Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Meditsiin, esmaabiÕpikud

Sissejuhatus operatiivkirurgiasse


„Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: mõningad allajoonimised, tiitelehe paremas ülanurgas nimi.


„Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” – tutvustus


Võib olla halb muusik, kunstnik või kirjanik, kuid õppides meditsiini, ei ole õigust saada halvaks arstiks. Vaatamata tehnika tormilisele arengule erinevates teadusharudes on meditsiinis küllaltki palju nn käsitööd nii diagnostikas kui ka haigete ravis. Kuigi on püütud kasutada (ja ka kasutatakse) raalide abi diagnostikas, ei tohi saadud tulemusi ülehinnata, sest ükski masin ei suuda mitte kunagi asendada inimaju võimeid. Tee meditsiini täiuslikkuse saavutamiseks kulgeb üle anatoomia ja füsioloogia, varustatuna moodsa spetsiifilise tehnikaga.
Milline osatähtsus on siis operatiivkirurgial ja topograafilisel anatoomial iseseisvalt mõtleva arsti ettevalmistamisel?
Arsti ettevalmistamisel omab operatiivkirurgia ja topograafiline anatoomia küllaltki suurt osatähtsust, sest ta rajab üliõpilastele aluse üleminekuks teoreetiliselt ettevalmistuselt praktilisele meditsiinikursusele.
Operatiivkirurgiaga on lahutamatult seotud topograafiline anatoomia. Üksnes põhjalikult topograafilist anatoomiat tundes on võimalik teha kirurgilisi vahelesegamisi, saada aru patoloogiliste protsesside arengumehhanismidest ja sellest tulenevalt suunata ravitaktikat.
Topograafilise anatoomia rajajaks tuleb lugeda Nikolai Pirogovi (1810–1881), kes pidas seda ettevalmistavaks etapiks kirurgiliste operatsioonide tegemisel ja nimetas kirurgiliseks (praktiliseks) anatoomiaks. Operatiivkirurgia seisukohalt on eelistatud topograafilis-anatoomiline käsitlus keha tundmaõppimiseks kiht-kihilt (keha pinnalt süva suunas), nii nagu nähtuvad koed noaga lahutamisel kirurgile.Raamatu „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” sisukord

Raamatu „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” seonduvad märksõnad: kirurgia, operatsioonid (med.), õppematerjalidRaamatu „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” tehnilised andmed


„Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” on pehmekaaneline raamat, 26 lk; 14,1 × 19,6 cm; ↔ 0,2 cm; 36 g.


Raamat „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” ilmumisandmed: Tartu Riiklik Ülikool, 1986

Ostan „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” hinnaga 2.90Soovitame lisaks väljaandele „Sissejuhatus operatiivkirurgiasse” vaadata ka neid trükiseid:


Kirurgia
Kirurgia

79.79


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525