Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: SeksTervis

Seks ja spastlisus


„Seks ja spastlisus” on brošüür. Brošüüri seisukord: .


Seks ja spastlisus kaanepilt – front cover


Eessõna autorid: Annaleena Viramo-Koskela, Taina Vahtera.


Soome keelest tõlkinud Haldi Põder.


Originaali pealkiri: Seksi ja spastisuus.

„Seks ja spastlisus” – tutvustus


Brošüür Seks ja spastilisus on ilmunud koostöös Soome SM liiduga ja Euroopa Ühenduse toetusel. Tõlgitud Soome Sclerosis Multiplex’i Liidu loal.


Eessõna

Tervise, sealhulgas vaimse tervise juurde kuulub ühe osana ka aktiivne seksuaalsus. See tähendab tegevused, mille eesmärk on hoida organismi elus ja tervena.

Seksuaalsuse küsimuses oleme me kõik üsna haavatavad. Haigestudes võib inimene seoses oma kehapildi muutumisega avastada seksuaalsuse hoopis uuel viisil.

Õnneks leidub peaaegu alati inimeses niipalju uusi jõuvarusid, kujutlus- ja taasloomisvõimet, et terviklik elu võib jätkuda.

Selles brošüüris käsitleme ainult suguühte tehnilise osa lihtsustamist spastilisuse ehk lihasjäikuse kontrollimise abil. Selle teemaga seoses jätame kõrvale hingeelu, ehkki see on seksuaalsuse lahutamatu osa. Mida rohkem partnerid üksteist hellitades räägivad oma tunnetest ning juhivad kaaslast, seda nauditavamaks, meeldivamaks ja huvitavamaks kujuneb armuelu.

Me võime teadlikult, kasutades ära või vähendades spastilisust ehk lihasjäikust, muuta armatsemise võimalikuks, sõltumata sellest, kummal partneritest spastilisus on või kumb on aktiivne osapool. Lõpptulemus on parem, kui spastilisuse üle saavutatakse kontroll.

Suurel osal SM-ga inimestest tekib spastilisus e kangus sirutusel. Selle tugevus võib olla erinev, kuid armastusakti seisukohalt on oluline just jalgade ja puusapiirkonna kangus.

Lisaks lõdvestumisele soovitame asendeid, milles on lihtne püsida ja mille puhul jäikusega kaasneda võiv lihasnõrkus seab vähem takistusi. Üksteise hellitamist ja hellituste väljamõtlemist pikendades on lihtsam kergendada niigi palju energiat nõudvat ühet.

Erinevaid suguühte asendeid läbi proovides võib üllatavalt palju leiduda harjumuspärase viisi kõrval uut, mõlemaid partnereid ergutavat ja endisest lihtsamat vaheldust.

Füsioterapistid
Taina Vahtera
Annaleena Viramo-KoskelaBrošüüri Seks ja spastilisus sisukord


Abinõusid spastilisuse vähendamiseks eelmängu ajal
Keharaskuse kasutamine
Silitused ja hellitused
Suudluse ja suu osa hellitustes
Massaaž
Rütmiline liikumine
Häid suguühte asendeid
Kontrollitud spastilisusSeks ja spastilisus lehekülg 20
Seks ja spastilisus lehekülg 22


Brošüüriga „Seks ja spastlisus” seonduvad märksõnad: seks, spastilisus, suguelu, seksuaalkäitumine, seksuaalelu, hulgiskleroos, puudega inimesedErrata


Sellele raamatule peaks tegelikult olema lisatud kirja- ja/või trükivigade loetelu. Kuna see puudub, siis alustame siin elektroonilist corrigenda’t.


Väga põgusal sirvimisel on Kirjavara Raamatupood tuvastanud mõne vea.

• Lk 5 teises lõigus on:
Suurel osal SM-ga inimestest tekib spastilisus e. kangus sirutusel. Selle tugevus võib olla erinev, kuid armastusakti seisukohalt on oluline just jalgade ja puuapiirkonna kangus..


Peab olema:
Suurel osal SM-ga inimestest tekib spastilisus e kangus sirutusel. Selle tugevus võib olla erinev, kuid armastusakti seisukohalt on oluline just jalgade ja puusapiirkonna kangus.

Hea lugeja, kui märkad kas selles raamatus või mõnes teises trükises kirjaviga või mõnda teist viga, siis anna sellest meile teada e-postile kirjavara@kirjavara.ee ja me lisame selle info vastava trükise juurde.
Palun saatke vigade kohta infot ka nende trükiste kohta, mida me pole jõudnud veel oma kataloogi lisada.Brošüüri „Seks ja spastlisus” tehnilised andmed


„Seks ja spastlisus” on brošüür, 30 lk; 14,4 × 20,7 cm; ↔ 0,2 cm; 46 g.


Brošüür „Seks ja spastlisus” on hetkel laost otsas.


Brošüüri „Seks ja spastlisus” ilmumisandmed: Eesti Sclerosis Multiplex’i Ühing, 1999Soovitame lisaks väljaandele „Seks ja spastlisus” vaadata ka neid trükiseid:


Seksiõpe
Seksiõpe

21.50


Topeltelu
Topeltelu

22.22


Alasti
Alasti

16.61


Peegeldus
Peegeldus

16.61


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525