Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: FilosoofiaPsühholoogiaÜhiskond, sotsioloogia

48 võimuseadust


„48 võimuseadust” on kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

48 võimuseadust kaanepilt – front cover

Hind: 27.97


Autor: Robert Greene.


Inglise keelest tõlkinud Matti Piirimaa.


Originaali pealkiri: The 48 laws of power.


Toimetanud Virve Pillau. Kujundanud Külli Tõnisson.
„48 võimuseadust” – tutvustus


Robert Greene’i raamat „48 võimuseadust” ilmus esmatrükis Ameerikas 1998. aastal. Tegu on endiselt ühe enim müüdud psühholoogia valdkonna raamatuga, mida võib nüüdseks pidada suisa kultusteoseks.
Kaval, halastamatu, õpetlik ja läbinägelik teos „48 võimuseadust” koondab võimu ajaloo kolm tuhat aastat neljakümne kaheksasse peatükki. Greene’i jõuline raamat „48 võimuseadust” esitab võimuseadused nende ilustamata kujul, analüüsides Machiavelli, Sunzi, Karl von Clausewitzi ja teiste suurte mõtlejate filosoofilisi tõekspidamisi. Mõned seadused soovitavad mõistlikkust (1. seadus: ära kunagi käskijat varjuta), mõned salatsemist (3. seadus: varja oma kavatsusi), mõned aga täielikku halastamatust (15. seadus: litsu oma vaenlane lõplikult laiaks), kuid kõiki neid saab rakendada igapäevaelus, meeldigu see teile või mitte.
Kuninganna Elizabeth I, Napoleoni, Bismarcki, Päikesekuninga Louis XIV, Tšingis-khaani, Churchilli ja teiste kuulsate võimukandjate – või võimu ohvriks langenud isikute – mõtteavaldustega illustreeritud seadused köidavad iga lugejat, keda huvitab võimu saavutamine või kes soovib ennast selle eest kaitsta.


Raamatu „48 võimuseadust” sisukordEESSÕNA lk 17

1. SEADUS
ÄRA KUNAGI KÄSKIJAT VARJUTA

Tee alati selgeks, keda sa võid muretult enda käskijaks pidada. Ära meeldimispüüdluses või soovis talle muljet avaldada oma annete avamisega liiga kaugele mine, sest nõnda võid hoopis vastupidist saavutada ning temas hirmu või ebakindlust tekitada. Teeskle, nagu oleksid sinu käskijad hiilgavamad, kui nad seda tegelikult on, ja sa tõused võimukõrgustesse.

2. SEADUS
ÄRA KUNAGI SÕPRU LIIALT USALDA, ÕPI VAENLASI ÄRA KASUTAMA

Suhtu sõpradesse valvsalt – nad on valmis sind sedamaid reetma, sest kadedus on neis kiire tärkama. Samuti muutuvad nad tujukaks ja julmaks. Parem palka mõni endine vaenlane ning temast saab ustavam liitlane kui sõbrast, sest tal tuleb tugevamini pingutada. Tegelikult tuleb sul karta rohkem sõpru kui vaenlasi. Kui sul pole vaenlasi, siis leia võimalus neid endale soetada.

3. SEADUS
VARJA OMA KAVATSUSI

Ära kunagi reeda oma tegude eesmärki, vaid löö inimesed sellega tasakaalust välja ja hoia neid pimeduses. Kui neil pole sinu kavatsustest aimu, siis ei suudeta kaitseks valmistuda. Juhata nad mööda valerada üsna kaugele, tee usinasti suitsukatet ning siis, kui sinu kavatsusi kord mõistma hakatakse, on juba hilja.

4. SEADUS
ÜTLE ALATI VÄHEM KUI TARVIS

Kui sa püüad inimesi sõnadega mõjutada, siis mida rohkem sa räägid, seda tavalisemana tundud ning seda abitumalt neid valitsed. Isegi millegi lihtlabase ütlemisel jätab su jutt algupärase mulje, kui räägid ebamääraselt, vihjamisi ja mõistatuslikult. Vägevad inimesed mõjutavad ja heidutavad nappide mõtteavaldustega. Mida rohkem sa räägid, seda tõenäolisemalt mingi rumaluse ütled.

5. SEADUS
HEAST NIMEST OLENEB VÄGA PALJU – HOIA SEDA KAS VÕI ELU HINNAGA

Reputatsioon on võimu nurgakivi. Võid ainuüksi tänu oma nimele hirmutada ja võita, aga kui sa oled kas või kord libastunud, siis oled juba haavatav ning sulle tungitakse igast küljest kallale. Muuda oma reputatsioon ründamatuks. Pane alati võimalikke kallaletunge tähele ja nurja need juba eos. Ühtaegu õpi oma vaenlaste kaitses katmata kohti märkama ja hävita nad sealtkaudu rünnates. Seejärel astu kõrvale ja lase avalikul arvamusel nad üles puua.

6. SEADUS
KÖIDA IGATI TÄHELEPANU

Igaüht hinnatakse tema välimuse järgi; nähtamatuks jääv ei loe midagi. Ära kunagi luba endal massi hulka kaduda või unustusse mattuda. Paista teiste hulgast silma. Ärata iga hinna eest tähelepanu. Muutu magnetiks, tekitades mulje, nagu oleksid sina suurem, värvikam ja mõistatuslikum kui tuimad ning arglikud massid.

7. SEADUS
LASE TEISTEL ENDA EEST TÖÖ ÄRA TEHA, KUID LÕIKA ALATI ISE KASU

Kasuta teiste inimeste tarkust, teadmisi ja jalavaeva oma eesmärkide saavutamiseks. Seda laadi abi säästab sinu väärtuslikku aega ja energiat ning loob sulle lausa jumaliku tubliduse ja toimekuse aura. Lõpuks sinu abistajad unustatakse ning ainult sina püsid meeles. Ära tee ise kunagi seda, mida teised võivad sinu eest korda saata.

8. SEADUS
SUNNI TEISI ENDA JUURDE TULEMA – KUI VAJA, KASUTA PEIBUTIST

Teisi inimesi tegutsema sundides allutad sa nad oma võimule. Alati on kasulik anda käsk, et vastane su ette ilmuks ja käsilolevad toimingud katkestaks. Peibuta neid veetlevate eelistega – ja ründa siis. Kaardid on sinu käes.

9. SEADUS
VÕIDA TEGEVUSE, MITTE KUNAGI VAIDLUSE ABIL

Iga hetke-eelis, mida oled enda meelest vaidluses saavutanud, on tegelikult Pyrrhose võit. Salaviha ja pahatahtlikkus, mida sa sellega tekitad, on tugevam ja kestab kauem kui mis tahes hetke meelemuutus. Palju mõjukam on sundida teisi endale alluma tegevuse mõjul, lausumata seejuures sõnagi. Demonstreeri, ära seleta.

10. SEADUS
NAKKUS: VÄLDI HÄDALISI JA ÕNNETUID

Sa võid kellegi armetuse tõttu hukkuda – emotsionaalne seisund on sama nakkav nagu mõni tõbi. Võid küll arvata, nagu püüaksid kedagi uppumisest päästa, kuid sellega üksnes saadad iseennast õnnetusse. Õnnetu tõmbab mõnikord ise endale hädasid kaela ja ta võib sindki nõnda kahjustada. Otsi endale parem õnnelikke ja rõõmsaid kaaslasi.

11. SEADUS
ÕPI INIMESI ENDAST SÕLTUVUSES HOIDMA

Oma sõltumatuse säilitamiseks pead sa end alati soovitavaks ja otsitavaks muutma. Mida rohkem sinule loodetakse, seda rohkem vabadust naudid. Sunni õnne ja vara ihaldavad inimesed endale lootma ning sul pole midagi karta. Ära kunagi neid liiga palju õpeta, sest siis suudaksid nad sinuta toime tulla.

12. SEADUS
KASUTA OMA OHVRILT RELVADE VÕTMISEKS VALIKULIST AUSUST JA SUUREMEELSUST

Üksainus siiras ja üllas tegu suudab tosinaid ebaausaid varjata. Siiralt ausad ja üllad žestid jaksavad isegi kõige umbusklikumate inimeste kaitsevarju maha rebida. Kui sinu valikuline ausus on nende soomusrüüsse augu löönud, siis võid neid petta ja nendega manipuleerida nagu iganes soovid. Õigeaegne kingitus – Trooja hobune - aitab sama eesmärki saavutada.

13. SEADUS
ABI PALUDES APELLEERI INIMESTE OMAKASUPÜÜDLIKKUSELE, MITTE KUNAGI NENDE ARMULIKKUSELE VÕI TÄNUTUNDELE

Kui sa oled sunnitud liitlaselt abi paluma, siis ära hakka ennast oma varasema soosingu ja heategude meeldetuletamisega vaevama. Ta leiab igal juhul keeldumisvõimaluse. Selle asemel maini midagi, mis sinu või su liitlase arvates võiks talle kasu tuua ja tõsta see igati esile. Endale osaks langevaid hüvesid nähes osutub ta palju vastutulelikumaks.

14. SEADUS
TEESKLE SÕPRA, TEGUTSE SPIOONINA

Oma võistleja tundmine on väga oluline. Kasuta spioone, et hankida informatsiooni, mis aitaks sul temast sammu võrra eespool püsida. Veelgi parem on ise luurata. Õpi peentel seltskonnasündmustel andmeid hankima. Esita kaudseid küsimusi, et inimesed oma nõrkusi ja kavatsusi paljastaksid. Alati on võimalik oskuslikult spioneerida.

15. SEADUS
LITSU OMA VAENLANE LÕPLIKULT LAIAKS

Kõik suured juhid Moosesest alates on teadnud, et kardetud vaenlane tuleb täielikult purustada. (Mõnikord on see neile väga valusal viisil selgeks saanud.) Kui üksainuski säde jääb hõõguma, siis pole üldse oluline, kui nõrgukesena see tundub, sest lõpuks puhkeb niikuinii tuli. Poolel teelpeatumine on rohkem kaotusi põhjustanud kui täielik häving. Vaenlane toibub ja hakkab kättemaksu taotlema. Purusta mitte ainult tema keha, vaid ka hing.

16. SEADUS
KASUTA ÄRAOLEKUT LUGUPEETAVUSE JA AUSTUSE SAAVUTAMISEKS

Liigne teiste hulgas viibimine muudab sind odavamaks. Mida rohkem sind nähakse või kuuldakse, seda tavalisema mulje sa jätad. Kui sa oled juba mingis rühmas positsiooni saavutanud, siis sunnib ajutine eemaletõmbumine sinust rohkem rääkima ja võib-olla äratad koguni suuremat lugupidamist. Pead mõistma, millal on õige lahkumishetk. Muuda oma napid ilmumised väärtuseks.

17. SEADUS
HOIA TEISED LAKKAMATUS HIRMUS: KULTIVEERI ETTEAIMAMATUSE ÕHKKONDA

Inimesed on olendid, kelle kombeid iseloomustab rahuldamatu vajadus teiste inimeste tegevusega kursis olla. Sinu etteaimatav käitumine laseb neil ennast olukorra valitsejana tunda. Pööra see nende vastu: ole sihilikult etteaimamatu. Pealtnäha järjekindlusetu või mõttetu käitumine lööb neil jalad alt ning nad väsitavad ennast, püüdes sinu tegude mõtet mõista. Selle strateegia äärmuslik vorm võib heidutada ja terroriseerida.

18. SEADUS
ÄRA EHITA ENDA KAITSEKS KINDLUSI – ISOLEERITUS ON OHTLIK

Maailm on ohtlik ning kõikjal leidub vaenlasi – igaüks peab ennast kaitsma. Kindlus tundub kõige ohutum paik olevat. Kuid isolatsioon pigem ohustab sind kui kaitseb – see lõikab sind väärtuslikust informatsioonist ära ning muudab su silmatorkavaks ja kergeks sihtmärgiks. Parem liigu inimeste hulgas, leia endale liitlasi, seltsi nendega. Rahvahulk kaitseb sind vaenlaste eest.

19. SEADUS
TEA, KELLEGA SA SUHTLED – ÄRA SOLVA VALE INIMEST

Maailmas on palju igasuguseid inimesi ja sa ei tohi kunagi eeldada, et kõik nad reageerivad sinu tegevusele samal viisil. Peta mõnda inimest või trumpa ta kavalate manöövritega üle ja nad ei loobu elu seeski kättemaksust. Nad on hundid lambanahas. Vali oma ohvreid ja vastaseid hoolikalt – ära kunagi solva ega peta vale inimest.

20. SEADUS
ÄRA SEO ENNAST KELLEGAGI

Ainult rumal püüab kiiruga kellegi poole asuda. Ära seo ennast kellegagi või millegagi peale iseenda. Oma sõltumatust säilitades saab sinust teiste valitseja – inimesi üksteise vastu välja mängides sunni neid endale järgnema.

21. SEADUS
MÄNGI VÕHIKUTE ALTVEDAMISEKS KOLLANOKKA – NÄITA ENNAST JUHMIMANA, KUI SA TEGELIKULT OLED

Keegi ei soovi enda kõrval seisjast rumalam olla. Kavalus seisab selles, et ohvrile tuleb jätta mulje, nagu oleks ta nutikas – ning mitte lihtsalt tark, vaid sinust targem. Kui ta on selles kord veendunud, siis ei osata kunagi sinu varjatud olulisemaid motiive aimata.

22. SEADUS
KASUTA ALISTUMISTAKTIKAT: MUUDA NÕRKUS JÕUKS

Kui sa oled nõrgem, siis ära hakka kunagi au pärast võitlema, vaid vali hoopis alistumistaktika. Allaandmine jätab sulle toibumisaega, võitja vaevamise ja ärritamise aega ning aega oodata, millal tema jõud nõrkema hakkab. Ära paku talle rahuldust, mida sinuga võitlemine ja sinu alistamine kingiks – anna kohe alla. Teise põse ettepööramisega sa ärritad teda ja viid ta tasakaalust välja. Muuda alistumine võimu saavutamise vahendiks.

23. SEADUS
KOONDA OMA JÕUDE

Säästa oma jõudu ja energiat, koondades need kõige mõjukamasse punkti. Sa saavutad mõne rikka kaevanduse avastamisega ja sinna üha sügavamalt tungides rohkem kui ühest pinnapealsest kaevandusest teise libisedes – intensiivsus on ekstensiivsusest alati üle. Otsides võimuallikaid, mis võiksid sind kõrgemale tõsta, leia kõigepealt võtmeisik, too rammus lehm, keda saaksid edaspidi võimalikult kaua lüpsta.

24. SEADUS
TEESKLE IDEAALSET ÕUKONDLAST

Täiuslik õukondlane saavutab edu maailmas, kus kõik tiirleb võimu ja osava poliitika ümber. Tema on ebaaususe kunsti tähistanud; ta lipitseb, alandab ennast võimukandjate ees ning allutab teised kõige käänulisemal ja elegantsemal viisil oma tahtele. Õpi meelitamise seadusi tundma ja kasutama ning siis pole sinu tõusul piire.

25. SEADUS
KUJUNDA ENNAST ÜMBER

Ära lepi rolliga, mida ühiskond püüab sulle peale sundida. Kujunda ennast ümber, loo uus identiteet – niisugune, mis köidab tähelepanu ega tüüta ümbritsejaid kunagi. Määra ise oma kuvand ja ära lase teistel seda sinu eest otsustada. Lisa oma avalikele ülesastumistele ja tegudele dramaatilisi jooni – su mõjuvõim tugevneb ja sa tundud nõnda elust endastki suuremaks sirguvat.

26. SEADUS
HOIA OMA KÄED PUHTAD

Sa pead endast viisakuse ja tõhususe musterkuju mulje jätma: sinu käed ei tohi kunagi olla vigade või räpaste tegudega määrdunud. Oma oletatava puhtuse säilitamiseks muuda teised patuoinasteks, varju nende selja tabaja kasuta neid enda huvides ära.

27. SEADUS
MÄNGI INIMESTE USKUMISVAJADUSTEGA, ET LUUA ENDALE JÜNGRITE KAASKOND

Inimestel on kõikevõitev vajadus millessegi uskuda. Asu seda laadi iha tulipunkti ja paku neile selleks midagi erilist, ehk koguni uut usku. Olgu sinu sõnad ebamäärased, kuid tulvil lubadust, rõhuta vaimustuse üleolekut ratsionaalsusest ja selgest mõtlemisest. Paku oma uutele jüngritele järgmiseks rituaale, palu neid enda heaks ohverdada. Organiseeritud religiooni ja suurte eesmärkide puudumisel annab sinu uus uskumuste süsteem sulle määratu jõu.

28. SEADUS
ASU JULTUNULT TEGUTSEMA

Kui sa pole tegevussuunas kindel, siis ära seda alustagi. Sinu kahtlused ja kõhklused häirivad tegutsemist. Arglikkus on ohtlik: parem alusta jultunult. Iga ülbusest põhjustatud viga on suurema ülbusega kergesti parandatav. Igaüks imetleb jultunuid, ujedaid ei austa keegi.

29. SEADUS
KAVANDA KOGU TEE KUNI LÕPUNI

Lõpp määrab kõik. Kavanda kogu selleni jõudmise tee, arvestades võimalikke tagajärgi, tõkkeid ja saatusepöördeid, mis võivad sinu visa töö pea peale pöörata ning kuulsuse teistele kinkida. Lõpuni kavandades ei lase sa asjaoludel ennast mõjutada ja mõistad, kus tuleb peatuda. Aita oma heale õnnele tasakesi kaasaja aidaku põhjalik arupidamine sul tulevikku kujundada.

30. SEADUS
TEESKLE, NAGU SAAVUTAKSID KÕIKE PINGUTUSTETA

Sinu teod peavad jätma loomuliku mulje ja pealtnäha ladusalt kulgema. Kogu rügamist, vaeva ja kõiki kavalaid võtteid, mida selle saavutamiseks vaja läheb, tuleb varjata. Tegutse pingutamata, jättes mulje, nagu suudaksid palju rohkemgi ära teha. Väldi kiusatust ja varja, kui rängalt sa tegelikult vaeva näed – see tekitaks üksnes küsimusi. Ära õpeta oma salavõtteid kellelegi, sest neid võidakse sinu enda vastu kasutada.

31. SEADUS
KONTROLLI VALIKUVÕIMALUSI: LAS TEISED MÄNGIVAD SINU JAGATUD KAARTIDEGA

Parim pettus on see, mis annab teisele isikule näiva valikuvõimaluse: ohvritele tundub, nagu kontrolliksid nemad ise olukorda, olles tegelikult hoopis sinu hüpiknukud. Paku inimestele võimalusi, mis iga valiku puhul sinu kasuks pöörduvad. Sunni neid valima kahe halva vahel, millest mõlemad aitavad sinul eesmärgile jõuda. Sea nad dilemmahargi harude vahele: ükspuha kummale poole ka pöördutaks, torkest pole pääsu.

32. SEADUS
MÄNGI INIMESTE KUJUTLUSTEGA

Tõde püütakse sageli vältida, sest see on inetu ja ebameeldiv. Ära kunagi otsi abi tõest ja tegelikkusest, kui sa pole pettekujutluste purunemisest tingitud vihahooks valmistunud. Elu on nii karm ja masendav, et inimesed, kes suudavad romaane kirjutada või lugusid välja mõtelda, on otsekui kõrbeoaasid: igaüks püüdleb nende poole. Rahvamassidele unistuste pakkumises peitub suurjõud.

33. SEADUS
AVASTA IGAÜHE PÖIDLAKRUVI

Igal inimesel on mõni nõrk koht, pragu tema kindlusemüüris. See nõrkus on tavaliselt ebakindlus, kontrollimatu tunne või vajadus, aga samuti mõni väike salalõbu. Ükskõik, millega ka tegemist oleks, saab sellest pärast avastamist pöidlakruvi, mida võid oma huvides keerata.

34. SEADUS
OLE OMAMOODI KUNINGLIK: KÄITU KUNINGANA, ET SIND TEMANA KOHELDAKS

Sinu käitumisviis määrab sageli, kuidas sind koheldakse: võib öelda, et vulgaarsus või lihtlabasus sunnivad inimesi sinusse lõpuks lugupidamatult suhtuma. Kuningas austab iseennast ja tekitab teisteski samasuguse tunde. Kuninglikult käitudes ja oma jõudu uskudes näitad sa, et väärid krooni.

35. SEADUS
VIIMISTLE ÕIGE AJASTAMISE KUNSTI

Ära kunagi kiirusta – kiirustamine näitab, et sa ei oska ennast ega aega valitseda. Jäta endast alati rahulik mulje, nagu teaksid, et lõpuks hoiad sa ikka kõiki otsi enda käes. Saa õige hetke detektiiviks, jõua ajahinguses selgusele ja mõista suundumisi, mis kannavad sind võimule. Õpi taanduma, kui aeg pole veel küps, ja raevukalt lööma, kui selleks on õige hetk saabunud.

36. SEADUS
PÕLGA KÕIKE SEDA, MIDA SA EI SUUDA ENDALE SAADA: EIRAMINE ON PARIM KÄTTEMAKS

Mingit pisiprobleemi tunnistades nendid sa selle olemasolu ja muudad selle oluliseks. Mida rohkem sa vaenlasele tähelepanu pöörad, seda tugevamaks sa tema nõnda teed, ning pisieksimus muutub sageli hoopis hullemaks ja silmatorkavamaks, kui sa seda parandada püüad. Mõnikord on targem kõik sinnapaika jätta. Kui on midagi, mida sa soovid, kuid ei suuda kätte saada, siis ilmuta hoopis kõige selle vastu põlgust. Mida nõrgemat huvi sa ilmutad, seda kõrgemana sa teiste silmis tundud.

37. SEADUS
KORRALDA HAARAVAID ETENDUSI

Jahmatav kuvand ja suurejoonelised sümboolsed žestid loovad võimuaura, mis mõjutab igaüht. Niisiis anna enda ümber viibijatele etendusi, tulvil haaravaid, pilkupüüdvaid ja säravaid sümboleid mis suurendavad sinu väärikust. Välispidine sära jahmatab inimesi ja keegi ei pane tähele, mida sa tegelikult teed.

38. SEADUS
MÕTLE, KUIDAS IGANES SOOVID, KUID KÄITU SAMUTI NAGU TEISEDKI

Kui sa korraldad harjunut trotsides mingi etenduse ning hoopled omapäraste ideede või tavadest hälbiva tegutsemisviisiga, siis arvavad inimesed, et sa soovid ainult tähelepanu köita ja vaatad neile ülevalt alla. Nad leiavad võimaluse karistada sind selle eest, et sa neid endast madalamaks pead. Ohutum on massiga kokku sulada ja pidada kinni tavapärasest toimimisviisist. Jaga oma originaalsust üksnes usaldusväärsete sõpradega ja nendega, kes kindlalt sinu ainulaadsust hindavad

39. SEADUS
SOGA VETT, ET KALU PÜÜDA

Viha ja tundepuhangud on strateegiliselt vastunäidustatud. Sa pead alati rahulikuks ja objektiivseks jääma. Kui sul aga õnnestub ise rahu säilitades vaenlasi vihastada, siis võidad teatud eelise. Löö oma vastased tasakaalust välja. Leia nende eneseuhkuses pragu, mille kaudu saaksid neid raputada ja ise ohjad haarata.

40. SEADUS
PÕLGA TASUTA LÕUNASÖÖKE

Kõik, mida ilma rahata pakutakse, on ohtlik – tavaliselt peitub selles mingi pettus või varjatud kohustus. Mida väärtuslikuks peetakse, selle eest tuleb ka maksta. Ise oma arveid tasudes pääsed tänulikkusest, süütundest ja pettusest. Sageli on kasulik täit hinda maksta – säästmine ei tarvitse veel kõige paremat lahendust tähendada. Ära rahaga ihnutse ning kasuta seda ohtralt, sest heldekäelisus on võimu tunnus ja külgetõmbejõud.

41. SEADUS
VÄLDI SUURMEHE JÄLJENDAMIST

See, mis esimesena toimub, tundub alati olevat parem ja algupärasem kui kõik järgnev. Kui sinu eelkäija on mõni suurmees või kui sul on kuulsad vanemad, siis pead nendest kaks korda rohkem tegema, et nende tagant välja paista. Ära kao nende varju ega klammerdu mineviku külge, mis pole sinu enda loodud. Hävita liiga silmatorkav isa, hülga tema pärandus ja tõuse tänu iseenda hiilgusele võimule.

42. SEADUS
LÖÖ LAMBAKARJUST JA VOONAKESED PÕGENEVAD LAIALI

Muresid tekitab sageli üksainus tugev isik – ässitaja, ülbe alluv, heatahtlikkuse mürgitaja. Kui sa lased seda laadi inimestel vabalt tegutseda, siis alistuvad teisedki tema mõjule. Ära oota, kuni mured paljunema hakkavad, ja ära püüagi neid inimesi jutuga ümber veenda – nad on lootusetud. Nende mõjust vabanemiseks on vaja nad isoleerida või neist vabaneda. Sihi löök tüliallika pihta ja voonakesed põgenevad laiali.

43. SEADUS
MÕJUTA TEISTE SÜDANT JA MÕISTUST

Sundimine põhjustab reaktsiooni, mis lõpuks sinu enda vastu pöördub. Sa pead teisi mõjutama, et neis tekiks tahtmine sinu poole üle tulla. Inimesest, kelle sa oled suutnud ümber veenda, saab sinu ustav ettur. Ning teisigi on võimalik nende psühholoogilist omapära ja nõrkusi arvestades ära meelitada. Pehmenda tõrksaid nende emotsioonidel mängides, kasuta ära kõik see, mida nad kalliks peavad või kardavad. Ära hooli inimeste südamest ja mõistusest ning nad hakkavad sind vihkama.

44. SEADUS
MUUDA VASTASED PEEGLIEFEKTIGA RELVITUKS JA AJA NAD RAEVU

Peegel kajastab reaalsust, kuid ühtaegu on see täiuslik petmisvahend: vaenlasi peegeldades toimi täpselt samuti nagu tema ja siis ei suuda ta sinu strateegias selgusele jõuda. Peegliefekt mõnitab ja alandab su vastaseid ning sunnib neid ülemäärase jõuga reageerima. Nende psüühikat peegeldades peibutad neid pettekujutelmaga, nagu jagaksid nende väärtusi, ja nende toiminguid peeglist näidates annad neile õppetunni. Vähesed suudavad peegliefekti mõjule vastu panna.
r
45. SEADUS
JUTLUSTA MUUTUSTE VAJADUST, KUID ÄRA KUNAGI KORRAGA LIIGA PALJU REFORMI

Igaüks tunnistab üldiselt muutuste vajadust, kuid igapäevatasandil on inimesed harjumuste orjad. Liiga palju uuendusi korraga traumeerib ja viib vastuhakule. Kui sa oled võimupositsioonil uustulnuk või püüad sellesse ringi kuulumata endale võimualust rajada, siis teeskle, nagu peaksid vanadest toimimisviisidest kinni. Kui muutused osutuvad hädavajalikuks, siis kirjelda neid kui mineviku pisiparandusi.

46. SEADUS
ÄRA KÄITU KUNAGI LIIGA TÄIUSLIKULT

Alati on ohtlik ennast teistest paremana näidata, kuid kõige ohtlikum on see, kui sul ei paista üldse vigu või nõrkusi olevat. Kadedus sünnitab salavaenlasi. On arukas mõnikord ka oma puudusi näidata ja süütuid eksimusi tunnistada, sest nõnda välditakse kadestamist ning jäetakse endast inimlikum ja ligipääsetavam mulje. Ainult jumalad ja surnud võivad karistust kartmata täiuslikuks jääda.

47. SEADUS
ÄRA MÖÖDU SEATUD SIHTMÄRKIDEST; ÕPI VÕIDU PUHUL ÕIGEL HETKEL PEATUMA

Võiduhetk võib sageli kõige ohtlikumaks osutuda. Üleolekust, kõrkusest ja liigsest enesekindlusest tekkinud joovastus võib sind seatud eesmärkidest mööda tõugata ning liiga kaugele tungides saad sa vaenlasi juurde rohkem, kui olid neid alistanud. Ära lase edul oma pead segi ajada. Miski ei asenda strateegiat ja hoolikat kavandamist. Sea endale eesmärk ja peatu, kui oled selleni jõudnud.

48. SEADUS
TEESKLE VORMITUST

Midagi kavandades ja plaane koostades avad sa ennast ründajale. Ära tardu kindlale kujule, millest kallaletungijal oleks kerge kinni haarata, vaid ole liikuv ja kohanev. Nendi fakti, et miski pole kindel ja et ükski seadus põle kõigutamatu. Parim enesekaitseviis on olla voolav ja vormitu nagu vesi; ära kunagi tee panust stabiilsusele või igikestvale korrale. Kõik muutub.


Raamatuga „48 võimuseadust” seonduvad märksõnad: võim, juhtimine, valitsemine, sotsiaalfilosoofia, enesekehtestamine, mõjutamine, manipuleerimineRaamatu „48 võimuseadust” tehnilised andmed


„48 võimuseadust” on kõvakaaneline raamat, 512 lk; 17,5 × 24,5 cm; ↔ 3,2 cm; 1,012 kg.


Raamat „48 võimuseadust” on Laos nr 3, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „48 võimuseadust” ilmumisandmed: Pegasus, 2016


ISBN/EAN: 9789949593040 (978-9949-593-04-0)

Ostan „48 võimuseadust” hinnaga 27.97Veel üllitisi „48 võimuseadust” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „48 võimuseadust” vaadata ka neid trükiseid:


Mõtted
Mõtted

37.73


Ikigai
Ikigai

18.81


Valitseja
Valitseja

30.93


Lõpmatus
Lõpmatus

21.70


Saladus
Saladus

9.99


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525