Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: AntiikLasteraamatudEesti lastekirjandus

Lasteleht 1930 nr 7


„Lasteleht 1930 nr 7” on brošüür. Brošüüri seisukord: sisu puhas ja loetav, lehtede servad narmendavad, lehed koltunud, kaantel esineb plekikesi.

Lasteleht 1930 nr 7 kaanepilt – front cover

Hind: 7.90


Wastutaw toimetaja: Oskar Mänd. Tekstide autorid: Hermann Maser, Hillo Eero.


Toimetanud Hilda Tõnisson.
„Lasteleht 1930 nr 7” – tutvustus


Laste töid

Kodused mängud

Heino ja Ats olid üksinda kodus. Isa ja ema olid kirikusse läinud ning nad selle tõttu kodu jätnud, et pakane väga kõva oli olnud. Lastel hakkas igav. „Vaja natuke sporti teha ja keha harjutada”, ütles Heino ja tõi köögist supikatla kaane ning algas kettaheidet. Esimene vise tabas märki ning peegel lendas kõlinal põrandale. „Esimene auhind!” karjus Ats ning ka Muri vaatas sportimist huviga pealt.
Teiseks tuli kuulitõuge. Ei olnud kohaseid abinõusid. Selleks võeti ema lõngakera. „Parem ikka veel, kui need päris kuulid,” sõnas Heino ning toppis ise lõngaotsa kerasse, et see ees ei oleks. Ats säädis riiulile kohviserviisi ja taldrikud. Heinol oli hää õnn. Kõik taldrikud kukkusid kera ohvriks. „Teeme veel odaviske,” ütles Heino, siis läheme välja ning varsti saame plekid rinda.
Odaviskes näitas Heino haruldast osavust! Ta võttis sulepead, mille otsas suled olid ja viskas seinalolevasse pilti. Lühikese ajaga olid kõik majasleiduvad sulepead „märki visatud”, ning lõppeks oli pilt seinal üsna ära purustatud.
Isa tuli koju. Aga tänavalt võttis ta kase otsast peenikesed vitsad. Need olid Heino auhinnad. Muri tundis oma paremale sõbrale südamest kaasa. Aga laste südamesse jäi kiri, et nii ei tohi iialgi teha.
– Hermann Maser

Raamatus on ka jutud Noor peremees, Kui reinuvader tegi loomadele kodu, Suurvesiir ja kärbes ning luuletus Kits ja lehm.


Brošüüriga „Lasteleht 1930 nr 7” seonduvad märksõnad: eesti, lastekirjandus, jutudBrošüüri „Lasteleht 1930 nr 7” tehnilised andmed


„Lasteleht 1930 nr 7” on brošüür, 16 lk; 14,6 × 21,0 cm; ↔ 0,2 cm; 25 g.


Brošüür „Lasteleht 1930 nr 7” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Brošüüri „Lasteleht 1930 nr 7” ilmumisandmed: Eesti k.-ü Postimees, 1930

Ostan „Lasteleht 1930 nr 7” hinnaga 7.90Soovitame lisaks väljaandele „Lasteleht 1930 nr 7” vaadata ka neid trükiseid:


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525