top design element
Kirjavara raamatupood


Kirjavara online-raamatupood on veel alles noor. Kui Te siit soovitud raamatut ei leidnud, küsige ikka. Võimalik, et raamat on olemas, kuid pole andmebaasi veel jõudnud. Selleks vajutage nupule „Kirjuta meile”, avaneb kirja saatmise vorm.
OstukorvOtsing 


Eestikeelsed raamatudSoomekeelsed raamatudRootsikeelsed raamatudIngliskeelsed raamatudPrantsuskeelsed raamatudSaksakeelsed raamatudVenekeelsed raamatud


Sarjad
Viimati poodi lisatud raamatud
Uued raamatud (2021, 2020)

ANTIIK

Aabitsad
Aforismid, tsitaadid, mõtteterad
Aiandus, mesindus 2 uut
Ajalugu, poliitika 1 uus
Alternatiivmeditsiin 1 uus
Arhitektuur
Arvutid, elektroonika
Atlased
Ehitus ja remont
Elulood, mälestused
Eneseabi 2 uut
Esoteerika
Ettevalmistus kooliks 8 uut
Filosoofia
Folkloor 1 uus
Fotoalbumid
Fotograafia, filmitehnika
Hobid ja vaba aeg
Huumor 1 uus
Ilu ja tervis 1 uus
Ilukirjandus 2 uut
Jooga ja Pilates
Juriidika, õigus
Jõulud 1 uus
Katastroofid, õnnetused, kuriteod
Keel ja kirjandus 1 uus
Keeleõpikud
Kehakultuur 4 uut
Kleepsuraamatud 25 uut
Kodundus
Kokaraamatud 7 uut
Kombed ja etikett
Kultuur
Kunst
Käsitöö 1 uus
Laste tegelusraamatud 29 uut
Lastekasvatus 1 uus
Lasteraamatud 12 uut
Loodus 2 uut
Loomad, linnud 3 uut
Luule
Majandus, äri
Meditsiin 2 uut
Muusika
Mängud 4 uut
Nipiraamatud
Noortele
Nuputamisraamatud, tööraamatud, töövihikud 20 uut
Näidendid
Perioodika
Pildiraamatud, koomiksid 2 uut
Populaarteadus
Psühholoogia 1 uus
Religioon
Seks
Sport
Suhted
Sõidukid
Sõnastikud, leksikonid
Teatmikud
Tervis 5 uut
Toiduained, joogid 5 uut
Toitumine 3 uut
Turism, reisikirjad, reisijuhid 1 uus
Täppisteadused
Veganlus, vegetaarlus
Väikelaste raamatud
Värvimisraamatud, värviraamatud 10 uut
Õpikud


Rõõm seksist


Trükise „Rõõm seksist” kaanepilt. Cover picture of „Rõõm seksist”.

Hind: 8.90


Autor: Alex Comfort.


Inglise keelest tõlkinud Ingvar Luhaäär (originaali pealkiri: New joy of sex).„Rõõm seksist” on pehmekaaneline raamat, 192 lk; 16,4 × 23,3 cm; ↔ 1,2 cm; 354 g.
Raamatu seisukord: vähekasutatud.


Raamat „Rõõm seksist” on SAUE laos, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel päeval.„Rõõm seksist” – tutvustus


Raamatu autor on erihariduselt arst ja bioloog, kelle peatähelepanu on keskendunud inimesele. Inimlik seksuaalsus huvitab autorit samavõrd kui kõik muugi bioloogilises inimeses. Autor hakkas juba varakult selle kohta märkmeid tegema. Tema naine julgustas teda selles töös. Tollal polnud ju ühtki korralikku üldkäsitlust inimese seksuaalsusest.

Autor võib tõesti heaks vedamiseks pidada seda, et Rõõm seksist kirjutamise – ja mis veel olulisem – illustreerimise ajaks oli lõpuks ometi tühistatud Ametlik seksuaalsaladuste akt. Kahe sajandi jooksul oli neist nii inimlikest toiminguist kirjutamine ja nende kujutamine piltidel rangelt reglementeeritud. Kui Giulio Romano oli XVI sajandil graveerinud oma klassikalised kuusteist suguühteasendit ning poeet Aretino lisandanud igaühele luuletuse, leidis tollane kõrge kirikutegelane, et kunstniku peaks karistuseks risti lööma. Publik arvas teisiti. („Miks,” küsis Aretino, „peaksime hoiduma pilke heitmast meie jaoks kõige kütkestavamale vaatepildile?!”)

Aretino „Asendid” on sellest ajast peale salamahti käest kätte käinud. Seksuaalse ainese osas on tsensuur järk-järgult lõdvenenud; viiekümnendail aastail näiteks tohtis Inglismaal juba kujutada veenusekinku, kuid üksnes tervikuna – see tähendab siis nii, et ei eristuks üksikud karvad –, kujutada võis vaid ühtlase laiguna. Tänapäeva inimesed, kes pole tunda saanud seksuaalse teabe varjamisest tekitatud ahistust, ei oska praegust vabadust vist vääriliselt hinnatagi. Omal ajal oli see kui raudse eesriide eest ära tirimine. Alex Comforti vahetu eelkäija oli dr Eustace Chesser, kelle ainsagi illustratsioonita, kuid muidu küll avameelne „Armastus, mida ei tumesta hirm” (Love Without Fear) oli saanud kannatada, ja veel 1972.aastal polnud kuigi kindel, et Alex Comforti Rõõm seksist ei jää samuti komblusvalve võrkudesse. Läks siiski õnneks.

Autor peab „seksuaalse biblioteraapia”, seega siis sellesisuliste raamatute kirjutamise eesmärgiks heastada seda kahju, mida on teinud valeinformatsioon, häbitunne ja teadmatus. Ja uskuge, selline töö on ikka veel vajalik.
Demokraatlikes riikides on nüüd võimalik lugeda seksi käsitlevaid raamatuid ja vaadata selleteemalisi filme, kuid kakskümmend aastat on siiski liiga lühike aeg selleks, et kõik aastasadadega juurdunud eelarvamused korrapealt hajuksid ... Ka peab arvesse võtma seda, et osa inimesi võttis tolle seksialase glasnosti vastu vaenulikult. Mõnedki neist, kes salamisi tegid mõningaid toiminguid, mida autor oma raamatus kirjeldas, tundsid sellest süümepiina, nüüd aga kahetsevad tagantjärele, et ei teinud neid kõiki ... Siin pole enam midagi teha, nagu ka selles asjas, et varem tulid inimesed arstile kurtma ja nõu küsima, kas nende ihad pole mitte ülemäärased ja väärastunud, nüüd aga tulevad kurtma seksuaalset isutust.

On üsna ilmne, et inimeste suhtumine seksuaalküsimustesse tõepoolest muutub ja areneb, ent mitte sujuvalt ja isegi mitte ühesuunaliselt: on seksrevolutsioonid ja moralistide tagasilöögid ... Peamine seksrevolutsioonis polnud mitte suur vallatu kisa-kära, vaid see, et töötati välja usaldusväärsed eostumisvastased vahendid, mis tegid võimalikuks lahutada seksi kaks suurt funktsiooni ning võimaldasid inimestel kergesti ja mugavalt otsustada, kas nad astuvad ühtesse järglaste soetamiseks või tahavad intiimselt suhelda ja nautida ennast ning teist.

Jätkuvalt vajame raamatuid, mis räägivad seksist vabas ja sundimatus toonis, ei salatse ega ülbitse, vaid on oma põhikoelt kuidagi päikeselised ning tulvil usku, et lugeja on rõõmsameelne, südi ja vastutustundeline isik, seksuaalselt aktiivne mees või naine, kes on suuteline siin kirjeldatut loovalt oma elus kasutama. Minevikus oli ju kahjuks küllalt tavaline seegi, et just need, kes olid kutsutud ja seatud selles valdkonnas abi andma, pigem muserdasid oma klientide või patsientide teadvust nii ajastu kui ka oma isiklike eelarvamuste pinnalt. Alles üsna hiljuti on etoloogia hakanud asendama psühhoanalüüsi, on hakatud mõistma, et seks pole mitte ainult tõsine isiksustevaheline suhe, vaid ka külluslikult rahuldust pakkuv mänguvorm. Lastele ei tehta nende mängude pärast etteheiteid, täiskasvanuile aga küll. Kui mäng ei genereeri õelust, norutunnet ega ahista, pole põhjust seda halvaks panna.

Mängu üks olulisemaid rolle on väljendada suguelulist võrdsust. Kord on mängus juhtivaks pooleks üks, kord teine, seks ei ole enam midagi niisugust, mida mees teeb naisele, naine aga võtab vastu ja naudib. Täisväärses armusuhtes on enesestmõistetav, et rollid vahelduvad, kord on aktiivsem mees, kord naine, sest mõlemale soole on loomuomane nii üks kui ka teine käitumisviis. Mõnikord on suguühe rauge ühtesulamine, teinekord jälle on üks partnereist „seksuaalobjekt” – täisväärses suhtes valitseb tasakaal. Mängus on võimalik seda tasakaalu leida ja isegi õppida: mehed õpivad väljuma oma domineerivast rollist ja kogevad seeläbi midagi uut, uusi võimalusi, naised seevastu avastavad palju uut aktiivsemast käitumisviisist. Nii kogevad mees ja naine, et nad on teineteise parimad sõbrad just sellest tulekivisädemest, mis lendub nende kokkupuutest.

Võrreldes kunagise algvariandiga on see raamat läbi teinud pika muutuste ahela ning muutub ka edaspidi sedamööda, kuidas elu ja teadus arenevad. Näiteks on vahepeal selgunud väga palju uut selles valdkonnas, mis puudutab mehe seksuaalseid raskusi, samuti on väga palju andnud naise seksuaalsete reaktsioonide uuringud. Paarkümmend aastat pärast seda, kui trükist ilmus Rõõm seksist esmaväljaanne, avastati kõigile ootamatult sugulisel teel leviv surmatoov ja seni veel ravimatu haigus – AIDS.

Tulevikus toimub jälle muutusi, millest me praegu ei tea. Ainus, mis ei muutu, on inimeste huvi elada rõõmu ja rahuldust pakkuvat suguelu ning sisim veendumus, et meil kõigil on selleks loodusest antud õigus. Muidugi leidub alati ka neid inimesi – õnneks on neid siiski väiksem osa! –, kes on veendunud just vastupidises: nemad usuvad, et meil pole sellist õigust ja iga seksuaalse naudingu järel oleme otse kohustatud tundma end milleski süüdi. Kuivõrd palju on ühtesid ja teisi ning kumma hääl peale jääb, see on üks paremaid ühiskonna vabaduse astme näitajaid. Praegu juba ehk vanamoodsana kõlav käsk armastada ja mitte sõdida (Make love, not war) on üha päevakajaline.

Rõõm seksist – sisukordEessõna
AIDS-i probleem

Armumängu koostisosad
Armastus
Truudus
Õrnus
Alastiolek
Cassolette
Turvaseks

Naine
Rinnad
Tuharad
Veenusekinguke
Neos (vulva)

Mees
Tõivet
Eesnahk
Sperma
Scrotum (munandikott)

Keha
Nahk
Niisutamine
Kõrvalestad
Kaenlaauk
Naba
Jalg
Suur varvas
Juuksed ja karvad
Kubemekarvad

Eelroad
Tõeline seks
Toit
Tants
Harjutused
Aseained
Ühe reite vahel
Suudlused
Keha suudlemine
Ämblikujalad
Käega rahuldamine
Puhumine
Hammustused

Põhiroad
Asendid
Suine ühe
Ühe riietes
Püstiasendid
Kähkukad
Tagantasendid
Croup
Pompoir
Neegritar
Külgasendid
Cuissade
Frontaalasendid
X-asend
Florentine
Pea alaspidi
Ratsaasend – kuninganna
Koduperenaiseasend – kuningas
Väike surm
Veel! ...
Lõdvestumine
Seksuaalsed häälitsused
Ühe une pealt

Stiilid
Hiina stiil
India stiil
Karezza
Saxonus
Jaapani stiil
Misjonäriasend
Türgi stiil
Lõunaslaavi stiil
Viini auster
Neljakesi ja hulgakesi

Vürtsid
Mäng
Hobune
Rakmed
Ahelad
Sidumine
Aeglane masturbatsioon
Kuldkalake
Fetišistid
Kumm
Maskid
Märg läbipaistvus
G-string (niudikud)
Riided
Nahk
Sukad
Kingad
Saapad
Korsetid
Jää
Peksmine
Võitlus
Postillionage
Naljad ja õrritamine
Pornograafia
Vibraatorid
Vigurid ja nupstükid
Voorusevöö
Vaheldus

Kohtumispaigad
Varustus
Voodid
Peeglid
Kiiktool
Dušš
Vann
Vabas õhus
Kiiged
Autod
Mootorratas
Hobuse seljas
Raudteel
Kaugkontroll

Tervis ja muud küsimused
AIDS ja teised sugulisel teel levivad haigused
Tervis ja arstid
Abort
Bidee
Alasti ahv
Neitsi
Frigiidsus
Impotentsus
Suurus
Priapism
Enneaegne seemnepurse
Normaalsus
Liialdused
Sagedus
Vanus
Klimakteerium
Tüsedus
Lapsed
Riskid
Anaalühe
Valu
Transvestism
Biseksuaalsus
Prostitutsioon
Perverssused
Piilujad
Sündimuse kontroll
Viljatus

Edasijõudnute tasemest seksisRaamatuga „Rõõm seksist” seonduvad märksõnad: suguelu, seksuaalsuhted, erootika


Raamatu „Rõõm seksist” ilmumisandmed: Egregor, 1995Soovitame lisaks väljaandele „Rõõm seksist” vaadata ka neid trükiseid:


Abielu eesti moodi
Abielu eesti moodi

Hind: 12.90

Abielu tähendus
Abielu tähendus

Hind: 24.90

Abielutehnika 2
Abielutehnika 2

Hind: 4.90

Aga miks mehed sellised on?
Aga miks mehed sellised on?

Hind: 16.90

Armastus, nauding ja seitsmes taevas
Armastus, nauding ja seitsmes taevas

Hind: 9.90

Armastuse anatoomia
Armastuse anatoomia

Hind: 27.90

Armurõõmud
Armurõõmud

Hind: 17.90

Braavo, peenis!
Braavo, peenis!

Hind: 19.90


© OÜ Kirjavara Raamatupood • Registrikood 16003911 • kirjavara@kirjavara.ee • +372 501 2125

bottom design element