Ostukorv
Kirjavara raamatupood




Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.




Teemad: Turism, reisikirjad, reisijuhidLoodusAjalugu, poliitika

Rakvere rajoon


„Rakvere rajoon” on pehmekaaneline raamat sarjast Siin- ja sealpool maanteed. Raamatu seisukord: .


Rakvere rajoon kaanepilt – front cover

Hind: 2.90


Autor: Helmut Joonuks.


Kujundanud Rein Mägar.


Sarja nimetus: Siin- ja sealpool maanteed.




„Rakvere rajoon” – tutvustus


Käesolev matkajuht püüab abiks olla neile, kes kavatsevad tutvust teha Rakvere rajooniga. Rajoon paistab silma rikka kultuuriloo, vaheldusrikka looduse, arenenud tööstuse ja põllumajanduse poolest.

3480 km² suurusel territooriumil asub kolm linna, kaks alevit ja neliteist külanõukogu, kus elab ligi 80 000 elanikku. Rahvastiku tiheduselt ja linnaelanike üldarvult on Rakvere Eesti NSV maarajoonidest esikohal.

Maastikuliselt hõlmab suurema osa rajoonist Pandivere kõrgustik, põhja pool levib Kirde-Eesti lavamaa, loodes piirneb rajoon Kõrvemaaga, idas Alutagusega, lõunasse jäävad Pedja ja Endla soostunud alad. Pandiverest saavad alguse mitmed jõed, millest tähtsamad on Valgejõgi, Loobu, Selja, Kunda, Põltsamaa, Pedja ja Avijõgi. Rajooni poolesajast järvest on külastatavamad Ohepalu, Käsmu, Porkuni, Udriku, Viitna, Neeruti ja Äntu. Kevaditi kaunistavad rajooni edelaosa veel paarkümmend karstijärve. Rajooni loodeosas paikneb Lahemaa Rahvuspark. Peale selle suure territooriumi on rajoonis riikliku kaitse alla võetud sadakond looduse üksikobjekti: mägesid, suuri rändrahne, põlispuid, arvukalt endisi mõisaparke, üksikuid metsakvartaleid ja kauneid puudesalusid.

Rajoonis asub mitmeid vabariikliku tähtsusega tööstusettevõtteid. Eesti NSV kogutoodangust annab Rakvere rajoon tsementi ja eterniiti 100%, kartulitärklist ja toorpiiritust 75%. Üheksandal viisaastakul kasvas rajooni tööstustoodang eelmise viisaastakuga võrreldes 46%. Valmis tsemenditehase „Punane Kunda” neljas liin, Tamsalu ja Rakvere jahuveski, Väike-Maarja juustutsehh. Üle plaani toodeti 104 000 t tsementi, 1300 t lupja, ligi 13 000 külmkappi.

Rakvere rajoonil on tähtis osa vabariigi kartulikasvatuses ja kanamunade tootmisel.

Rakvere kuulub rikkaliku kultuuripärandiga rajoonide hulka. Riiklik kaitse on kehtestatud enam kui poole tuhande kultuurimälestise üle, millest enamiku moodustavad arheoloogiamälestised. Siin on üle kuuekümne arhitektuurimälestise, niisama palju ajaloomälestisi ja sadakond kunstimälestist. Rajoonis on elanud ja töötanud mitmeid ülemaailmse kuulsusega teadlasi, nimekaid meresõitjaid, eesti kirjandusklassika suurkujusid, kunstnikke, muusikuid, teatritegelasi, sportlasi. Ka Eesti revolutsiooniajaloos on Rakvere rajoonil olnud kaalukas osa.

Rajooni head maanteed võimaldavad ligipääsu peaaegu kõigi vaatamisväärsuste juurde. Vaheldusrikkad maastikud kutsuvad jalgsi-, suusa- ja süstamatkadele.



Raamatu „Rakvere rajoon” sisukord

Raamatu „Rakvere rajoon” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Rakvere rajoon” seonduvad märksõnad: turismimarsruudid, matkamine, vaatamisväärsused, ajaloo- ja kultuurimälestised, kodulugu, Lääne-Virumaa, Rakvere vald, reisijuhid



Raamatu „Rakvere rajoon” tehnilised andmed


„Rakvere rajoon” on pehmekaaneline raamat, 138 lk; 12,2 × 18,7 cm; ↔ 0,8 cm; 140 g.


Raamat „Rakvere rajoon” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Rakvere rajoon” ilmumisandmed: Eesti Raamat, 1977

Ostan „Rakvere rajoon” hinnaga 2.90



Veel üllitisi „Rakvere rajoon” autori(te)lt:





Raamatuga „Rakvere rajoon” samast sarja(de)st:





Soovitame lisaks väljaandele „Rakvere rajoon” vaadata ka neid trükiseid:


Öövöö
Öövöö

27.07






© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525