Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Sõnastikud, leksikonidKombed ja etikettKultuur

Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis


„Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis kaanepilt – front cover

Hind: 27.97


Autor: Reet Hiiemäe.


Toimetanud Eha Kõrge. Kaane kujundanud Janika Vesberg. Kujundanud Päivi Palts.
„Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” – tutvustus


Sümboltähendusega kujutisi hakati kasutama juba ürgajal ja inimene eristub tänini teistest liikidest oma abstraktse mõtlemis- ja seostamisvõime poolest, samuti omaduse poolest tajuda sümbolitega seoses ülevaid emotsioone, kaitstuse või pühadustunnet.

Raamatus „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” on põhirõhk eesti pärimuslikel märkidel ja sümbolitel, kuid vajaduse korral on nende tõlgendused asetatud laiemasse kultuurilisse konteksti, sest vaid harva eksisteerivad ühe kultuuri sümbolid muust maailmast täiesti eraldiseisvana. Ent teisalt annab iga kultuurilis-pärimuslik aegruum ometi antud piirkonna ideedele oma ainulaadsed nüansid, seega on eesti pärimuslikud sümbolid ilmekad teabekandjad just siinse usundi ja kultuuri taustal. Raamatu „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” eesmärk ongi eesti pärimuskultuuri tähenduskeele tutvustamine ja sellega seotud sisu ja funktsioonide kirjeldamine.

Näitetekstid on valdavalt kogutud 100–150 aastat tagasi, kuid kirjeldatud märksõnade tähendus ulatub ajaloos palju kaugemale.

Raamatu „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” autor Reet Hiiemäe on folklorist ja usunditeadlane, kelle huvikeskmes on uskumuste psühholoogiline aspekt, rahvapärimuses avalduvad kaitseviisid ning hirmude ja traumadega toimetulek.Raamatu „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” sisukord

Raamatu „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” seonduvad märksõnad: eesti, märgid, sümbolid, uskumused, rahvapärimus, pärimuskultuur, leksikonidRaamatu „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” tehnilised andmed


„Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” on kõvakaaneline raamat, 221 lk; 16,7 × 21,7 cm; ↔ 1,9 cm; 560 g.


Raamat „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” on Laos nr 3, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” ilmumisandmed: Varrak, 2022


ISBN/EAN: 9789985353929 (978-9985-3-5392-9)

Ostan „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” hinnaga 27.97Veel üllitisi „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Pärimuslikud märgid ja sümbolid Eestis” vaadata ka neid trükiseid:


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525