Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Meditsiin

Kopsuvähk


„Kopsuvähk” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: .


Kopsuvähk kaanepilt – front cover

Hind: 14.50


Kollektiivautorid: Ajakiri Eesti Arst.


Toimetanud Alan Altraja, Jana Jaal, Tanel Laisaar.
„Kopsuvähk” – tutvustus


Erinumbri toimetajad
Alan Altraja (Eesti Kopsuarstide Selts), Tanel Laisaar (Eesti Torakaalkirurgide Selts), Jana Jaal (Eesti Onkoloogide Selts)

Kopsuvähk on üks kõige sagedamini esinevatest pahaloomulistest kasvajatest nii Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka Eestis. Surma põhjusena on kopsuvähk pahaloomulistest kasvajatest vaieldamatult esikohal, põhjustades rohkem vähisurmasid kui rinnavähk, jämesoolevähk ning eesnäärmevähk kokku. Eestis haigestub igal aastal Eesti Vähiregistri andmetel kopsuvähki ligikaudu 700 inimest ning sureb Eesti tervisestatistika- ja terviseuuringute andmebaasi andmetel sama haiguse tõttu peaaegu niisama palju mehi ja naisi. Eesti Vähiliit koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Tervise Arengu Instituudiga korraldas selle aasta oktoobris rahvusvahelise vähinädala, mis oli suunatud kopsuvähiennetusele ning suitsetamise kui ühe suurima vähi riskiteguri vastu võitlemisele. Kahjuks on pea veerand Eesti täiskasvanud elanikkonnast suitsetajad ning suureks probleemiks on suitsetamise alustamine juba varases noorukieas.

Käesolev Eesti Arsti erinumber Kopsuvähk on valminud Eesti Kopsuarstide Seltsi, Eesti Torakaalkirurgide Seltsi ning Eesti Onkoloogide Seltsi koostöös. Erinumbri eesmärgiks on anda Eesti arstkonnale ülevaade tänapäevastest seisukohtadest kopsuvähi ennetamisel, diagnostikas ja ravis. Artiklites leiavad käsitlemist kopsuvähi epidemioloogia ning suitsetamise roll kopsuvähi tekkes ja kulus, samuti kopsuvähi sümptomatoloogia ja diagnoosimise alused ning kopsuvähi TNM-klassifikatsiooni 7. väljaanne. Piltdiagnostika üheks olulisemaks uuenduseks on positronemissioontomograafia kasutuselevõtt kopsuvähi diagnostikas. Kopsuvähi mediastinaalsete lümfogeensete meta staaside diagnostika osas tutvustatakse uut ning mediastinoskoopiaga võrreldes vähem invasiivset uurimismeetodit – endobronhiaalset ultraheliga juhitud transbronhiaalset nõelaspiratsiooni. Eraldi on käsitletud kõiki tänapäevaseid kopsuvähi raviviise: kirurgilist ravi, kiiritus- ja keemiaravi kombinatsioone ning metastaatilise kopsuvähi medikamentoosset ravi. Viimastel aastatel on toimunud olulisi muutusi kõikides nimetatud kopsuvähi raviviisides. Kirurgiline ravi liigub järjest enam minimaalinvasiivsuse suunas, säilitades samas operatsiooni radikaalsuse. Tähtis roll koos kasvaja algkolde eemaldamisega on mediastinaalsel lümfadenektoomial, mis paljuski määrab haiguse edasise prognoosi. Lokaalselt ja regionaalselt levinud kopsuvähi ravis kasutatakse üha enam samaaegseid kiiritus- ja keemiaravi kombinatsioone ning medikamentoosne kasvajavastane ravi tervikuna on muutunud patsiendipõhisemaks ja seeläbi ka tõhusamaks.

Käesolev Eesti Arsti erinumber püüab anda kopsuvähist tervikl iku ülevaate, sobides seetõttu ka Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilastele õppevahendiks.

Täname kõiki sponsoreid, kes erinumbri väljaandmist toetasid, ja soovime head lugemist!Raamatu „Kopsuvähk” sisukord

Raamatu „Kopsuvähk” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.Raamatu „Kopsuvähk” tehnilised andmed


„Kopsuvähk” on pehmekaaneline raamat, 96 lk; 0,5 × 16,4 cm; ↔ 23,9 cm; 189 g.


Kopsuvähk „Kopsuvähk” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Kopsuvähk” ilmumisandmed: OÜ Celsius Healthcare, 2010

Ostan „Kopsuvähk” hinnaga 14.50Soovitame lisaks väljaandele „Kopsuvähk” vaadata ka neid trükiseid:


Kirurgia
Kirurgia

79.79


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525