Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: MeditsiinÕpikud

Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks


„Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: esikaane ülanurgas arsti tempel, lisaks esikaanel veel neli arstipitseri jäljendit, trükises palju allajoonimisi, muidu heas korras trükis.


„Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” – tutvustus


Neljas, täiendatud trükk.

Kõrva-, nina- ja kurguhaigete uurimise tingimused.
Kõrva, nina, kurku ja kõri vaadeldakse endoskoopilise (endoscopla – sisevaatlus) uurimismeetodiga, mis võimaldab näha nendesse õõnesorganitesse. Endoskoopiline vaatlus osutub võimalikuks reflekteeritud valguse abil. Selleks kasutatakse kunstlikku valgusallikat (elektripirn, gaasilamp, küünlaleek; päikesevalgus on liiga ere), mille valgus suunatakse otsmikureflektori abil uuritavale organile (ninasse, neelu, kõrisse, kuulmekilele). Et päevavalgus ei segaks, on soovitatav vaatlust teostada pimendatud ruumis.
Valgusallikae asub patsiendist paremal pool pea kõrgusel. Arst istub haige vastas nii, et valgusallikas jääb arstist vasakule. Arsti ja haige vahemaa peade kõrgusel on 20–25 cm. Arst juhib oma põlved haige põlvedest mööda kas paremalt või vasakult poolt.
Reflektor on nõgus peegel, mille tsentrumis leiduva ava läbi vaatab arst uuritavat organit. Arst asetab reflektori vasaku silma ette nii, et arsti pilk ja reflektoriga suunatav valguslaik ühtiksid uuritaval organil. Uurimine toimub ühe, s.o vasaku silmaga; parema silma sulgemine pole vajalik. Võib vaadata ka parema silmaga, kuid siis peab valgusallikas olema arstist paremal pool.
Arst kandku haigete läbivaatamisel näolappi, et kaitsta end piisknakkuse eest.Raamatu „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” sisukord

Raamatu „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” seonduvad märksõnad: otorinolarüngoloogia, kõrva-nina-kurguhaigused, diagnostika (med.), õppematerjalidRaamatu „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” tehnilised andmed


„Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” on pehmekaaneline raamat, 96 lk; 14,4 × 20,2 cm; ↔ 0,4 cm; 104 g.


Raamat „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” ilmumisandmed: Tartu Riiklik Ülikool, 1989

Ostan „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” hinnaga 1.90Soovitame lisaks väljaandele „Metoodiline juhend kõrva-nina-kurguhaigete uurimiseks” vaadata ka neid trükiseid:


Kirurgia
Kirurgia

79.79


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525