Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: LuuleIlukirjandusEesti ilukirjandus

Eesti tunne


„Eesti tunne” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Eesti tunne kaanepilt – front cover


Koostaja: Doris Kareva.


Toimetanud Tuuli Kaalep. Kujundanud Piia Ruber.
„Eesti tunne” – tutvustus


„Eesti tunne” on Doris Kareva poolt koostatud isamaalise luule kogumik. Raamatus „Eesti tunne” on tuntud ja vähem tuntud tekste – enam kui 400 isamaalist luuletust ja lauluteksti 100 erinevalt autorilt. Kokku annab see hea ülevaate olulistest luuletustest, mis Eesti ja eestlaste kohta aja jooksul kirja pandud on. Raamatu „Eesti tunne” koostaja Doris Kareva sõnul tegemist perekonna looga, kus kõiki tekste ühendab suur hoolimine kodumaast.

„Igaühel on oma Eesti. Igal ajastul on oma tundetoon. Üle 400 laulu ja luuletuse on selles raamatus põimitud omamoodi kirivööks, milles keerdub lahti Eesti lugu kogu oma tunderikkuses.
Laulda ja luuletada võib kõigest, mis hinges ja hingel – elust, armastusest ja surmast, aga ka oma maast, selle loodusest, keelest ja kommetest – ikka kõneleb see olemise viisist ja viisil.
Isamaaluule oli märksõna, millest lähtudes see raamat hakkas kuju võtma. Silma, kõrva ja meelde jäänut kokku kogudes, lõputuid lehekülgi läbides sai selgeks, kui erinevaid tundevarjundeid ja -seoseid on kätkenud mõte Eestist läbi ajaloo.
„Eesti tunne” pole niivõrd pidupäevateos kui raamat igiomasest, mida lapata ikka ja jälle, leida hingetuge rõõmsamatel ja raskematel aegadel. Siin on nii laule, mida teab peast enamik eestlasi kui ka vähem tuntud värsse; tekste, mis omavahel kõnelevad ja sõnelevad, sageli südant valutades, kuid siiski ühte hoides.
Pea iga luuletus on ise kutsunud juurde järgmise, samast juurest pärineva, mis sest, et sündinud teisel ajal või kirja pandud teistsuguse käekirjaga. Nagu ringmängus või rahvatantsus on niimoodi moodustunud üheksa sõõri, igaühel erinev tundetoon.
Mitte kõik luuletajad, kellest lugu pean, mitte kõik mulle olulised tekstid ei ole siia raamatusse jõudnud – aga kõigis siin sisalduvais luuletustes olen ära tundnud midagi ainuomast, mida kokku võtta sõnadega: Eesti tunne.
Usun, et see äratab äratundmist ka lugejas.”
– Doris KarevaRaamatu „Eesti tunne” sisukord

Raamatu „Eesti tunne” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Eesti tunne” seonduvad märksõnad: eesti, ilukirjandus, luuletused, isamaaluule, antoloogiadRaamatu „Eesti tunne” tehnilised andmed


„Eesti tunne” on kõvakaaneline raamat, 424 lk; 14,7 × 22,7 cm; ↔ 3,5 cm; 798 g.


Raamat „Eesti tunne” on hetkel laost otsas.


Raamatu „Eesti tunne” ilmumisandmed: Rahva Raamat, 2018


ISBN/EAN: 9789949999798 (978-9949-9997-9-8)Veel üllitisi „Eesti tunne” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Eesti tunne” vaadata ka neid trükiseid:


Eeden
Eeden

29.79


Rohulehed
Rohulehed

24.84


Enne kui
Enne kui

23.99


Lydia
Lydia

18.81


Imelood
Imelood

12.21


Faust
Faust

14.94


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525