Tervis Pluss ajakiri, mai 2023


„Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” on ajakiri. Ajakirja seisukord: uus.

Tervis Pluss ajakiri, mai 2023 kaanepilt – front cover

Hind: 0.00


Peatoimetaja: Heidit Kaio.


Toimetanud Inge Mehide, Kristina Traks, Liina Liisveld. Keeletoimetajad: Anne Panga, Tiiu Ilu. Kujundanud Kaia Loigom.
„Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” – tutvustus


Ainult ajakirja eraldi ei postitata. Saab valida kingituseks. Selle saab ostukorvi lisada alles siis, kui sinna on midagi juba eelnevalt lisatud.


Vaimustus uuest

„Olen SÜGAVALT veendunud, et vaimse tervise probleemidel on ainult kaks algpõhjust. On erinevaid käivitajaid, aga alguse saab kõik kahest asjast: vähesest füüsilisest koormusest ja liiga mugavast elust Ja on kaks suurt mootorit mis aitavad inimest edasi. Neist üks on füüsiline liikumine ja teine on mugavustsoonist lahkumine,” ütleb Rita Rätsepp.
Kas ühe ajakirjalooga on võimalik anda tööriistad vaimse tervise esmaabiks? On. Rita on selles väga hea.
Rasvase joone tõmbaksin alla nõuandele lahkuda mugavustsoonist. Tihti teame, mis aitaks edasi. Tervise-sport, kaalust alla võtmine, oma elukorralduse või isegi elukutse muutmine. Aga me ei tee seda. Mõistan ka, et sisimas kinni jooksmine käib hiilivalt ja kui leiad end suure kivi taga konutamas, on vaja kõrvalist abi.
Leian äratundmist Rita mõttes, et 40. sünnipäevaga kaasneb teinekord kriis. Elu keskkohas saabub mõistmine, et ma pole enam noor. Sealt peab küpsema mõistmiseni, et pole ka vana. Mis veelgi olulisem, et elu üle tuleb vastutus võtta. Ainult mina elan oma elu. Mitte keegi teine. Kedagi ei saa süüdistada, et elu on just selline, nagu on. Ma ei räägi siin sügavatest traumadest, vaid tavalisest üle kivide ja kändude kulgevast elurajast.
Nii Rita kui ka kliinilise psühholoogi Anna-Kaisa Oidermaa intervjuust käib läbi sõnum, et head tunnet peame endale tekitama teadlikult. Teinekord on ettekujutus, et tunded saalivad sinna ja tänna. Me aga saame neid ise esile kutsuda. Märgates praeguse hetke ilu, näiteks looduses.
Lisaks on mulle olulise mõistmise andnud ajuteadlase Jaan Aru kunagine ütlemine, et mälestused ei sünni mitte praeguses hetkes, vaid me loome neid ajapikku. Seega on võimalik mälestusega manipuleerida. Kui tahame, siis mustata, kuigi elu see edasi ei vii, või ilusamaks mõelda.
Veel üks soovitus seekordsest ajakirjast: püüdke kasvõi jõuga uuendustega kaasas käia, sest on leitud, et inimesed, kes uuendustesse umbusklikult suhtuvad, on väiksema empaatiavõimega. Ma keeraks selle nii, et empaatiavõimet on võimalik arendada uuendustega kaasa minnes. Valides kasvõi keerulisema uue telefoni?


Ajakirjaga „Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” seonduvad märksõnad: ajakirjad, tervisAjakirja „Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” tehnilised andmed


„Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” on ajakiri, 114 lk; 21,0 × 28,1 cm; ↔ 0,5 cm; 260 g.


Ajakiri „Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Ajakirja „Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” ilmumisandmed: Delfi Meedia, 2023Veel üllitisi raamatu „Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” autori(te)lt:

Soovitame lisaks väljaandele „Tervis Pluss ajakiri, mai 2023” vaadata ka neid trükiseid:


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 2125