Ostukorv
Kirjavara raamatupood




Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.




Teemad: Fotoalbumid, kunstialbumid, näitusekataloogidKunstElulood, mälestused, biograafiad

Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog
Watercolour bridge: Kuusankoskitalo gallery, 2008, July 3 – July 31 • Vesivärisilta: Kuusankoskitalo galleria, 2008, 3.–31. heinäkuu


„Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: väga hästi säilinud eksemplar.

Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog Watercolour bridge: Kuusankoskitalo gallery, 2008, July 3 – July 31 • Vesivärisilta: Kuusankoskitalo galleria, 2008, 3.–31. heinäkuu kaanepilt – front cover

Hind: 9.99


Koostaja: Juta Kivimäe.


Eesti keelest tõlkinud Maris Vaga, Tuija Kokko.


Kujundanud Katrin Kaev. Fotod: Malev Toom, Stanislav Stepaško.




„Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” – tutvustus


Eesti Akvarellistide Ühendus on toonud Kuusankoskitalo galeriisse nii eesti igipõlised akvarellistid kui ka külalised teistest kunstivaldkondadest. Nelikümmend kuus eesli professionaalset kunstnikku on koondunud suurele ühisnäitusele, kus väga erinevaid isiksusi ühendab kiindumus akvarellitehnika vastu.

Näitusel osalevad kunstnikud elavad oma igapäevaelu peamiselt Tallinnas ja Tartus. Nende hulgas on Eesti Kunstnike Liidu president Jaan Elken ning mitmed Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli ja Tartu Kõrgema Kunstikooli professorid ning õppejõud, nagu Leonhard Lapin, Mari Roosvalt, Ilmar Kruusamäe, Jüri Kask, Albert (Julk, Toomas Rein, Naima Neidre, Linda Elken ja Tiiu Pallo-Vaik. Erinevate kunstnikupõlvkondade esindajaist on tänaseks juha üle poole sajandi loonud akvarellmaale Enno Lehis, Helga Jõerüüt ja Valli Lember-Bogatkina. Maalijad Jüri Arrak ja Malle Leis ning graafikud Marje Üksine ja Illimar Paul värskendasid aastakümnete eest eesti kunstiajalugu oma uuendusliku modernistliku loominguga ja sama on teinud ka mitmed teised siin esinejad. Tõelised 21. sajandi kunstnikud on Lii Pähkel, Rete Jallai ja Agne Kuusing-Soome. Eesti-vene koolkonna maalijaid esindavad näitusel oma äratuntavalt eristuva laadiga Slava Semerikov, Oleg Võssotski, Anatoli Triboi ja Sergei Minin. Tartu kunstnike grupeering Kursi koolkond on esindatud oma väärikate maalijatega ja Soome publikule vahest kõige tuntuma eesti kunstniku, Leonhard Lapini minimalistlik teos iseloomustab ehk kõige näitlikumalt akvarellikunsti põhiolemust. Tõepoolest, veest ja pigmendist moodustuv lingakvarellipaberil esindab ühtaegu nii autori seisukohta kunstnikuna kui tema sügavat kiindumust idamaise tee traditsiooni vastu.

Miks siis oleme vesivärvitehnikasse täna kiindunud? Tavateadvuses on akvarell senini peamiselt traditsiooniline vabaõhumaali tehnika. Ent akvarellitehnika kiirelt saavutatav ja väga emotsionaalne tulemus on üha võlunud kaasaegseid kunstnikke seda harrastama. Ja tõepoolest, mööda maailma näitustel käies ja albumeid lehitsedes võib veenduda, et vesivärvimaali on teinud näiteks sellised möödunud sajandi teise poole kultuskunstnikud nagu Andy Warhol, Joseph Beuys või Julian Schnabel. Ja vesivärvikarp avaneb tänagi paljude kaasaegsete kunstnike käes.

Vees lahustuv pigment paberil võib anda tundliku ja kiire võimaluse jäädvustada või markeerida koheselt mõnd ideed või seisundit, kusjuures tõsiseltvõetavam tulemus lähtub eelkõige kunstniku intellektuaalsest pagasist, esmapilgul lihtsa tehnika valdamisest ja suutlikkusest kaasaegselt mõelda.

Akvarelli saatust võib jälgida huviga läbi inimkultuuri pika arengu. Luuviljaliste vaigust ja peeneks hõõrutud värvipigmentidest loodud akvarelle võib kohata aastatuhandeid vanadel Egiptuse pärgamentidel. Vahepealsetel sajanditel on akvarelli saatus olnud üsna heitlik. Akvarelli kasutati ülipeentel miniatuurmaalidel nii Idas kui Läänes, akvarelli on arendanud vanad Kagu-Aasia meistrid, renessanssajastul akvarellis Albreebt Dürer üllatavalt realistlikke loodus-ja linnamotiive. 18. sajandil tõid idamaid vallutanud britid akvarellitehnika taas euroopalikesse salongidesse kus ta püsib muretult tänini.



Raamatu „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” sisukord

Raamatu „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” seonduvad märksõnad: kunstnikud, akvarellmaal, eesti, Akvarellisild, välisesinemised, näitusekataloogid, kunstialbumid, biograafiad



Raamatu „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” tehnilised andmed


„Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” on pehmekaaneline raamat, 55 lk; 27,0 × 20,9 cm; ↔ 0,6 cm; 263 g.


Raamat „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” ilmumisandmed: Eesti Akvarellistide Ühendus, 2008


ISBN/EAN: 9789949159147 (978-9949-15-914-7)

Ostke raamat „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” hinnaga 9.99



Soovitame lisaks väljaandele „Akvarellisild: Kuusankoskitalo galerii, 2008, 3.–31. juuli näitusekataloog” vaadata ka neid trükiseid:






© Kirjavara Raamatupood OÜ • Registrikood 16003911 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125