Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Aiandus, mesindusIluaiandus, maastikukujundus

Koduaia kõige erilisemad
Kes nad on ja kuidas neid kasvatada


„Koduaia kõige erilisemad” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Koduaia kõige erilisemad Kes nad on ja kuidas neid kasvatada kaanepilt – front cover


Autor: Jüri Annist.


Toimetanud Kaja Kurg. Kujundanud Signe Kanarbik. Fotod: Ants Mets, Jüri Annist.
„Koduaia kõige erilisemad” – tutvustus


Okaspuud
Saaremaal Rannametsa arboreetumit külastades üllatusin sealset harilikku kuuske ’Inversat’ nähes. Pika tugiteiba najal oli puu sirgunud umbes viie meetri kõrguseks ja tema juhtoks keeras või kaela kahekorra, et aga uut „selgroogu” leida. Matsakast ’Inversast’ oli saanud sihvakas kuuseleedi. Nutka küpressi mitme rippoksalise sordi kõrval tundub ’Inversa’ aga ikkagi selgelt ülekaalulisena.

Lehtpuud ja –põõsad
Mida positiivset peaks olema selles, et taim otsustab lehtedest loobuda juba enne suve lõppu, sügisest rääkimata? Ega olegi! Põõsa raagus võra oleks ju talvel piisavalt aega silmitseda. Aga iludustele antakse nii mõndagi andeks. „Te olete mind juba küllalt saanud imetleda! Aitab küll! Ma olen väsinud ja lähen puhkama.” Ning Paawi hobukastan lasebki lehed maha, et uuel kevadel fööniksina tuhast tõusta.

Püsikud
Viigikaktuste kasvatamine on hasartseks väljakutseks igale rohenäpule. Kui saad hakkama, on preemiaks kenasti õitsevad kaktused. Läheb untsu, siis on alati võimalik proovida uuesti mõne teise liigi või sordiga. Ja igal sügisel saad aias etendada Hamletit: „Katta või mitte katta – see on küsimus!”

„Ei maksa arvata, et kogumik pakub vaid kireva kimbu eripäraseid fakte aiataimede kohta. Siit leiad tarvilikku teavet, kui otsid aeda pilkuköitvat solisti, kes oma eripärase olekuga silma torkaks. Tuttavamaks saavad mitmed uued sordid ja põhjendamatult varju jäänud vanad kultivarid. Oleks ju väga häiriv, kui vasakpoolse naabri aiast paistaks kätte sama taim, kes sinu aias esiplaanile sai sätitud, ja parempoolse üleaedse juures kullendaks taimesammas, nagu endalegi soetasid.

Troopilist lopsakust saad aeda lisada, kui oskad üles leida võimalikult suurte lehtedega taimed. Hooldusvaeva vähendavad aia asukad, kes omatahtsi kenasti hakkama saavad.

Iga tutvustav lugu lõpeb praktilise nõuandega: kuhu istutada, kuidas hooldada, millele tähelepanu pöörata. Lisaks leiad täpsed juhtnöörid, kuidas koduste vahenditega hinnata aiamulla happesust ning panna paika tõhusat toestust vibalikele puudele. ”

– Jüri AnnistRaamatu „Koduaia kõige erilisemad” sisukord

Raamatu „Koduaia kõige erilisemad” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Koduaia kõige erilisemad” seonduvad märksõnad: iluaiandus, ilutaimed, ilupuud, ilupõõsad, aiakunst, aiatööd, käsiraamatudRaamatu „Koduaia kõige erilisemad” tehnilised andmed


„Koduaia kõige erilisemad” on kõvakaaneline raamat, 206 lk; 19,2 × 24,4 cm; ↔ 1,8 cm; 768 g.


Raamat „Koduaia kõige erilisemad” on hetkel laost otsas.


Raamatu „Koduaia kõige erilisemad” ilmumisandmed: Ühinenud Ajakirjad, 2018


ISBN/EAN: 9789949631414 (978-9949-631-41-4)Veel üllitisi „Koduaia kõige erilisemad” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Koduaia kõige erilisemad” vaadata ka neid trükiseid:


Kuu vägi
Kuu vägi

21.70


Gurmeeaed
Gurmeeaed

25.95


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525