Ostukorv
Kirjavara raamatupood
Otsing 


NB! Soovi korral iga ostuga kaasa kingitus! Vt Kingitused, tasuta kraam.
Teemad: Atlased, kaardidAjalugu, poliitikaGeograafia, maateadus

Maailmateater
Kaartide põnev sünnilugu


„Maailmateater” on ümbrispaberiga kõvakaaneline raamat. Raamatu seisukord: uus.

Maailmateater Kaartide põnev sünnilugu kaanepilt – front cover

Hind: 28.40


Autor: Thomas Reinertsen Berg.


Norra keelest tõlkinud Heidi Saar.


Originaali pealkiri: Verdensteater. Kartenes historie.


Toimetanud Arvi Tampuu. Kujundanud Anu Ristmets, Dimitri Kayiambakis.
„Maailmateater” – tutvustus


„Maailmateater” on raamat maakaartide ja atlaste ajaloost. Vaimustavas jutustuses teadusest ja maailma kujutavatest piltidest, kunstist ja tehnikast, võimust ja ambitsioonidest, praktilisest vajadusest ning tundmatuid maid puudutavatest kaugetest unistustest viib Thomas Reinertsen Berg meid kiviaja inimeste müstiliste sümbolite juurest tänapäeva GPSi ja Google Earthini. Teel kohtame visionääridest geograafe, vapraid maadeavastajaid ning kaardiajaloo tundmatuid kangelasi.

Raamatu „Maailmateater: kaartide põnev sünnilugu” illustratsioonid on erakordselt uhked, siit leiab kaarte, mis demonstreerivad maailmanägemise erinevaid viise alates Vana-Kreeka oletustest kuni keskaegse usuni, renessansiaegsetest eksperimentaalsetest teaduslikest kaardistustest meie digitaalse tänapäeva välkkiire infovahetuseni. Raamat „Maailmateater” võtab kokku enam kui kolme tuhande aasta jooksul tehtud jõupingutused maailma kaardistamiseks. Haarav lugemine kõigile kartograafia- ja ajaloohuvilistele.

Raamatu „Maailmateater” autor Thomas Reinertsen Berg (sündinud 1971) on Norra kirjanik ja ajakirjanik. Oma debüütteose „Maailmateater: kaartide põnev sünnilugu” eest pälvis ta 2017. aastal Brage auhinna parima aimekirjandusteose kategoorias.

„Maailmateater: kaartide põnev sünnilugu” – väljavõtteid


„Ma lihtsalt pean naerma, kui mõtlen kõigile, kes on kõige ebamõistlikumal moel juba joonistanud maailmakaarte. Okeanost kujutavad nad kui jõge, mis voolab ümber Maa, ja Maa teevad nad ümmarguseks, justkui oleks see sirkliga tõmmatud, ja Aasia näeb neil välja nagu Euroopa.”
– HERODOTOS, 5. saj eKr

„Maailm oli jagatud kolmeks osaks. Lõunast ja läänest kuni Vahemereni ulatuvat osa nimetatakse Aafrikaks, selle kaugeim osa on päikese tõttu nii kuum, et seal kõrvetab. Mandri teine osa ulatub läänest ja põhjast merre, seda nimetatakse Euroopaks või Eneaks ning põhjaosa on nii külm, et seal rohtu ei kasva ja keegi ei saa seal elada. Põhja pool üle ida kaugel lõunas asub Aasia; selles maailma osas on kõik, mis on kaunis ja ilus, ja niidud, kus maa annab saaki, kulda ja kalliskive; seal on ka maailma keskpunkt.”
– SNORRI STURLUSON „Noorem Edda”, u 1220

„Tundub, et automatiseerimine tuli, et jääda. Näib, et mõned kartograafia põhiülesanded võivad tulevikus olla enamjaolt automatiseeritud ja et aja jooksul toodetavate kaartide mahtu suurendatakse, samal ajal kui kulusid vähendatakse.”
– WALDO R. TOBLER, 1959Raamatu „Maailmateater” sisukord

Raamatu „Maailmateater” sisukord on veel sisestamata või see puudub sootuks.


Raamatuga „Maailmateater” seonduvad märksõnad: geograafia, kartograafia, kartograafia ajalugu, kaardistamine, mõõdistamine, ajaloolised kaardidRaamatu „Maailmateater” tehnilised andmed


„Maailmateater” on ümbrispaberiga kõvakaaneline raamat, 352 lk; 17,9 × 24,6 cm; ↔ 2,8 cm; 908 g.


Raamat „Maailmateater” on Laos nr 1, saame postitada või kontorisse tuua samal või esimesel TÖÖPÄEVAL.


Raamatu „Maailmateater” ilmumisandmed: Eesti Raamat, 2021


ISBN/EAN: 9789916120767 (978-9916-12-076-7)

Ostan „Maailmateater” hinnaga 28.40Soovitame lisaks väljaandele „Maailmateater” vaadata ka neid trükiseid:


© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525