Teemad: Sõnastikud, leksikonidAntiik

Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)


„Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: mõlema köite tiitellehel nimi, muidu väga heas korras raamatukoguköites sõnaraamatud.

Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt) kaanepilt – front cover

Hind: 199.90


Toimetaja: Johannes Voldemar Veski. Eessõna autor: Johannes Voldemar Veski.

„Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” – tutvustus


„Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat” (EÕS) oli EKÕSi II täiendatud ja parandatud trükk. EKÕSi menu oli nii suur, et 1919. aasta algul sai Johannes Voldemar Veski ülesande valmis seada uus trükk. Raamatu „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat” põhimõtted arutas läbi selleks moodustatud komisjon aastatel 1919–1920 ja 1922. Otsusest kuni III köite ilmumiseni kulus 18 aastat.

„Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat” sisaldas umbes 130 000 märksõna, ohtralt oskussõnavara ning seletatud oli ka vähem tuntud sõnu. Rohkelt oli se-liitumist, mille asemel kasutatakse tänapäeval s-liitumist. Õigekirjutusjuhised raamatust „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat” ei leidnud, sest peale kolme köite oli kavas veel neljaski, mis pidi muu hulgas sisaldama ortograafiareegleid. 1937–1940 tehti ettevalmistusi lisaköiteks, kuid töö jäi Nõukogude sõjalise okupatsiooni ja Elmar Muugi hukkumise tõttu 1941. aastal tegemata.

„Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat” oli kirjakeele ühtlustaja, stabiliseerija ja arendaja, esimene õigekeelsussõnaraamat.Raamatu „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” sisukord

Raamatu „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” seonduvad märksõnad: eesti keel, ortograafia, õigekeelsus, sõnaraamatud, seletussõnaraamatudRaamatu „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” tehnilised andmed


„Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” on kõvakaaneline raamat, 2559 lk; 15,8 × 22,0 cm; ↔ 9,6 cm; 2,094 kg.


Raamat „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” ilmumisandmed: Eesti Kirjanduse Seltsi Kirjastus, 1925

Ostan „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” hinnaga 199.90Soovitame lisaks väljaandele „Eesti õigekeelsuse-sõnaraamat (I ja II, A–P ja P–Ü, komplekt)” vaadata ka neid trükiseid:


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125