Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Aiandus, mesindus

Eesti pomoloogia


„Eesti pomoloogia” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: kasutatud, kaante servades esineb kulumisjälgi, sisu tekstiosa on puhas ja loetav, värvifotodega osas on keegi kääridega vallatlemas käinud ning osadelt lehtedelt väljalõikeid teinud.

Eesti pomoloogia kaanepilt – front cover

Hind: 24.94


Koostaja: Gerhard Hansman. Tekstide autorid: Aleksander Siimon, Arthur Jaama, Julius Eslon.


Kujundanud Helmut Polberg.
„Eesti pomoloogia” – tutvustus


Pomoloogia – teadus puuvilja- ja marjakultuuride sortidest – on läbi käinud pika tee.

Nõukogude Eestis on loodud head võimalused aianduse arendamiseks. Muu hulgas rajati puuviljanduse uurimise asutus, mille üheks ülesandeks seati Eesti NSV oludele sobivate viljapuusortide aretamine, mis oleksid talvekindlamad ning kasvaksid kohalikes kliima- ja mullastikutingimustes paremini kui senised sordid.

Ulatusliku töö rahva poolt aretatud puuvilja- ja marjakultuuride uurimise alal on teinud Eesti Maaviljeluse ja Maaparanduse Teadusliku Uurimise Instituudi puuviljanduse osakonna töötajad, kes on kogunud Polli katsebaasi rahvaselektsiooniaeda ligi tuhat õuna-, pirni-, ploomi-, kirsi- ja marjakultuuri erinevat vormi. Mitmed neist on väärtuslike omaduste tõttu võetud meie vabariigi standardsortimenti, mitmeid kasutatakse lähtematerjalidena uute sortide aretamisel. Rahaselektsiooni aed on ajalooliseks materjaliks rahva selektsioonitööst.

Sortide uurimine oli aluseks ka raamatu „Eesti pomoloogia” koostamisel.

Sortide pomoloogilised kirjeldused raamatus „Eesti pomoloogia” on esitatud paljude pomoloogide pikaajaliste uurimiste tulemuste põhjal ning igale sordile on püütud anda meie kliima- ja mullastikutingimustele vastav majanduslik-bioloogiline iseloomustus.

Raamatu „Eesti pomoloogia” sissejuhatavas osas antakse ajalooline ülevaade puuviljanduse ja marjakasvatuse arengust Eestis. See osa lõpeb NSV Liidu ja Eesti NSV puuviljakasvatuse tsoonide tutvustamisega.

Raamatu „Eesti pomoloogia” eriosa koosneb peatükkidest õunapuu, pirnipuu, ploomipuu, kirsipuu, aedmaasikas, vaarikas, pampel, karusmari, must-, punane- ja valgesõstar. Igas peatükis kirjeldatakse vastava liigi botaanilist päritolu ja sortide morfoloogilisi ning majanduslik-bioloogilisi tunnuseid, millele järgneb kõigi Eesti NSV-s levinud puuvilja- ja marjasortide üksikasjaline kirjeldus.

Raamatus „Eesti pomoloogia” on jooniseid 35, fototahvleid 36, tahvleid 186.Raamatu „Eesti pomoloogia” sisukord

Raamatu „Eesti pomoloogia” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Eesti pomoloogia” seonduvad märksõnad: puuviljandus, viljapuukasvatus, marjakasvatus, sordid, EestiRaamatu „Eesti pomoloogia” tehnilised andmed


„Eesti pomoloogia” on kõvakaaneline raamat, 320 lk; 21,4 × 26,5 cm; ↔ 3,4 cm; 1,376 kg.


Raamat „Eesti pomoloogia” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Eesti pomoloogia” ilmumisandmed: Valgus, 1970

Ostan „Eesti pomoloogia” hinnaga 24.94Veel üllitisi „Eesti pomoloogia” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Eesti pomoloogia” vaadata ka neid trükiseid:


Kuu vägi
Kuu vägi

21.70


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525