohtlikeks, kui neid ei rakendata õigetel näidustustel. Selle kõrval on täiesti ohutuid meetodeid (ehhoentsefalograafia, kompuutertomograafia, EEG jt), milledel on suur diagnostiline väärtus.
Käesolev väljaanne on koostatud täies vastavuses närvihaiguste ja neurokirurgia õppeprogrammidele ja kasutatav abimaterjalina. Peatüki „Liikvor ja selle uurimine” on kirjutanud biokeemik Anita Lendre.


Brošüüriga „Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” seonduvad märksõnad: närvisüsteem, kliiniline meditsiin, närvihaigused, diagnostika (med.), haige uurimine, õppematerjalidBrošüüri „Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” tehnilised andmed


„Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” on brošüür, 41 lk; 14,4 × 19,9 cm; ↔ 0,3 cm; 62 g.


Brošüür „Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” on hetkel laost otsas.


Brošüüri „Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” ilmumisandmed: Tartu Riiklik Ülikool, 1989Veel üllitisi „Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Närvisüsteemi kliiniline uurimine III” vaadata ka neid trükiseid:


Esmaabi
Esmaabi

9.99


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125