top design element
Kirjavara raamatupood


Kirjavara online-raamatupood on veel alles noor. Kui Te siit soovitud raamatut ei leidnud, küsige ikka. Võimalik, et raamat on olemas, kuid pole andmebaasi veel jõudnud. Selleks vajutage nupule „Kirjuta meile”, avaneb kirja saatmise vorm.
OstukorvOtsing 


Eestikeelsed raamatudSoomekeelsed raamatudRootsikeelsed raamatudIngliskeelsed raamatudPrantsuskeelsed raamatudSaksakeelsed raamatudVenekeelsed raamatud


Sarjad
Viimati poodi lisatud raamatud
Uued raamatud (2021, 2020)

ANTIIK

Aabitsad 1 uus
Aforismid, tsitaadid, mõtteterad 1 uus
Aiandus, mesindus 5 uut
Ajalugu, poliitika 3 uut
Alternatiivmeditsiin 2 uut
Arhitektuur 2 uut
Arvutid, elektroonika 1 uus
Atlased
Ehitus ja remont
Elulood, mälestused
Eneseabi 4 uut
Esoteerika 1 uus
Filosoofia 1 uus
Folkloor
Fotoalbumid
Fotograafia, filmitehnika
Hobid ja vaba aeg 3 uut
Huumor 2 uut
Ilu ja tervis 1 uus
Ilukirjandus 1 uus
Jooga ja Pilates
Juriidika, õigus
Jõulud
Katastroofid, õnnetused, kuriteod
Keel ja kirjandus
Keeleõpikud
Kehakultuur
Kleepsuraamatud
Kodundus 1 uus
Kokaraamatud 6 uut
Kombed ja etikett
Kultuur
Kunst 1 uus
Käsitöö 3 uut
Laste tegelusraamatud
Lastekasvatus 5 uut
Lasteraamatud 8 uut
Loodus
Loomad, linnud
Luule
Majandus, äri
Meditsiin 2 uut
Muusika
Mängud
Nipiraamatud
Noortele 1 uus
Näidendid
Perioodika
Pildiraamatud, koomiksid 4 uut
Populaarteadus
Psühholoogia 5 uut
Religioon
Seks 1 uus
Sport
Suhted 6 uut
Sõidukid
Sõnastikud, leksikonid 1 uus
Teatmikud 1 uus
Tervis 3 uut
Toiduained, joogid 4 uut
Toitumine 5 uut
Turism
Täppisteadused 1 uus
Veganlus, vegetaarlus 1 uus
Väikelaste raamatud 1 uus
Värvimisraamatud, värviraamatud
Õpikud 4 uut


Urotrakti operatsioonid
Õppevahend ravi, spordimeditsiini ja pediaatria erialal


Trükise „Urotrakti operatsioonid Õppevahend ravi, spordimeditsiini ja pediaatria erialal” kaanepilt. Cover picture of „Urotrakti operatsioonid Õppevahend ravi, spordimeditsiini ja pediaatria erialal”.

Hind: 1.90


Autor: Ennu Sepp. Kollektiivautorid: Tartu Riiklik Ülikool, Operatiivkirurgia ja uroloogia kateeder.„Urotrakti operatsioonid” on pehmekaaneline raamat, 62 lk; 14,3 × 20,0 cm; ↔ 0,4 cm; 72 g.
Raamatu seisukord: nagu uus.


Raamat „Urotrakti operatsioonid” asub Tallinna kesklinnas, Kentmanni 10-19: saame kohe teele panna või saate sellele ise E–R 9–17 (kokkuleppel ka muul ajal) järele tulla.„Urotrakti operatsioonid” – tutvustus


Retroperitoneaalruumi klrurgilis-anatoomilised iseärasused
Diagnostiliste ja kirurgiliste ravivõtete kasutamisel urotraktil on vajalik teada retroperitoneaalruumi kirurgilis-anatoomilisi iseärasusi, kuna siin paiknevad neerud, neerupealised, ureetrid, kõhuaort, alumine õõnesveen, kõhunääre, portaalveen, sümpaatilised piiriväädid, lümfiteed, närvid, osaliselt 12-sõrmik-sool, colon ascendens ja colon descendens.
Neerud ja ureetrid paiknevad retroperitoneaalruumis, mis jääb fascia endoabdominalis’e ja peritoneum parietale vahele.
Fascia endoabdominalis kujutab enesest õhukest, kuid tugevat fibroosset lestet, mis paikneb vahetult kõhu tagaseina lihaste (või aponeuroosi) peal ja on nendega kokku kasvanud. Olenevalt sellest, missugust lihast ta katab, nimetatakse fastsiat ka erinevalt. Näiteks fascia transversalis, quadrata, iliaca, psoatis, praevertebralis jt. Ülemises osas läheb fascia endoabdominalis üle diafragmale, seda lestet nimetatakse fascia diaphragmatica’ks, alumises osas läheb fastsia üle vaagnale, seda lestet nimetatakse fascia pelvis’eks.
Fascia endoabdominalis’e ette jääb sidekude – textus cellulosus retroperitonealis, kõhu ees- ja külgosas nimetatakse seda subperitoneaalseks sidekoeks.
Retroperitoneaalruumi ülemises osas on textus cellulosus retroperitonealis ühenduses mediastinum posterior’iga läbi hiatus aorticus’e, vähemal määral väikeste pilude kaudu mis jäävad diafragma säärte vahele mõlemal pool lülisammast. Alumises osas läheb textus cellulosus retroperitonealis üle vaagna sidekoeks, mis asetseb parietaalse peritoneaallestme ja vaagnaorganite vahel, omades laialdast ühendust retrorektaalse sidekoega.
Linea axillaris posterior’i projektsioonil, kus peritoneumi parietaalne leste läheb üle vistseraalseks (s.t läheb üle colon ascendens’ile ja colon descendens’ile),moodustub fascia transversalis’est ja peritoneum parietale’st fascio retroperitonealis. See fastsia jaguneb kaheks, haarates oma kahe lestmega neeru, neerupealist ja ureetrit eest ja tagant. Nimetatud fastsia kahe lestme vahele jääb ka neeru rasvkapsel – capsula adiposa renis, mis ümbritseb neeru, neeruväratit ja veresooni. Rasvkapsli paksus on individuaalselt erinev. Neerust ventraalsemalt paikneb fascia praerenalis, mis kaudaalsemal pool ureetri ees kannab nimetust fascia praeureterica. Neerust dorsaalsemalt paikneb fascia retrorenalis, mis kaudaalsemal pool ureetri taga kannab fascia retroureterica nimetust. Ülemises osas ühinevad fascia retrorenalis ja fascia praerenalis omavahel ja kinnituvad koos diafragma säärtele, mediaalses osas kinnituvad mõlemad ühisele aordile ja alumisele õõnesveenile.Raamatuga „Urotrakti operatsioonid” seonduvad märksõnad: uroloogilised operatsioonid, neeruhaigused, kirurgia, uroloogilised haigused, õppematerjalid


Raamatu „Urotrakti operatsioonid” ilmumisandmed: Tartu Riiklik Ülikool, 1986Soovitame lisaks väljaandele „Urotrakti operatsioonid” vaadata ka neid trükiseid:


Äge pneumoonia
Äge pneumoonia

Hind: 9.90

Ajust ja arust
Ajust ja arust

Hind: 19.50

Antibiootikumid
Antibiootikumid

Hind: 0.90

Ära tee kahju
Ära tee kahju

Hind: 19.90

Eestlaste endeemilistest haigustest
Eestlaste endeemilistest haigustest

Hind: 19.90

Elektrokardiograafia semiootika
Elektrokardiograafia semiootika

Hind: 5.90

Elu keel
Elu keel

Hind: 15.90

Enneaegne vananemine
Enneaegne vananemine

Hind: 0.90


© OÜ Kirjavara Raamatupood • Registrikood 16003911 • kirjavara@kirjavara.ee • +372 501 2125

bottom design element