Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Meditsiin, esmaabiÕpikud

Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik


„Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: vähekasutatud, väga heas korras raamat.

Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik kaanepilt – front cover

Hind: 27.97


Autorid: Ülle Parm, Viia Parv.

„Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” – tutvustus


Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik on mõeldud eeskätt õppematerjaliks tervishoiu kõrgkoolide üliõpilastele ja selle koostamisel on arvestatud vastavaid õppekavasid, aga ka käesoleval ajal kehtivaid asjakohaseid seadusi.
Raamatus Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik on kolm suuremat peatükki: nakkushaiguste üldosa, nakkushaiguste eriosa ning teemad praktikumides ja seminarides käsitlemiseks.

Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik – eessõna


Nakkushaiguste massiline levik on inimkonna ajaloos põhjustanud miljonite inimeste enneaegse surma. Käesolevaks ajaks on tehtud tohutult suuri edusamme võitluses nende haigustega, eelkõige tänu saavutustele mikrobioloogias, vaktsinatsioonide, seroteraapia ning antimikroobsete preparaatide väljatöötamisele. Kuid sellele vaatamata on mitmete nakkushaiguste esinemissagedus jätkuvalt kõrge või suurenev. Eriti aktuaalseks on muutunud mõningad viirushaigused, näiteks HIV-infektsioon. Hiljuti on avastatud ka uued haigustekitajad – prioonid.

Ainult põhjalikud teadmised nakkushaiguste tekitajatest, levikust, sümptomitest ja profülaktikast ning nende teadmiste oskuslik rakendamine praktilistes situatsioonides võimaldab meditsiinitöötajatel töötada patsientidega heal tasemel, mõista infektsiooni leviku ohtusid ning vältida nakkushaiguste levikut. Enesestmõistetavalt peavad meedikud oskama ka ennast kaitsta, et mitte haigestuda.

Käesolev nakkushaiguste õpik on mõeldud eeskätt õppematerjaliks keskmeditsiinipersonali koolitamiseks ja selle koostamisel on arvestatud vastavaid õppekavasid, aga ka käesoleval ajal kehtivaid asjakohaseid seadusi. Kindlasti võivad seda kasutada ka kõik teemast huvitatud isikud teabe saamiseks.

Õppematerjalis on kolm suuremat peatükki: nakkushaiguste üldosa, nakkushaiguste eriosa ning teemad praktikumides ja seminarides käsitlemiseks. Üldosas antakse ülevaade nakkushaigustega seonduvatest mõistetest, nende diagnoosimise, ravi ja ennetamise põhimõtetest.

Nakkushaiguste eriosa jaotuse juures on aluseks võetud epidemioloogiline klassifikatsioon, st haigused on jaotatud selle järgi, milline on põhiline nakkuse ülekandmise viis. Siin käsitletakse soole-, respiratoorseid, transmissiivseid ning haava- ja kontaktnakkusi. Eraldi alapeatükk on hepatiitide kohta, kuna nende nakkushaiguste kliiniline pilt, diagnoosimise ja ravi põhimõtted on sarnased, aga põhiline erinevus on epidemioloogias. Kuues eriosa alapeatükk puudutab põhilisi ussparasiitide poolt põhjustatud haigusi ehk helmintiaase Eestis.

Iga haiguse juures antakse ülevaade haigustekitajast, nakkusallikatest, ülekande teedest, patogeneesist, haiguse kliinilisest pildist, diagnoosimise ja ravi ning ennetamise põhimõtetest.

Kolmandas peatükis esitatud teemad on seotud eelnevatega ja aitavad kinnistada eelpool õpitut või annavad teoreetilise aluse praktilisteks oskusteks. Siin antakse ülevaade nakkushaigusega patsiendi isolatsiooniprintsiipidest, tervisekaitsetalitluste tööst, nakkushaiguste registreerimise korrast, nende haiguste immuunprofülaktikast ja -ravist, materjali võtmisest mikrobioloogilisteks uuringuteks ning põhilistest õendusprobleemidest soole-, hingamisteede, HIV-infektsiooni ja viirushepatiitide korral. See peatükk lõpeb situatsioonülesannetega, mille lahendamise käigus on võimalik saada tagasisidet õpitu omandamise kohta. Kõik õppematerjalis käsitletud teemad lõpevad kordamisküsimustega.

Täname kõiki, kes olid abiks käesoleva õppematerjali koostamisel ning ootame selle kohta arvamusi, kriitilisi märkusi ja ettepanekuid.

– AutoridRaamatu „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” sisukord

Raamatu „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” seonduvad märksõnad: nakkushaigused, epidemioloogia, kõrgkooliõpikudRaamatu „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” tehnilised andmed


„Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” on pehmekaaneline raamat, 296 lk; 14,2 × 21,4 cm; ↔ 1,5 cm; 384 g.


Raamat „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” ilmumisandmed: Härmametsa Talu kirjastus, 2017


ISBN/EAN: 9789949946969 (978-9949-9469-6-9)

Ostan „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” hinnaga 27.97Veel üllitisi „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Nakkushaiguste ja epidemioloogia õpik” vaadata ka neid trükiseid:


Kirurgia
Kirurgia

79.79


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525