Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Käsitöö, meisterdamineKunstFotoalbumid, kunstialbumid, näitusekataloogid

Läti kindad
178 traditsioonilist kindakirja


„Läti kindad” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Läti kindad 178 traditsioonilist kindakirja kaanepilt – front cover

Hind: 34.94


Autor: Maruta Grasmane.


Läti keelest tõlkinud Kerttu Rozenvalde.


Originaali pealkiri: Latvieša cimdi.


Toimetanud Anu Pink. Kujundanud Arta Ozola-Jaunarāja, Jānis Jaunarājs. Illustratsioonid: Dina Treide. Fotod: Jānis Deinats.
„Läti kindad” – tutvustus


Raamat „Läti kindad” on silmapaistev ja ainulaadne väljaanne, mis on pühendatud etnograafiliste kinnaste teemale. Väljaande koostamiseks on uuritud muuseumides olevaid materjale, mida ei ole seni laialdaselt avaldatud. See sisaldab Läti eri piirkondade kinnaste pilte ja nende täpseid mustriskeeme. Raamat „Läti kindad” võimaldab saada ülevaate läti etnograafilistest kinnastest, mida tänapäeval hoitakse muuseumide sahtlites, ning nautida nende värvide ja mustrite erksust.

Raamat sisaldab 178 traditsioonilist kindakirja.

Raamat „Läti kindad” on kokku pandud nii, et see tutvustaks Lätit ja selle kultuurilugu, kuid samas pakuks väljakutseid ja praktilisi näpunäiteid ka kudujatele. Väljaanne sisaldab teavet kinnaste kohta, mida kooti Lätis 18. sajandi lõpust 20. sajandi alguseni. Visuaalselt silmapaistev väljaanne annab ülevaate läti traditsionaalsest kultuurist, kindamustritest ja -elementidest ning eri piirkondi iseloomustavatest värvidest, mustritest ja kompositsioonidest.

Raamatu „Läti kindad” autor on etnograaf Maruta Grasmane, kes on üle 20 aasta kogunud ja süstematiseerinud materjale läti kinnaste kudumis- ja kandmistraditsioonide kohta.

Raamatu on välja andnud rahvarõivakeskus Senā Klēts, mis tegeleb rahvarõivaste ajaloolise uurimise, rahvarõivaste valmistamise ja vanade traditsioonide populariseerimisega.

„Läti kindad” anti esmakordselt välja 2012. aastal ja tänu lugejate suurele huvile on aastate jooksul müüdud enam kui 20 000 raamatueksemplari. Ilmumise aastal esitati raamat Läti kauneima raamatu auhinna kandidaadiks.
Eestikeelne väljaanne on raamatu kuues tõlge, eelnevalt on see välja antud inglise, saksa, norra ja jaapani keeles; tõlge on olemas ka prantsuse ja soome keelde.

Raamat „Läti kindad” on suurepärane kink nii kudujatele kui kõigile teistele, kes austavad etnograafilisi mustreid, traditsioone ja kauneid raamatuid. Raamatu materjal on ainulaadne nii mahu kui sisu poolest, mistõttu võib seda pidada läti etnograafiliste kinnaste entsüklopeediaks.

Raamatul „Läti kindad” on mugav järjepael.Raamatu „Läti kindad” sisukord

Raamatu „Läti kindad” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Läti kindad” seonduvad märksõnad: läti, kindad, kindakirjad, silmuskudumine, rahvakunst, albumid, käsiraamatudRaamatu „Läti kindad” tehnilised andmed


„Läti kindad” on kõvakaaneline raamat, 431 lk; 13,8 × 28,6 cm; ↔ 3,5 cm; 1,431 kg.


Raamat „Läti kindad” on Laos nr 3, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Läti kindad” ilmumisandmed: Rahvarõivakeskus Senā klēts, 2018


ISBN/EAN: 9789934855542 (978-9934-8555-4-2)

Ostan „Läti kindad” hinnaga 34.94Soovitame lisaks väljaandele „Läti kindad” vaadata ka neid trükiseid:


Betoon
Betoon

22.92


Kangad
Kangad

14.90


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525