      
Sarjad Viimati poodi lisatud raamatud Uued raamatud (2021, 2020)
ANTIIK
Aabitsad Aforismid, tsitaadid, mõtteterad Aiandus, mesindus 2 uut Ajalugu, poliitika 1 uus Alternatiivmeditsiin 1 uus Arhitektuur Arvutid, elektroonika Atlased Ehitus ja remont Elulood, mälestused Eneseabi 2 uut Esoteerika Ettevalmistus kooliks 8 uut Filosoofia Folkloor 1 uus Fotoalbumid Fotograafia, filmitehnika Hobid ja vaba aeg Huumor 1 uus Ilu ja tervis 1 uus Ilukirjandus 2 uut Jooga ja Pilates Juriidika, õigus Jõulud 1 uus Katastroofid, õnnetused, kuriteod Keel ja kirjandus 1 uus Keeleõpikud Kehakultuur 4 uut Kleepsuraamatud 25 uut Kodundus Kokaraamatud 7 uut Kombed ja etikett Kultuur Kunst Käsitöö 1 uus Laste tegelusraamatud 29 uut Lastekasvatus 1 uus Lasteraamatud 12 uut Loodus 2 uut Loomad, linnud 3 uut Luule Majandus, äri Meditsiin 2 uut Muusika Mängud 4 uut Nipiraamatud Noortele Nuputamisraamatud, tööraamatud, töövihikud 20 uut Näidendid Perioodika Pildiraamatud, koomiksid 2 uut Populaarteadus Psühholoogia 1 uus Religioon Seks Sport Suhted Sõidukid Sõnastikud, leksikonid Teatmikud Tervis 5 uut Toiduained, joogid 5 uut Toitumine 3 uut Turism, reisikirjad, reisijuhid 1 uus Täppisteadused Veganlus, vegetaarlus Väikelaste raamatud Värvimisraamatud, värviraamatud 10 uut Õpikud
|
Lingvistiline mets Tsibihärblase paradigma. Teadvuse kiirendi.
|  |
Autor: Valdur Mikita.
Kaane kujundanud Maite Kotta.
ISBN/EAN: 9789949512188 (978-9949-512-18-8)
|
„Lingvistiline mets” on pehmekaaneline raamat, 240 lk; 16,1 × 24,0 cm; ↔ 1,9 cm; 466 g. Raamatu seisukord: nagu uus.
Raamat „Lingvistiline mets” on SAUE laos, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel päeval.
„Lingvistiline mets” – tutvustus
Lingvistiline mets on sülem inspireerivaid ja ebaharilikke mõtteid eesti keelest, loodusest ja kultuurist. See on kosutav lugemine kõigile, kes otsivad vastust küsimusele, miks on Eesti maagiline paik. Raamatus on juttu seentest, putukatest, soome-ugrist, suitsusaunast, metsast, kultuuriteooriast, jalgrattasõidust ning päratust kosmiliste mõõtmetega kartulikonksust, mida veel ükski eestlane pole suutnud Munamäe küljest lahti kiskuda.
Mihkel Kunnus on raamatu kohta kirjutanud nii: „Ei mäletagi mõnda teist sellist raamatut, mis oleks kaasa toonud nii laiaspektrilise lugejaskonna nõnda üksmeelse kuid mitmehäälse tunnustuse. /.../ Kuigi tuumakam osa [raamatust] on vahest paras semiootika ja kultuuriteaduste kraadiõppuritele pureda, on Mikita osanud kirjutada nii humoorikalt ja lustlikult ning nõnda mitmekihiliselt, et nauditav on see ka vähesema haridustaustaga inimestele. Mikita räägib vonnegutliku muigega tõsistest (ja lausa süngetest) asjadest, ent teeb samal ajal eestlasele hella pai.”
Loe lisaks ka Hasso Krulli arvustust „Lingvistilisele metsale” ajakirjas Vikerkaar.
Trad.Attack! soovitab: „Mikita kirjutab mahlakalt ja kaasahaaravalt meile nii omasest eesti loodusest, kultuurist ja keelest. Inspireerivad mõtted, milles iga eestlane tunneb ära oma või leiab uue vaatenurga omale.”
Auhinnad Virumaa kirjandusauhind, 2013 Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia (vabaauhind), 2013
Tsitaadid
„Kui ma oleksin šamaan ja saaksin ühte mõttesse panna kogu ugriliku jõu, siis ma ütleksin ainult ühe maagilise sõna. Ainult ühe, kus kõik on sees: mets.”
„Hea raamat võiks olla selline, mis esmalt rikub lugeja ning seejärel lunastab. Väga hea raamat jätab esiti küll mulje võimalikust lunastusest, kuid seejärel rikub lugeja kiiresti ja lõplikult.”
„Meil on olemas kaks tänapäeva maailmas haruldast asja: ürgloodus ja animistlik mõtteviis. Nende kahe ühinemispunktis võtab kuju mingi teine plaan, mis lubab maailma näha hoopis teise nurga alt.”
„Juba Karl Ernst von Baer jagas eestlased kaheks põhitüübiks – flegmaatilisteks ja melanhoolseteks.”
„Õnneliku inimese prototüübiks võiks olla inimene, kes istub suveõhtul keset oma vanaema koduraamatukogu täiuslikku kaost, jalas katkise kannaga sokid, ja kes on oma mobiiltelefoni ära kaotanud.”
Raamatuga „Lingvistiline mets” seonduvad märksõnad: eesti keel, eestlased, loodus, kultuur, märgid, Eesti, esseed
Raamatu „Lingvistiline mets” ilmumisandmed: Välgi metsad, 2013
×![]()
Soovitame lisaks väljaandele „Lingvistiline mets” vaadata ka neid trükiseid:
|