Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Aiandus, mesindusTeatmikud, entsüklopeediadIluaiandus, maastikukujundus

Loodusaia taimed


„Loodusaia taimed” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Loodusaia taimed kaanepilt – front cover

Hind: 27.97


Autorid: Henk Gerritsen, Piet Oudolf.


Inglise keelest tõlkinud Jaan Mettik.


Originaali pealkiri: Planting the natural garden.


Toimetanud Meeli Müüripeal, Noel Kingsbury. Kujundanud Anu Ristmets. Fotod: Anton Schlepers, Henk Gerritsen, Piet Oudolf.
„Loodusaia taimed” – tutvustus


„Loodusaia taimed” (hollandi keeles „Droomplanten”, inglise keeles „Planting the natural garden”) esmaväljaanne ilmus 1990. aastal. Nüüdseks üle ilma hinnatud aiakujundaja Piet Oudolf on raamatuid alati kirjutanud koos kolleegidega. Selles teoses täiendavad tema teadmisi taimetargast maastikukujundaja Henk Gerritseni (1948–2008) sõnaosavus ja kogemused. 1990-ndatel ärgitas nende raamat „Loodusaia taimed” Euroopas teistegi riikide aiakujundajate huvi siis veel vähetuntud püsikuliikide ja kõrreliste kasutamise vastu ning sellest sai tuge erialane üritustesari New Perennial Movement.

Vahepealse ajaga on puukoolide taimevalik kõvasti kasvanud. Püsikud ja kõrrelised sobivad väga hästi nii aedadesse kui avalikele haljasaladele ning loodusläheduse ja elurikkuse hindajaid on aianduses iga aastaga üha rohkem. Kultusteoseks saanud raamatut on uue väljaande jaoks täiendatud paljude ilusate, kuid vastupidavate ja vähe hooldust ootavate püsikute tutvustustega, autorid soovitavad, kuidas neid kasutada ning pakuvad eri meeleoluga aiaalade jaoks välja põnevaid taimkooslusi.

Eesti keeles on Piet Oudolfilt ja Briti aiakujundajalt Noel Kingsburilt varem ilmunud „Moodne maastik püsikute ja kõrrelistega”. Neile, kellele meeldivad istutusalad, mis on pikaealised, igal aastaajal kenad ja ehk natuke ilusamad kui loodus ise, sobivad mõlemad teosed looduslähedase iluaianduse tüvitekstideks.

Hollandi maastiku- ja aiakujundaja Piet Oudolfi (sündinud 1944) tööd on nii omanäolised ja imepärased, et teda võib pidada uue kujundusstiili loojaks, mis sobib hästi XXI sajandisse.

Tema loomingut hinnatakse nii Euroopas (Wisley aia istutusala, mitmed tööd Londonis, aed Penstorpe’i looduskaitsealal, Trentham Park, Enköpingi Unistuste park Rootsis, Hummelo koduaed jpm) kui USAs (High Line ja Battery Park New Yorgis, Lurie Garden Chicagos jt).

Eestis tegi Piet Oudolfi laiemalt tuntuks 2019. aastal näidatud dokumentaalfilm „Viis aastaaega: Piet Oudolfi aiad” (Five Seasons: The gardens of Piet Oudolf).Raamatu „Loodusaia taimed” sisukord

Raamatu „Loodusaia taimed” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Loodusaia taimed” seonduvad märksõnad: loodusaiad, iluaiandus, aiad, looduslikud taimed, ilutaimed, mitmeaastased taimed, kõrrelised, liigikirjeldused, käsiraamatudRaamatu „Loodusaia taimed” tehnilised andmed


„Loodusaia taimed” on kõvakaaneline raamat, 288 lk; 17,8 × 21,7 cm; ↔ 2,4 cm; 822 g.


Raamat „Loodusaia taimed” on Laos nr 3, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Loodusaia taimed” ilmumisandmed: Hea Lugu, 2021


ISBN/EAN: 9789916646199 (978-9916-646-19-9)

Ostan „Loodusaia taimed” hinnaga 27.97Soovitame lisaks väljaandele „Loodusaia taimed” vaadata ka neid trükiseid:


Kuu vägi
Kuu vägi

21.70


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525