Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Põllumajandus, metsandusÕpikud

Säästva metsanduse alused


„Säästva metsanduse alused” on pehmekaaneline raamat sarjast Kutseõpe. Raamatu seisukord: nagu uus.


Säästva metsanduse alused kaanepilt – front cover

Hind: 34.94


Autor: Vello Keppart.


Kujundanud Tiina Alver.


Sarja nimetus: Kutseõpe.
„Säästva metsanduse alused” – tutvustus


Loengukonspekt „Säästva metsanduse alused” on kirjutatud eelkõige Luua Metsanduskooli õpilastele, kaugõppijatele, kuid selle abil saavad oma teadmisi täiendada ka metsanduse- ja bioloogiaüliõpilased, metskonna ja looduskaitse töötajad, metsaomanikud ja teised loodushuvilised.

„Säästva metsanduse alused” koosnevad vastavalt õppekavale kahest osast: säästlikust metsakasvatusest ja vääriselupaikade õpetusest.

Raamatu „Säästva metsanduse alused” eessõna


Metsakasvatuses on üle mindud täiesti uutele põhimõtetele. Kui varem tuli sanitaarraie jt hooldusraiete käigus ilmtingimata ära koristada kõik jämedad surnud ja lamapuud, siis nüüd tuleb need jätta liigilise mitmekesisuse huvides metsa. Kui enne pidi hästi hooldatud metsas raiejäätmeid põletama, okaspuukände koorima, kahjurite ja võsa tõrjeks soovitati mürke, siis nüüd peab peened raiejäätmed jätma kohapeale kõdunema, mürke ja väetisi metsades kasutada ei või. Metsade pikaajaline intensiivne kasutus on oluliselt kahjutanud metsa kui ökosüsteemi elustikku: kadunud on põlismetsad, inimene on tüvepuidust toitujad nälga jätnud ja kolmandik metsaliikidest on sattunud punasesse raamatusse. Paljudele on uudiseks ökoloogilise metsakaitse käsitlus ja teadmine, et ka metsakasvataja on oluline maastiku kujundaja.

Arenevas ühiskonnas on õigusaktide muutumine kiire ja ettearvamatu. Trükises tuuakse seisukohti, mida on metsakasvatajad järginud kogu aeg kui eetilist normi, aga ka uusi põhimõtteid seoses looduskaitse strateegia ja metsamajanduse tehnoloogia muutustega. Sageli spetsialistide poolt koostatud juhistest ei jää juriidilisse keelde panduna määrustes suurt midagi järgi. Aeg näitab, millised säästva metsanduse juhistest jäävad metsakasvataja ja -kasutaja kutse-eetika normiks, millised jõustuvad õigusaktideks.

Käesolev loengukonspekt on kirjutatud eelkõige Luua Metsanduskooli õpilastele, kaugõppijatele, kuid selle abil saavad oma teadmisi täiendada ka metsanduse- ja bioloogiaüliõpilased, metskonna ja looduskaitse töötajad, metsaomanikud ja teised loodushuvilised.

Säästva metsanduse alused koosnevad vastavalt õppekavale kahes osast: säästlikust metsakasvastusest ja vääriselupaikade õpetusest.Raamatu „Säästva metsanduse alused” sisukord

Raamatu „Säästva metsanduse alused” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Säästva metsanduse alused” seonduvad märksõnad: metsandus, metsakasvatus, säästev areng, metsad, elurikkus, metsakaitse, elupaigad, elupaigakaitse, õppematerjalid, loengudRaamatu „Säästva metsanduse alused” tehnilised andmed


„Säästva metsanduse alused” on pehmekaaneline raamat, 104 lk; 16,0 × 24,0 cm; ↔ 0,6 cm; 218 g.


Raamat „Säästva metsanduse alused” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Säästva metsanduse alused” ilmumisandmed: Ilo, 2005


ISBN/EAN: 9789985576595 (9985-57-659-4, 9985576594)

Ostan „Säästva metsanduse alused” hinnaga 34.94Veel üllitisi „Säästva metsanduse alused” autori(te)lt:

Raamatuga „Säästva metsanduse alused” samast sarja(de)st:

Soovitame lisaks väljaandele „Säästva metsanduse alused” vaadata ka neid trükiseid:


Kuu võim
Kuu võim

19.91


Kuu võim
Kuu võim

24.74


Kuuaednik
Kuuaednik

17.90


Traktorid
Traktorid

16.50


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525