„Mälestusi taimedest” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: väga hästi säilinud eksemplar.
See on raamat inimhinge ja looduse kooselust ja mõistmise püüdest, igatsusest, aga ka sellega paratamatult kaasnevast üksindusest. Tulevikuinimesel, kelleks ta end määratleb, ei ole ühist teistega. Masing kirjutab: „Mina ei taha kõhtu, veel vähem olla kõht. Tahan olla aju, millesse voolavad kokku kõik võimalikud tajud maailmast, tahan liikuda, toimetada, talitada, teha, ehitada, istutada, muuta maailma paremaks ja mitte teda õgida kellegagi võidu.” Aga aja puuduses on tuhat tegemata tegu, jõuetust, lisaks kullurkuppude joonistatamatus ning küsimus: „Võibolla kullerkupud ei vajagi minu joonistamist, võibolla.”
Kollaste kolpade välja ehk kullerkuppude, kurekella, neiuvaiba, nutuneitsi, madara, ussitatra jt taimede kõrval mõtiskleb Masing inimese kärbunud meelte üle, sest «inimese silmad saavad täis väga vähesest».
Siiski aitavad taimed elada, tuues esile mitmeid allusioone ja mõtteid. Masing jutustab hibiskuse ilust, mis pole võrreldav teda kandva naise iluga, aga ka häirivast vormipuudusest pojengi või roosi puhul. On hetki, kus muututakse üheks koos armastatud balsampapliga, millest sünnib hea tuju ning „õige olemise mõnu”. Sama tugev vajadus jääb kestma ka teise inimese järele. Masing kirjutab, et elus on armastamine „ainus võimalus olla väljaspool tapamaja õue kodukorda.”
Ometi ta tõdeb: „Olen needitud sellesse aega, kohtamata ühtki omataolist, suutmata viia kaasa endaga kedagi. Võibolla üksinda üldse keegi ei saa siit välja.”
Uku Masingu lood taimedest sisaldavad rohkem, kui lihtne kirjeldus lehtedest, vartest ja kasvukohtadest.
Üksindus või ettevaatlik suhtumine kaasinimestesse ei tee küll igaühest rohelise udu vangi või rohenäppu, kuid avab mõnelgi juhul silmad meie kõrval eksisteeriva teise maailma suhtes. Või lubab astuda korraks teise maailma ja vaadata inimesi ja nende elukalduvusi veidi teise nurga alt.
Raamatu „Mälestusi taimedest” värvikaim osa on mälestused lapsepõlvest, kui side loodusega oli tihedam. Rännakutel ühe taime või puu juurest teise juurde meenutab Masing ühtlasi sündmusi oma elust ning kunagistest kaaslastest.
Raamatut „Mälestusi taimedest” on soovitatud kui kõige paremat Masingu mõistmiseks ja tema mõttemaailmale lähenemiseks.
Raamatu „Mälestusi taimedest” autor Uku Masing (11.08.1909–25.04.1985) oli Tartu ülikooli lõpetanud teoloog, lisaks ka luuletaja, tõlkija, esseist ja polüglott. Ta on kirjutanud ka lingvitika-, orientalistika- ja folkloristikaalaseid töid. Tegemist oli erakordse intellektiga inimesega.
Uku Masingu lapsepõlv möödus Rapla lähedal Raikkülas, kus pere pidas talu. Isa oli tal, nagu mitmetel teistelgi selle aja kultuuritegelastel, vennastekoguduse liige ja jutlustaja.
Raamatu „Mälestusi taimedest” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.
Raamatuga „Mälestusi taimedest” seonduvad märksõnad: taimed, filosoofilised aspektid, botaanika, aimekirjandus
„Mälestusi taimedest” on pehmekaaneline raamat, 191 lk; 14,3 × 20,0 cm; ↔ 1,5 cm; 207 g.
Raamat „Mälestusi taimedest” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.
Raamatu „Mälestusi taimedest” ilmumisandmed: Ilmamaa, 1996
ISBN/EAN: 9985821610 (9985-821-61-0)
Ostke raamat „Mälestusi taimedest” hinnaga 17.97
Elada unenäos
15.95
Metsa kasutusõpetus
24.94
Meri ja rannik
15.95
Eesti koopad
27.97
Ilma imeteod
19.91
Looduse radadel
19.91
Maakera kuklapoolel
24.74
Sofi loodusraamat
23.93
Pere keset loodust
19.91
Maailma mõte
16.90
Lilled ravivad
15.95
Väike lumeraamat
14.99
Looduse aastaring
12.90
Mesilinnu apteek
7.90
Ränduri taimeraamat
17.97
Eesti jõed
39.79
Eesti järved
37.97
Eesti looduse vägi
27.97
Kurjad taimed
27.97
Kodumaa käpalised
24.94
Veidrad taimed
24.74
Suured looduseuurijad
19.91
Loomade rajad ja jäljed
14.74
Muumitrolli loodusretk
14.74
Suur mikroskoobi raamat
14.74
Eesti puravikulised
5.95
Sõbrad kogu eluks
9.99
Eesti vähetuntud taimed
24.74
Teadus minu ümber
9.40
Seenemetsa saladused
9.39
Metsas on põnev
14.70
Elu õhukesed vaheseinad
33.99
Avasta maailma
32.99
90 sirelit
21.70
Walden ehk elu metsas
19.79
Ööraamat
16.99
Elav planeet
14.99
Vaatleme taevast
14.14
Loomade rekordid
12.99
Looduse märgid
12.92
Minu suur ilmaraamat
12.92
Aastaaegu avastamas
10.20
Koduvana taimemapp
26.96
© Kirjavara Raamatupood OÜ • Registrikood 16003911 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125