Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Käsitöö, meisterdamineHobid ja vaba aeg

Taimedega värvimine


„Taimedega värvimine” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Taimedega värvimine kaanepilt – front cover

Hind: 12.72


Autorid: Geraldine Christy, Jackie Crook.


Inglise keelest tõlkinud Helen Idarand.


Originaali pealkiri: Natural dyeing.


Toimetanud Kadri Eek. Fotod: Vanessa Davies.
„Taimedega värvimine” – tutvustus


Asjalik käsiraamat „Taimedega värvimine” võimaldab arendada oma loovust ning proovida iidseid taimedega värvimise tehnikaid. Raamatust leiab 30 lõngade värvimise retsepti – katsetada saab lillede, puu- ja köögiviljadega ning puiduga. Täpsed juhised ja suured fotod teevad värvimise lihtsaks ja arusaadavaks.

Raamat „Taimedega värvimine” on mõeldud abimeheks nii algajale kui ka kogenud taimedega värvijale. Kõigepealt tutvustatakse vajalikke ettevalmistustöid, seejärel kirjeldatakse detailselt värvimistehnikaid. Raamatus on toodud 30 värvimisretsepti koos üksikasjalike tööjuhistega.värvimise peatükis tutvustatakse vajalikke töövahendeid ning ohutusabinõusid. Seejärel kirjeldatakse erinevaid värvimistehnikaid

Esimene värvimise etapp on materjali pesemine. Raamatust „Taimedega värvimine” saab lugeda, kuidas pesta villa, siidi ja puuvilla. Samuti antakse ülevaade peitsimisest. Raamatus antakse soovitusi sobivate koguste määramiseks ning tuuakse ära tähelepanekud peitside mõjust materjalile. Kirjeldatakse kolme värvimise tehnoloogiat – kuumvärvimine, külmvärvimine ja ilmutusvärvimine – ning käsitletakse värvitava materjali ettevalmistamist värvimiseks.

Raamatust „Taimedega värvimine” leiab üksikasjaliku õpetuse, kuidas värvimisvedeliku valmistada ning milliseid tegevusi iga tehnika hõlmab. Kõik juhised on mõeldud mingisuguse loodusliku kiu – villa, siidi või puuvilla – värvimiseks. Seega võite ise valida, kas soovite värvida lõnga, riiet või toormaterjali.

Raamatu „Taimedega värvimine” põhiosa koosneb värvimisretseptidest. Iga värvimisjuhis on mõeldud kindlat tüüpi materjali värvimiseks, kusjuures arvestada tuleb 100 grammi materjali 3,5–4,5 liitri vee kohta. Suurema materjalihulga värvimiseks tuleb värvimisjuhises antud koguseid proportsionaalselt suurendada. Peitsimine aitab kaasa värvi kinnitumisele, kuid erinevad peitsid muudavad ka värvimise lõpptulemust. Iga värvimisjuhise juurde on lisatud värvinäidised erinevate peitsidega kaetud villastest lõngadest. See näitab, milliseid eri toone on võimalik sama taimset materjali kasutades saada.

Raamatus „Taimedega värvimine” on nii värvikaart eri taimede ja peitsidega värvitud lõngadest kui ka ülevaatlik tabel selle kohta, milliseid kiude on mõttekas taimedega värvida.

Raamatu „Taimedega värvimine” sisukord


Sissejuhatus
Raamatu kasutamine
Taimedega värvimine
Juured

Värvained: madar, värvialkanna, kurkum, rabarber
Puit ja koored
Värvained: brasiiliatsesalpiinia, kampešipuu, katehhuakatsia, türnpuu, punane sandlipuu, harilik makluura, Lorentzi kebratšopuu
Õied
Värvained: astelhernes, kuldvits, peiulill
Lehed ja varred
Värvained: henna, värvireseeda, tee, kõrvenõges, soolikarohi
Puu- ja köögiviljad
Värvained: värvibiksa, leeder, must pähklipuu, põldmari, punane kapsas, sibul, avokaado, luuderohi
Spetsiaalvärvid
Värvained: indigo, košenill, šellak
Looduslike värvide kasutamine
Värvikaart

Sõnaseletused
Aineregister
Kasutatud kirjandus
Koostajad


Raamatuga „Taimedega värvimine” seonduvad märksõnad: taimedega värvimine, värvitaimed, värvained, lõngad, käsiraamatudRaamatu „Taimedega värvimine” tehnilised andmed


„Taimedega värvimine” on kõvakaaneline raamat, 112 lk; 23,5 × 24,7 cm; ↔ 1,4 cm; 680 g.


Raamat „Taimedega värvimine” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Taimedega värvimine” ilmumisandmed: Sinisukk, 2008


ISBN/EAN: 9789949143726 (978-9949-14-372-6)

Ostan „Taimedega värvimine” hinnaga 12.72Soovitame lisaks väljaandele „Taimedega värvimine” vaadata ka neid trükiseid:


Betoon
Betoon

22.92


Kangad
Kangad

19.79


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525