Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: JõuludPerioodikaKäsitöö, meisterdamine

Kodukolle, detsember 2006
Jõulukroon • jõulupärg • jõulukalender • 3 jõululauda • jõulukardin


„Kodukolle, detsember 2006” on ajakiri. Ajakirja seisukord: uus.

Kodukolle, detsember 2006 Jõulukroon • jõulupärg • jõulukalender • 3 jõululauda • jõulukardin kaanepilt – front cover

Hind: 3.90


Peatoimetaja: Svea Talving. Tekstide autorid: Kadi Lehtmets, Lylian Meister, Viivi Variksaar.


Kujundanud Ingrid Luks.
„Kodukolle, detsember 2006” – tutvustus


Arhitektooniline jõulu- ehk näärikroon rippus ikka tares söögilaua kohal, sellega püüti edendada viljakasvu, sigivust ja jõukust. Uuesti tulid sellised kroonid Eestis moodi 60-ndatel, kust ammutab ideid ka praegune sisustusmood.
Krooni maagia ja taustauskumused ulatuvad juba ristiusueelsesse aega, oma tuntud vormi on see saanud aga kirikute kroonlühtritelt. Jõulukroon kaunistati paberist või riidest lintide, helmeste, lõnga- ja suletuttidega, kuid ka värvitud munakoorte või tühjakspuhutud munadega. Kanga- ja paberitükke lõigati ratta- või tähekujuliselt.
Kaasaegses kodus on ilus ka täiesti lihtne kaunistamata struktuur või üksik minimalistlik ehe krooni alumises tipus. Võid õpetust kasutades ja struktuurile järjest kihte lisades teha krooni õige suureks.

Jõulukroon tee õlest, putkejuppidest või pilliroost, miks mitte kokteilikõrtest või makaronidest. Looduslikke materjale kasutades on pilliroost kergem meisterdada. Korja paras sületäis pilliroogu suvaliselt kraavikaldalt või mere äärest. Puhasta kõrred ja lõika kääridega mõlemalt poolt lülisid juppideks, nii saad hunniku toormaterjali. Jaota materjal jämeduse ja pikkuse järgi topsidesse. Hoia käepärast niisket käsna või lappi, millega kõrsi töö käigus puhastada. Hiljem saad toormaterjalist parajaid, mõõdu järgi juppe lõigata.
Vajad painduvat peenikest traati (Tiimarist) nõela valmistamiseks ja tugevat peenikest linast või puuvillast nööri sidumiseks.
Traat vääna jõulukrooni lülide pikkusest olenevalt kahekorra, nii et otsa jääks aas, ja keeruta harud teineteise ümber.

Kolmekihiline jõulukroon


Selline klassikaline jõulukroon pane kokku oktaeedritest, kus igaühes on 12 ühepikkust kõrt. Näidis on tehtud 10 cm pikkustest juppidest. Ära üldse kurvasta, kui jõulukroon ei tule väga ühtlane, see ongi käsitöö võlu ja loodusliku materjali sarm. Jälgi siiski, et nöör ei tõmbaks pingutamisel kõrkjaid servadest väga katki.

Tee nii
1) Alusta nelinurgast: aja umbes 2 m pikkusele nöörile 4 kõrt ja jäta 20 cm nööriots vabaks jõulukrooni lakkesidumiseks. Sõlmi kõrred nelinurgaks.
2) Aja seejärel nöörile 2 kõrt ja vii need diagonaalselt üle saadud nelinurga, kinnita ühe nöörikeeruga ümber kahe kõrre vahelt paistva nööri, kõrred jäävad diagonaalile kolmnurgana püsti.
3) Nelinurga alumisele küljele kinnita 2 kõrt samasuguse võttega.
4) Nüüd oled tagasi nelinurga esimese kolmnurga alguskohas. Vii nõel ühest nelinurga küljekõrrest läbi, nii jõuad nelinurga teise diagonaali tippu.
5) Aja nöörile üks kõrs, kinnita nööripöördega ühe kolmnurga tipu külge, seejärel lisa nöörile veel üks kõrs ning tee kinnitus diagonaali teise tipu nelinurksel alusel.
6) Samuti kinnita kujundi teisele küljele kaks viimast pulka.
7) Jõudnud alguskohta, sõlmi kokkujõudnud nöör topeltsõlmega.
Ära unusta ristuvates kohtades nööri- keerdu teha, see on vajalik, et oktaeeder jääks püsima.
Edasi võid teha kahel viisil: kergem on valmistada eraldi 14 tahukat, hiljem seod need kokku. Teine viis on hakata jõulukroonile tahukaid juurde kasvatama. Siis jäta esimese oktaeedri tipp krooni tipuks ja hakka neljale alumisele küljele neist lähtudes looma uusi oktaeedreid. Jälgi, et mööda jõulukrooni tasapindu kulgeksid sel juhul nelinurgad, geomeetria võib kergesti sassi minna.

Kuup
Võta jõulukroon oktaeedritega alumiselt poolelt kokku. Selleks pead eelmisele lisaks tegema veel 5 oktaeedrit või sujuvalt struktuuri kahandama.
Krooni võid kokku panna ka tetraeedri- test või kuupidest.Kodukolle, detsember 2006 Jõulukroon jõulupärg jõulukalender 3 jõululauda jõulukardin lk 74
Kodukolle, detsember 2006 Jõulukroon jõulupärg jõulukalender 3 jõululauda jõulukardin lk 75


Ajakirjaga „Kodukolle, detsember 2006” seonduvad märksõnad: toiduvalmistamine, toiduretseptid, ajakirjad, jõuludAjakirja „Kodukolle, detsember 2006” tehnilised andmed


„Kodukolle, detsember 2006” on ajakiri, 116 lk; 23,1 × 30,0 cm; ↔ 0,4 cm; 278 g.


Ajakiri „Kodukolle, detsember 2006” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Ajakirja „Kodukolle, detsember 2006” ilmumisandmed: Ühinenud Ajakirjad, 2006


ISBN/EAN: 9771406588003

Ostan „Kodukolle, detsember 2006” hinnaga 3.90Veel üllitisi „Kodukolle, detsember 2006” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Kodukolle, detsember 2006” vaadata ka neid trükiseid:


Jõulud
Jõulud

14.74


Jõulud
Jõulud

7.97


Jõuluaeg
Jõuluaeg

17.90


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525