Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: IlukirjandusNäidendidFilmiks vändatud raamatud

Õnne sünnipäevaks, Wanda June


„Õnne sünnipäevaks, Wanda June” on ajakiri sarjast Loomingu Raamatukogu. Ajakirja seisukord: kasutatud.

Õnne sünnipäevaks, Wanda June kaanepilt – front cover

Hind: 2.90


Autor: Kurt Vonnegut. Eessõna autor: Valda Raud.


Inglise keelest tõlkinud Valda Raud.


Originaali pealkiri: Happy birthday, Wanda June.Sarja nimetus: Loomingu Raamatukogu.
„Õnne sünnipäevaks, Wanda June” – tutvustus


Loomingu raamatukogu 1975 väljaanne nr 35.

Näidend on pikaajalise küpsemise vili. Siingi kordub Vonneguti meelisteema: humaansus vägivalla vastu.

Lühidalt on lugu sellest, kuidas vana kooli sõjamees Harold on olnud koos sõbra, Nagasakile aatomipommi visanud piloot Looseleafiga juba kaheksa aastat kadunud. Naisel Penelopel on vahepeal tekkinud kaks armukest/kosilast ja nende poeg Paul sirgunud 12-aastaseks. Mehed naasevad ja leiavad eest hoopis teistsuguse maailma, kust nad kaheksa aastat tagasi lahkusid. Mehed on oma minevikus tapnud sedavõrd palju inimesi, et nüüdne rahulik argielu tundub võõras ja vaenulik, kus nende tapajutud kõlavad pigem põneva filmi kui tõelisusena. Lihtne lugu, kus põrkuvad keerukad suhted ja hoiakud.

Eesti lugeja sai Vonneguti näidendiga tutvust teha juba 1975. aastal, mil see ilmus Loomingu Raamatukogus, tõlkijaks ja eessõnaga varustajaks Valda Raud. Näidend ise valmis aastal 1970 ja sai maailmaesietenduse samal aastal New Yorgis, kus seda mängiti vaid pool aastat, katkestuse põhjuseks näitlejate üldstreik. 1971. aastasse jääb näidendi põhjal Columbia Pictures’is Mark Robsoni tehtud film, mille kohta Vonnegut ise ütles, et film oli kohutav (an awful movie).

Näidendi algne nimi oli naispeaosalise järgi Penelope. Jah, sama nimi, mis Odysseuse igitruul abikaasal. Vonneguti enda sõnul olevat naispeategelase mõte tulnud nimelt kunagisest imestusest, kui naeruväärne on naisel kakskümmend aastat oma kadunud meest oodata ja samas loobuda armuelust. Juba aastal 1951 kirjavahetuses oma toimetaja ja kirjastaja Knox Burgeriga mainib Vonnegut Penelope-nimelist näidendit. Lõpuks sai kirjanik oma mõtte läbi mängida, kinkides Penelopele näidendis lausa mitu armukest.


Ajakirjaga „Õnne sünnipäevaks, Wanda June” seonduvad märksõnad: ameerika, ilukirjandus, näidendidAjakirja „Õnne sünnipäevaks, Wanda June” tehnilised andmed


„Õnne sünnipäevaks, Wanda June” on ajakiri, 90 lk; 12,7 × 19,4 cm; ↔ 0,4 cm; 80 g.


Ajakiri „Õnne sünnipäevaks, Wanda June” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.


Ajakirja „Õnne sünnipäevaks, Wanda June” ilmumisandmed: Perioodika, 1975

Ostan „Õnne sünnipäevaks, Wanda June” hinnaga 2.90Veel üllitisi „Õnne sünnipäevaks, Wanda June” autori(te)lt:

Raamatuga „Õnne sünnipäevaks, Wanda June” samast sarja(de)st:© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525