Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Majandus, äriÕpikud

Finantsaabits
Rahaasjade korraldamise käsiraamat


„Finantsaabits” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Finantsaabits Rahaasjade korraldamise käsiraamat kaanepilt – front cover

Hind: 9.90


Koostaja: Villu Zirnask.


Toimetanud Kristiina Ainelo. Illustratsioonid: Tõnis Kenkmaa.
„Finantsaabits” – tutvustus


Teine- täiendatud trükk.
Finantsaabits annab teadmisi isiklike finantseesmärkide seadmisest. pere-eelarve koostamise põhimõtetest, investeerimis- ja laenamisotsuste aluseks olevast matemaatikast, pankade, kindlustusseltside ja muude finantsasutuste pakutavate teenuste omadustest, pensionifondide ja väärtpaberiturgude toimimise alustest.
Finantsaabits on mõeldud eelkõige tugimaterjaliks õpetajatele, kes annavad majandus- ja ettevõtlusõppe tunde või soovivad lülitada matemaatika, ühiskonnaõpetuse, inimeseõpetuse ja teiste ainete tundidesse igapäevaselt olulisi näiteid rahamaailmast, et parandada laste finantskirjaoskuse taset. Raamat sobib lugemiseks ka kõigile teistele, kes tahavad oma isiklikke rahaasju targalt korraldada.

Finantsaabits – katkend raamatust


Mida naabermaja miljonär ei tee (vähemalt enne miljonäriks saamist):
Tähelepanekuid isiklike rahaasjade juhtimise teemal kirjutatud menuraamatutest.
• Ei osta uhiuut autot, sest miks peaks terve mõistuse juures olev inimene maksma täisjaehinna vara eest, mille väärtus ajas kiiresti langeb. Müügiplatsilt väljasõitmine tähendab auto turuväärtuse langust keskmiselt 11% võrra, hindab autoostjatele mitmesuguseid asjalikke nõuandeid jagav USA internetiportaal www.edmunds.com. Esimesel viiel aastal langeb auto väärtus 15–25% aastas ning viie aasta pärast on tema väärtus 37% uue auto hinnast.
• Ei jäta krediitkaardi saldot miinusesse kauemaks, kui on intressivaba periood. Krediitkaarti miinusesse lasta on mõtet ainult neil, kes naudivad vaene olemist. Ei tohi osta asju, mille eest ei suuda maksta kohe, võlgu võtmata. Selliste ostude kuhjumisel võib aastane intressikulu küündida lõpuks isegi sadadesse eurodesse.
• Ei käi regulaarselt restoranides söömas. Väljas söömine on toidu kodus valmistamisest mitu korda kulukam. Regulaarne väljas söömine tähendab, et toidule kulub aastas mitu tuhat eurot rohkem kui põhiliselt kodus einestamise korral.
• Ei käi tihedalt läbi laristajatega. On võimatu raha säästa, veetes sageli aega inimeste seltsis, kes armastavad raha kiiresti laiaks lüüa.
• Ei maksa täit jaehinda brändirõivaste eest. Rõivaste ostult saab hõlpsasti säästa sadu eurosid aastas, kui osta neid allahindluste ajal. Eriti suure efekti saab, kui ei pea oluliseks rõivaste brändi.
• Ei hoia raha arvelduskontol. Arvelduskontol ei teeni raha tavaliselt peaaegu üldse intressi. Rikkust kasvatav tee on raha paigutamine investeerimisfondidesse, aktsiatesse, tähtajalistele hoiustele, kinnisvarasse… (mõeldes seda teha pikaajaliselt ehk rohkem kui viie aasta perspektiivis).
• Ei osta uut eset, kui vana pole katki. Asju parandada on sageli oluliselt odavam, kui uusi osta.
• Ei tee impulssoste. Impulssostud tähendavad raha raiskamist ja täidavad kodu träniga, mida ei kasutata. Õige ostutaktika on järgmine: nähes poes midagi, mis meeldib, lahkud ostu tegemata, lased päeva või paar mööda minna, ja kui see asi tundub endiselt ostuväärsena, tasub ta võib-olla tõesti ära osta.
• Ei kuluta aega mõttetutele tegevustele. Üteldakse, et aeg on raha. Tegelikult on aeg veelgi tähtsam – aeg on elu. Raisates aega, raiskad elu.
• Ei keskenda kogu oma tähelepanu eesmärgi saavutamist takistavatele teguritele. Kui mõelda põhiliselt takistustele, kaob finišilint silmist ja finišisse jääbki jõudmata.
• Ei teeni kogu oma tulu palgatööga – kaalutletult säästes ja investeerides on aja jooksul loodud varade portfell, mis annab arvestatavat tulu. Kes ei pane oma raha tegema raha, ei saa kunagi jõukaks.Raamatu „Finantsaabits” sisukord

Raamatu „Finantsaabits” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Finantsaabits” seonduvad märksõnad: eraisiku rahandus, majandus, pere-eelarve, isiklik eelarve, investeeringud, peremajandus, rahandus, pangandus, väärtpaberid, väärtpaberiturg, pensionifondid, kindlustus, finantsmatemaatika, finantskirjaoskus, nõuanded, õpikud, käsiraamatudRaamatu „Finantsaabits” tehnilised andmed


„Finantsaabits” on pehmekaaneline raamat, 239 lk; 14,0 × 21,0 cm; ↔ 1,5 cm; 330 g.


Raamat „Finantsaabits” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Finantsaabits” ilmumisandmed: Finantsinspektsioon: NASDAQ OMX Tallinn, 2016


ISBN/EAN: 9789949813636 (978-9949-81-363-6)

Ostan „Finantsaabits” hinnaga 9.90Veel üllitisi „Finantsaabits” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Finantsaabits” vaadata ka neid trükiseid:


Julge
Julge

27.97


Võti tulevikku 2024
Võti tulevikku 2024

0.00
Kingitus!

© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525