NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
NB! Raamatust „Töö Eesti kunstis” on saadaval rohkem kui üks variant.
Palun vaadake täpsemat infot altpoolt.
„Töö Eesti kunstis” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.
Töö on kunst ja kunst on töö. Pea kõik, mida me teeme, on töö – me loome uusi väärtusi, olgu selleks siis vili põllul, korras kodu, kuivenduskraav, uus programmijupp või hoopis kunstiteos.
Ja samal ajal on see ka looming – rõõm ja saavutus, kui me seda vaid nii näha oskame.
Töö tulemus on ka meie äsja saja-aastaseks saanud vaba riik. See on meie rahva paljude põlvkondade ühislooming. Eesti Vabariik on pidanud õigust ja õiglust töösuhetes ning ohutut töötamist niivõrd oluliseks, et juba esimesel iseseisvusaastal alustasid tööd töökaitsekomissarid.
Nii peabki Tööinspektsioon 2018. aastal oma sajandat aastapäeva. Sünnipäeva tähistamiseks kogusime kaante „Töö Eesti kunstis” vahele valiku Eesti kunstnike teostest, mis kujutavad tööd – seda täiskasvanuelu nii loomulikku osa.
Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Võiksime otsida kunstiteost, mis defineerib Eesti rahva töötamist. „Kõva töömees”, „kuldsete kätega meister”, „virk tüdruk” on ülim kiitus, mida läbi aegade naabri, tuttava või tulevase minia-väimehe juures on hinnatud. Meie rahva üks tüvitekste on A. H. Tammsaare „Tõde ja õigus”, kus ainuüksi I köites mainitakse sõna „töö” 444 korda. „Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb armastus,” on tsitaat, mida iga koolilaps une pealt teab. Teise tüviteksti, Oskar Lutsu Paunvere triloogia kangelane Joosep Toots sirgub krutskeid täis poisist tõsiseks ja haritud põllumeheks ning seeläbi ka ihaldatud abikaasaks.
Töö on Eesti inimesele olnud püha. Sajandeid on raske töö toonud perele leiva lauale. Jutt mõisa lohisevast köiest ei olnud kunagi suunatud töö enese, vaid ikka töösuhete ebaõigluse vastu. Eesti Vabariigi iseseisvuse algusaastail oli just viljakas ja kvaliteetne töö see, mis aitas Eestist eduka eksportiva riigi ehitada. Rahvuskaaslased, kes Teise maailmasõja jalus Siberisse küüditati või kes Eestist põgenesid, töötasid ennast enamasti võõras ühiskonnas üles ja said lugupeetuiks just tänu Eesti inimestele omase pühendunud töökusega.
Nõukogude okupatsiooni aastail käsitleti tööd alati tõsise ja raske rahvamajanduse osana ning enamasti läbi ideoloogilise prisma. Okupatsiooniaastail oli töö mõiste ümber palju sunnimehhanisme – töötamine oli kohustus, samas oli töö igaühele garanteeritud – oli see siis vajalik või küsitava väärtusega tegevus. Ülikoolilõpetaja sai plaanimajanduses kindlaks määratud töökoha, samas kartsid paljud kohustuslikku suunamist endale mittesobivasse asutusse või geograafilisse punkti.
Tänapäeval ei taga keegi koolilõpetajale tööd ning noor põlvkond on harjunud mõttega raskustest töökoha leidmisel. Ühtviisi on kõigile selgeks saamas, et töökohti ja ameteid on inimesel elu jooksul pigem enam kui vähem ning pidev ümber- ja täiendõpe kuulub tööelu juurde. Töösuhete õiglust peetakse olulisemaks kui kunagi varem ning oma õiguse ja väärikuse eest ollakse valmis ka seisma. Inimelu väärtuslikkus ja selle turvaline tagamine töökeskkonnas on taasiseseisvunud riigi kodanikkonna teadvusse alles jõudmas.
Kuigi kujutava kunsti taotlused on eeskätt esteetilised, kajastavad kunstiteosed ka tegelikkuse neid aspekte, mis torkavad silma eelkõige Tööinspektsiooni tööinspektorile kui ametnikule, kelle ülesanne on aidata koostöös tööandja ja töötajaga luua turvaline töökeskkond. Töö- ja tehiskeskkond kannavad endas ka potentsiaalseid riske ja ohte, mis inimesest üle kasvades ähvardavad muuta töö kui loova alge omaenese vastandiks.
Tööinspektsiooni missioon on jälgida, et töö tegemine oleks tegijale ohutu ja tema tervis ei saaks kannatada. Tööinspektorid on töötegijad nagu teisedki. Just omaenese igapäevase töö kaudu seisab tööinspektor mitte ainult töötaja – olgu selleks tehasetööline, õpetaja, bussijuht, arst, torulukksepp, ooperilaulja või pangapresident – tervise ja tööalase heaolu, vaid ka töö kui sellise kõrgema mõtte kaitsel, mida kajastavad siin albumis esitatud kunstiteosed ja väga paljud need, mis siia kaante vahele ei mahtunud.
Looming ja töö saadavad meid suurema osa elust. Loodan, et kunsti eeskujul pakub ka tööelu üha rohkem loovat mõtlemist ja teeb meele rõõmsaks.
Rõõmu tööst ja kunstist!
– Maret Maripuu
Raamatus „Töö Eesti kunstis” on ka kokkuvõte inglise keeles.
Raamatu „Töö Eesti kunstis” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.
Raamatuga „Töö Eesti kunstis” seonduvad märksõnad: kunst, kujutav kunst, maalikunst, kunstnikud, töö, motiivid, kunstiajalugu, kunstialbumid
„Töö Eesti kunstis” on kõvakaaneline raamat, 56 lk; 21,5 × 25,7 cm; ↔ 1,0 cm; 443 g.
Raamat „Töö Eesti kunstis” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.
Raamatu „Töö Eesti kunstis” ilmumisandmed: PR Partner, 2018
ISBN/EAN: 9789949885305 (978-9949-88-530-5)
Ostke raamat „Töö Eesti kunstis” hinnaga 17.97
Asub Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.
Ostan selle eksemplari hinnaga 5.95
Tallinna Kaarli kirik
34.94
Värvide salaelu
37.73
Moodsa kunsti lugu
27.97
Joonistamine algajale
37.97
Loov kangakudumine
14.94
Oli sul asja ka?
19.91
Siidimaal algajatele
34.94
Kunstniku piibel
27.97
Loov kunst
27.97
Maali ja joonista
24.74
Pildiraamat kunstist
19.79
Lilleseaded läbi aasta
17.97
Tätoveerimise piibel
17.71
Joonista koeri
11.99
Kunsti töötuba lastele
13.93
Kirikindad I: Eesti Rahva Muuseumi kogude (kindamustrite) põhjal valmistatud rekonstruktsioonid
29.79
Kunstnikud
45.95
Jutud tule ümber
29.29
Kõige ägedam mangaõpik
22.99
Läti kindad
34.94
Joonistamise lühikursus
20.70
Da Vinci dekodeerimine
27.97
Joonistamise kunst
19.91
Ilu ajalugu
59.95
Mida kanti, millal kanti
49.94
Elämän tanssi
49.90
Ülo Sooster
42.94
Tartu kollaažid
41.00
Renoir at the Theatre
39.90
Vanaaja pulm
39.90
Rahvarõivaste paeluses
39.79
© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525