Teemad: Turism, reisikirjad, reisijuhidLoodusKultuur

Maack Amuuril
Ühe ekspeditsiooni lugu


„Maack Amuuril” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Maack Amuuril Ühe ekspeditsiooni lugu kaanepilt – front cover


Autor: Indrek Jääts.


Toimetanud Kristel Rattus. Kujundanud Mart Kivisild.
„Maack Amuuril” – tutvustus


Aprillis 1855 läks Irkutskist teele Keiserliku Vene Geograafiaseltsi Siberi osakonna ekspeditsioon, mida juhtis Saaremaal sündinud baltisakslane Richard Maack. Eesmärgiks oli uurida Amuuri jõge ja selle kaldaid. See Euroopa teadusele pea tundmatu piirkond kuulus Hiina keisririigi koosseisu, aga Venemaa oli juba asunud seda hõivama. Uurimisretk kujunes pikaks ja raskeks, kuid oli üldiselt edukas. Jaanuaris 1856 jõuti koos rikkalike kollektsioonidega tagasi Irkutskisse. Maack saadeti peagi Peterburi ülesandega ekspeditsiooni tulemused publitseerida.

Raamat „Maack Amuuril” annab Maacki Amuuri-ekspeditsiooni ajaloolisest taustast, ettevalmistustest, teekonnast ja järelkajadest detailse ülevaate. See on tõeline seiklusjutt täis avastusi ja pettumusi, ohte, raskusi ja nendest ülesaamist, kohusetunnet ja auahnust, takistusi ja intriige. See on näide sellest, kuidas 19. sajandi keskpaigas teadust tehti, kuidas toonased uurimisretked poliitika ning impeeriumide ehitamisega põimusid.

Kuna Maacki juhitud uurimisrühma töö oli ajastule omaselt interdistsiplinaarne, siis on raamatus „Maack Amuuril” juttu nii Amuurimaa ajaloost, geograafiast, geoloogiast, botaanikast, zooloogiast kui ka etnograafiast. Maack oli üks esimesi Amuurimaal töötanud teadusemehi. Seega õnnestus tal avastada terve rida uusi taime- ja loomaliike, millest osa kannab tänini tema nime.

Teksti illustreerib rikkalik valik joonistusi ja kaarte pildimapist, mis ilmus koos Maacki raamatuga „Reis Amuurile” (1859).Raamatu „Maack Amuuril” sisukord

Raamatu „Maack Amuuril” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Maack Amuuril” seonduvad märksõnad: baltisaksa, maadeuurijad, ekspeditsioonid, avastusajalugu, loodus, taimestik, põlisrahvastik, etnograafia, aineline kultuur, Siber, Amuurimaa, Venemaa, joonistused, reisikirjadRaamatu „Maack Amuuril” tehnilised andmed


„Maack Amuuril” on kõvakaaneline raamat, 208 lk; 30,3 × 21,6 cm; ↔ 2,0 cm.


Raamat „Maack Amuuril” on hetkel laost otsas.


Raamatu „Maack Amuuril” ilmumisandmed: Eesti Rahva Muuseum, 2021


ISBN/EAN: 9789949548880Veel üllitisi „Maack Amuuril” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Maack Amuuril” vaadata ka neid trükiseid:


Öövöö
Öövöö

27.07


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125