Teemad: JõuludPerioodikaKokaraamatud

Jõulud 2011


„Jõulud 2011” on ajakiri. Ajakirja seisukord: kasutatud.

Jõulud 2011 kaanepilt – front cover

Hind: 3.50


Peatoimetaja: Aili Ermel.


Keeletoimetaja: Toomas Tallo. Kujundanud Ivi Lipp.
„Jõulud 2011” – tutvustus


Jõulud on ukse ees, ja juba kümnendat korda ilmub ajakiri „Jõulud”! Pühademeeleolus väljaanne soovib sind üllatada ja inspireerida, jättes ruumi ka eneseväljenduseks ja loovuseks.
Tänavuse esimese õrna jõulutunde tekitasid Shishi valmistatud Eesti ehted: tuntud loodusfotograafi Remo Savisaare looma- ja linnupiltidega ja autori signatuuriga kuusekuulid – suhkrused, läikivad ja imearmsad, nagu saadikud lapsepõlvest.
Teeme jõulureisi Inglismaale ja külastame Dorseti maakonnas asuvat arhailist maamaja. Aga Eestigi metsades peitub hubaseid talusid, kus jõuluajal vaikust ja rahu nautida (lk 18).
Jõulutrendid on ikka erutav teema, kuigi teame peast nn kohustuslikku jõuluatribuutikat. Ikkagi ju põnev teada saada, mida sel aastal uut ja teistsugust pakutakse.
Tänavused jõulud taaselustavad nostalgiahõnguliselt 20–30-ndate turvalist magusust. Meiegi võime unustatud asju ja kombeid pühade ootel meenutada ja ellu äratada (lk 12 ja 60).
Heidi Vihma kodused, retrohõnguliselt lapsepõlvemaitselised road (lk 47) sobivad hästi just Eesti 60ndate stiilis lauanõudesse.
Jõulud on ikka klaasiga seotud, kas riputame seda siis kuusepuule või kasutame lauakatteks. Nüüd käime külas Eesti kuulsal klaasimeistril Eino Mäeltil, kes juba pool sajandit klaasi puhunud. Avastame tema poolt loodud, tuntud, kuid unustatud Tarbeklaasi nõusid ja kogeme taas lapsepõlve puudutust.
Uut luues ei maksa unustada vana. Loeme jõulukommetest Kihnu saarel, kus need polegi ehk aegade jooksul suurt muutunud, sest moekombed sinna saarele naljalt ei levi (lk 74).

Kui juba täna jõulumeeleollu sisse elame, siis mööduvad hilissügise pimedad nädalad märkamatult ja peagi löövad jõulutulukesedki särama!

Me ei ole unustanud ka võõrsil elavaid ja töötavaid eestlasi. Nende pühadekommetest Austraalias, kus „elu on pea peale pööratud”, loeme Aale Kase kirjutatud loost (lk 95).
Koduehtimiseks on palju põnevaid mõtteid: võib näiteks tapeedijääkidest kuuseehteid valmistada või hoopis innustuda piparkookide küpsetamisest ja kaunistada neid pärlite ja glasuuriga (lk 87, 66).
Aga äkki valmistaks sel aastal hoopis magusad kingitused ja nende ümber ka ilusad karbid. Magusast oskab pühadeajal rõõmu tunda igaüks, nii suur kui väike! (lk 54)
Pereliikmete kõrval ei unustata ka neljajalgseid lemmikuid: otsustasin kududa koerakesele sooja kampsuni ja õpetada selle tegemist lugejailegi. Kindlasti teab igaüks, et isetehtud kingitus on see kõige soojem ja südamlikuni! (lk 85)
Ja lõpuks veel üks põnev, taaselustatud vana komme. Kes meist ei sooviks piiluda uude aastasse ja teada saada, mis seal on ees ootamas. Seekord ei otsi me tõde horoskoopidest, vaid hoopis vanast tinavalamise tavast. Selle „kuntsi” tegemisel on igaüks ise oma õnne sepp!

Õnnelikku pühadeaega!

– Aili Ermel


Ajakirja „Jõulud 2011” sisukord


Eesti ehe
Vasta ja võida jõulukink
Jõulu-uudiseid
Jõuluristsõna

Valmistume pühadeks
Jõulutrendid 2011
Põlismetsa peidetud pühad
Kolm erinevat lauakatet
Käime Kihnu saarel
Austraalia eestlaste jõulukombed

Maitsvat pühadelauale
Kuumad joogid
Maitsvaid jõule!
Magusad kingitused
Kodused piparkoogid
10 leiba

Tee ise
Puuviljavanik
Talvetuled
Kommikarbid
Kaunistatud purgid
Asaleast lilleseade
Kootud õlasall
Kettsall lapsele
Kehakate koerale
Tapeedist kuusekaunistused

Jõulujutud
Kuidas sündis kuu
Tutvume klaasimeister Eino Mäeltiga
Külastame Hageri kirikut
Teistmoodi jõulud
Õnnevalamine


Ajakirjaga „Jõulud 2011” seonduvad märksõnad: jõulud, ajakirjad, kingitused, toiduretseptid, ehtedAjakirja „Jõulud 2011” tehnilised andmed


„Jõulud 2011” on ajakiri, 98 lk; 21,8 × 28,0 cm; ↔ 0,4 cm; 212 g.


Ajakiri „Jõulud 2011” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Ajakirja „Jõulud 2011” ilmumisandmed: Forma Media OÜ, 2011

Ostan „Jõulud 2011” hinnaga 3.50Soovitame lisaks väljaandele „Jõulud 2011” vaadata ka neid trükiseid:


Jõulud
Jõulud

14.74


Jõulud
Jõulud

7.97


Jõuluaeg
Jõuluaeg

17.90


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125