Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Turism, reisikirjad, reisijuhidAjalugu, poliitikaTeatmikud, entsüklopeediad

Põhja-Tallinn


„Põhja-Tallinn” on lakkadega pehmekaaneline raamat sarjast Jalutaja teejuht. Raamatu seisukord: nagu uus.


Põhja-Tallinn kaanepilt – front cover


Autor: Robert Nerman. Kaasautor: Karin Paulus.


Toimetanud Karin Paulus. Kujundanud Martin Rästa.


Sarja nimetus: Jalutaja teejuht.
„Põhja-Tallinn” – tutvustus


„Jalutaja teejuht: Põhja-Tallinn” viib uitaja Kalamajja, Pelgulinna, Koplisse. Kunagisest kaluriküladest, töölisasumitest ning heina- ja karjamaadest on saanud Tallinna süda. Võrreldes vanalinna ning Kadrioruga on endistes agulites väga palju ehedust. Ei mingit teemaparki, vaid maagilised tagahoovid, rohtu kasvanud jalgrajad, supelrannad, turud, edukad ettevõtted. Vaatluse all on paikade ajalugu läbi inimeste, sündmuste ning ehitatud keskkonna. Tee äärde jäävad näiteks vesilennukite angaarid, tsaariaegsete laevaehitustehased, Patarei vangla, ontlikud „Oma Kolde” elamud, barakid, pargid, stalinistlikud kortermajad ning viimased katsed lõimida uut ja vana esteetikat (nagu Vabriku 33, Art Depoo, Härjapea 14).

Põhja-Tallinn on väga ebaõiglane linnaosa nimi, kuna ta ei ütle midagi selle vastuolulise, ikka veel salapärase urbaanse segasumma kohta, mis tema taha peitub. Põhja-Tallinnat võiks võrrelda Tallinna mitteteadvusega, mida teadvus üha järjekindlamalt katta püüab – ning vastupidi inimteadvusele on seal tõesti võimalik ringi jalutada,” arvab kirjanik Jan Kaus.

„Pärast Tallinn-Peterburi raudteeliini avamist 1870. aastat said mereäärsed alad Põhja-Tallinnas pilgeni täidetud vabrikute, sadamaehituste, elumajade kvartalite, parkide, kalmistute ja kõige muu linnaelu juurde kuuluvaga,” selgitab kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. „Looduse ja inimtegevuse sümbioos ning sajandite pärand annavad piirkonnale kordumatu ilme ning tohutu arengupotentsiaali.”

Ekskursioonina üles ehitatud raamatu „Jalutaja teejuht: Põhja-Tallinn” peamiseks autoriks on ajaloolane Robert Nerman, uuemast arhitektuurist kirjutab teose toimetaja, arhitektuuri- ja disainikriitik Karin Paulus. Raamatu „Jalutaja teejuht: Põhja-Tallinn” kujundajaks on Martin Rästa, põhiliseks fotograafiks on Arne Maasik, kes pälvis 2005. aasta loomingu eest maineka Eesti Kultuurkapitali preemia.Raamatu „Põhja-Tallinn” sisukord

Raamatu „Põhja-Tallinn” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Põhja-Tallinn” seonduvad märksõnad: vaatamisväärsused, kultuuriajalugu, kodulugu, linnaajalugu, ajaloo- ja kultuurimälestised, ehitusmälestised, linnaosad, linnaarhitektuur, Pelgulinn, Paljassaare, Kopli (Tallinn), Kalamaja (Tallinn), Põhja-Tallinn, Tallinn, teatmikud, reisijuhidRaamatu „Põhja-Tallinn” tehnilised andmed


„Põhja-Tallinn” on lakkadega pehmekaaneline raamat, 120 lk; 16,0 × 27,2 cm; ↔ 0,9 cm; 70 g.


Raamat „Põhja-Tallinn” on hetkel laost otsas.


Raamatu „Põhja-Tallinn” ilmumisandmed: Solnessi Arhitektuurikirjastus, 2006


ISBN/EAN: 9771736486017 (1736-4868)Veel üllitisi „Põhja-Tallinn” autori(te)lt:

Raamatuga „Põhja-Tallinn” samast sarja(de)st:

Soovitame lisaks väljaandele „Põhja-Tallinn” vaadata ka neid trükiseid:


Öövöö
Öövöö

27.07


Tule ja inspiroidu!
Tule ja inspiroidu!

0.00
Kingitus!

Pärnu This Week
Pärnu This Week

0.00
Kingitus!

Rooma
Rooma

27.97


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525