Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Aiandus, mesindusHobid ja vaba aeg

Põhupalliaiad
Uus meetod köögiviljade kasvatamiseks – varasem saak ilma rohimiseta


„Põhupalliaiad” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Põhupalliaiad Uus meetod köögiviljade kasvatamiseks – varasem saak ilma rohimiseta kaanepilt – front cover

Hind: 14.74


Autor: Joel Karsten.


Inglise keelest tõlkinud Kadri Kalm.


Originaali pealkiri: Straw bale gardens.


Toimetanud Aidi Vallik. Kujundanud Cindy Samargia Laun. Illustratsioonid: Pam Powell.
„Põhupalliaiad” – tutvustus


Aianduses saab rakendada erinevaid stiile: üks peab traditsioonilisel moel põldu, teine on permakultuuri või kaevamisvaba aianduse fänn ja kolmas istutab rohimisest vabanemiseks kõik taimed ühekaupa pottidesse. Kõik need stiilid on õiged ja head, peaasi et aednik ise on rahul ja salved sügisel saagist lookas. Põhupalliaianduski pole siinmail päris võõras. Ikka teame kedagi, kellel on õnnekombel õnnestunud endale hankida mõni põhupall ja ta kasvatab selles kurke või kõrvitsaid. Ehkki tundub, et mis see siis ära ei ole, võib põhupalliaiandus teadmiste nappuse tõttu ka untsu minna.

Põhupalliaed on suurepärane võimalus kasvatada väikesel pinnal tõhusat toidulisa. Sellise aia võib rajada isegi rõdule! Raamatus „Põhupalliaiad” on selged ja üksikasjalikud piltidega juhised põhupalliaia rajamiseks ja selle paigutamiseks ning hulgaliselt häid soovitusi taimekasvatuseks.

Põhupall hoiab hästi niiskust ja toodab parimat komposti, see on täiuslik looduslik konteiner! Noor taim kasvab põhupallis väga kiiresti palli sees tekkiva lisasoojuse tõttu ning kasvuhooaeg pikeneb. Lagunev põhk toetab taimi nii külgedelt kui ka alt, istutada saab nii põhupalli peale kui ka külgedele ning rohida polegi vaja. Kui varajane saak on koristatud, võib pallidesse uuesti taimi istutada, et saada lisasaaki.

Raamatu „Põhupalliaiad” autor, lektor ja põhupalliaianduse teerajaja Joel Karsten elab USA-s Minnesotas. Ta kasvatab tavalistes põhupallides isegi maapähkleid ja bataate.

Tegemist on tõhusa käsiraamatuga, mis seletab üksipulgi lahti kuidas rajada põhupalli aeda, peenart, ala. Kuidas ette valmistada, kuidas külvata või istutada, millega peaks arvestama kastmisel ja taimede toestamisel. Mis saab sügisel, kuidas põhupalliaeda komposteerida jne. Kõik on pisiasjadeni ära seletatud. Lisaks sisaldab raamat korduma kippuvaid küsimusi, retsepte söögiviljade hoidistamiseks ja külmutamiseks ning mõistagi taimekirjeldusi. Raamat „Põhupalliaiad” on ohtrate illustratsioonidega. Kui sellest jääb väheks, siis leiab youtube keskonnast mitmeid õppevideosid. Raamat sobib ka maheviljeluse harrastajatele.Raamatu „Põhupalliaiad” sisukord

Raamatu „Põhupalliaiad” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Põhupalliaiad” seonduvad märksõnad: aiandus, koduaiandus, köögiviljandus, agrotehnika, põhk, käsiraamatudRaamatu „Põhupalliaiad” tehnilised andmed


„Põhupalliaiad” on kõvakaaneline raamat, 144 lk; 19,7 × 25,4 cm; ↔ 1,6 cm; 622 g.


Raamat „Põhupalliaiad” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Põhupalliaiad” ilmumisandmed: Sinisukk, 2014


ISBN/EAN: 9789949341559 (978-9949-34-155-9)

Ostan „Põhupalliaiad” hinnaga 14.74Soovitame lisaks väljaandele „Põhupalliaiad” vaadata ka neid trükiseid:


Kuu vägi
Kuu vägi

21.70


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525