Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: JõuludLasteraamatudEesti lastekirjandus

Kuidas jõuluvana leidis endale ameti


„Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” on pehmekaaneline raamat sarjast Kuldne kodu. Raamatu seisukord: vähekasutatud raamat.

Kuidas jõuluvana leidis endale ameti kaanepilt – front cover

Hind: 9.90


Autor: Irma Truupõld.


Illustratsioonid: Richard Kivit.


Sarja nimetus: Kuldne kodu.
„Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” – tutvustus


Väljavõte Janika Läänemetsa magistritööst „Irma Truupõllu looming”
Kunstiliselt kõrgetasemelisim on pühademuinasjutt Kuidas jõuluvana leidis endale ameti (1936, eraldi raamatuna 1937). See on südamlik lugu lahkest taadist, kes armastab üle kõige lastele rõõmu valmistada. Oma suureks kurvastuseks avastab ta aga pärast surma paradiisi sattudes, et taevariigi lapsed teda ei vaja. Mehe muret märkab ööingel, kes sellest jõululapsele ette kannab. Et keegi paradiisis nukker olla ei või, otsustab see vanahärrale ülesande anda: kord aastas, jõululapse sünnipäeval, saab mees võimaluse maa peale minna lastele kingitusi ja rõõmu viima. Taat ristitakse ümber jõuluvanaks (Truupõld 1990). Nagu eelkirjeldatust nähtub, on tekst loodud kristlikus vaimus ja esitatud legendi kujul. See on kirjutatud suure soojusega ning lihtsas ja ladusas, kõige pisematele lugejatelegi paslikus keeles. Teose peamiseks sihtrühmaks ongi väikelapsed. Miinusena võib välja tuua jutu liigset sentimentaalsust. Milvi Liiv (1970: 41) on sellele ette heitnud ka idüllitsemist. Kokkuvõttes on tegu kirjanikule tüüpilise, südamliku ja tundeküllase, ehk küll veidi vanamoodsa tekstiga.Raamatu „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” sisukord

Raamatu „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” seonduvad märksõnad: eesti, lastekirjandus, jutudRaamatu „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” tehnilised andmed


„Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” on pehmekaaneline raamat, 20 lk; 19,4 × 24,9 cm; ↔ 0,2 cm; 74 g.


Raamat „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” ilmumisandmed: Eesti Raamatuühing, 1989

Ostan „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” hinnaga 9.90Veel üllitisi „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Kuidas jõuluvana leidis endale ameti” vaadata ka neid trükiseid:


Jõulud
Jõulud

14.74


Jõulud
Jõulud

7.97


Jõuluaeg
Jõuluaeg

17.90


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525