top design element
Kirjavara raamatupood


Kirjavara online-raamatupood on veel alles noor. Kui Te siit soovitud raamatut ei leidnud, küsige ikka. Võimalik, et raamat on olemas, kuid pole andmebaasi veel jõudnud. Selleks vajutage nupule „Kirjuta meile”, avaneb kirja saatmise vorm.
OstukorvOtsing 


Eestikeelsed raamatudSoomekeelsed raamatudRootsikeelsed raamatudIngliskeelsed raamatudPrantsuskeelsed raamatudSaksakeelsed raamatudVenekeelsed raamatud


Sarjad
Viimati poodi lisatud raamatud
Uued raamatud (2021, 2020)

ANTIIK

Aabitsad 1 uus
Aforismid, tsitaadid, mõtteterad 1 uus
Aiandus, mesindus 5 uut
Ajalugu, poliitika 3 uut
Alternatiivmeditsiin 2 uut
Arhitektuur 2 uut
Arvutid, elektroonika 1 uus
Atlased
Ehitus ja remont
Elulood, mälestused
Eneseabi 4 uut
Esoteerika 1 uus
Filosoofia 1 uus
Folkloor
Fotoalbumid
Fotograafia, filmitehnika
Hobid ja vaba aeg 3 uut
Huumor 2 uut
Ilu ja tervis 1 uus
Ilukirjandus 1 uus
Jooga ja Pilates
Juriidika, õigus
Jõulud
Katastroofid, õnnetused, kuriteod
Keel ja kirjandus
Keeleõpikud
Kehakultuur
Kleepsuraamatud
Kodundus 1 uus
Kokaraamatud 6 uut
Kombed ja etikett
Kultuur
Kunst 1 uus
Käsitöö 3 uut
Laste tegelusraamatud
Lastekasvatus 5 uut
Lasteraamatud 8 uut
Loodus
Loomad, linnud
Luule
Majandus, äri
Meditsiin 2 uut
Muusika
Mängud
Nipiraamatud
Noortele 1 uus
Näidendid
Perioodika
Pildiraamatud, koomiksid 4 uut
Populaarteadus
Psühholoogia 5 uut
Religioon
Seks 1 uus
Sport
Suhted 6 uut
Sõidukid
Sõnastikud, leksikonid 1 uus
Teatmikud 1 uus
Tervis 3 uut
Toiduained, joogid 4 uut
Toitumine 5 uut
Turism
Täppisteadused 1 uus
Veganlus, vegetaarlus 1 uus
Väikelaste raamatud 1 uus
Värvimisraamatud, värviraamatud
Õpikud 4 uut


Haigete põetamise alused
Õppemetoodiline juhend arstiteaduskonna nooremate kursuste üliõpilastele ja meditsiiniõdedele


Trükise „Haigete põetamise alused Õppemetoodiline juhend arstiteaduskonna nooremate kursuste üliõpilastele ja meditsiiniõdedele” kaanepilt. Cover picture of „Haigete põetamise alused Õppemetoodiline juhend arstiteaduskonna nooremate kursuste üliõpilastele ja meditsiiniõdedele”.

Hind: 4.90


Koostaja: Ilse Šeffer.„Haigete põetamise alused” on pehmekaaneline raamat, 38 lk; 14,2 × 19,9 cm; ↔ 0,2 cm; 60 g.
Raamatu seisukord: nagu uus.


Raamat „Haigete põetamise alused” asub Tallinna kesklinnas, Kentmanni 10-19: saame kohe teele panna või saate sellele ise E–R 9–17 (kokkuleppel ka muul ajal) järele tulla.„Haigete põetamise alused” – tutvustus


Sissejuhatus

Käesolev õppemetoodiline juhend on ette nähtud arstiteaduskonna nooremate kursuste üliõpilastele ja TRÜ meditsiiniõdede ettevalmistuskursustele. Ta käsitleb mõningaid haigete poetamise ja meditsiinilise tehnika küsimusi teraapiakliinikus.
Esimeste kursuste üliõpilased viibivad tavaliselt kliinikus esmakordselt. On mõistetav, et üliõpilased hoolitsevad kliinikusse minekul oma riietuse puhtuse eest. Kliinikusse saabumisel vahetavad üliõpilased tänavajalanõud sobivate madala kannaga jalanõude vastu, mis ei põhjusta müra. Tavalisel riietusel kannab üliõpilane valgest riidest kitilt. Juuksed tuleb katta valgest riidest mütsikesega. Steriilsust nõudvate protseduuride teostamisel on vajalik 3–4-kordsest marlist valmistatud ja paeltega varustatud nelinurkne suulapp, mis kinnitatakse nina ja suu ette. Käsi tuleb pesta sageli sooja vee, seebi ja harjaga, eriti tuleb seda teha enne ja pärast iga meditsiinilist protseduuri. Küüned tuleb lühikeseks lõigata.
Haiglaruumides käitub üliõpilane distsiplineeritult, ei häiri oma käitumisega haigete rahu ega sega personali tööd. Üliõpilane peab kinni haiglas kehtivast kodukorrast ja hoolitseb kõigiti ravi-säästerežiimi täitmise eest.
Haiget kohtleb üliõpilane alati kannatlikult ja rahulikult, ka siis, kui haige on erutatud ja tujukas. Haige kannatustesse peab üliõpilane suhtuma osavõtlikult. Kõigiti tuleb püüda tõsta haige meeleolu, mis tervistumist tunduvalt kiirendab. Haigele tuleb alati sisendada lootust paranemisele. Täiesti lubamatu on varem nähtud sarnaste haigusjuhtude põhjal ennustada haigele seisundi halvenemist. Lubamatu on informeerida raskesti ja lootusetult haigeid, näiteks vähihaigeid, nende tõelisest olukorrast. Tuleb hoiduda kõnelemast haigele ebameeldivustest, vältida halbade teadete edasiandmist. Peab teadma, et igasugused erutused mõjuvad haigele kahjulikult. Haigega ei tohi alati vestelda tema haigusest, vald tuleb püüda juhtida haige tähelepanu ka teistele teda huvitavatele küsimustele. Kannatlik ja osavõtlik suhtumine haigesse on tähtsaks eelduseks hea kontakti loomisel haigega.


II. Haige poetamine.

I. Haige asend voodis.

Õe ülesandeks on haigele sobiva asendi andmine voodis, sest halb asend põhjustab mitmesuguseid vaevusi ja võib ebasoodsalt mõjustada haiguse kulgu. Raskesti haigele on kõige mugavam horisontaalne asend, kusjuures pea ja jalad on pisut kõrgemal.
On haigusi, mille puhul horisontaalne asend ei ole sobiv. Näiteks südame-vereringe puudulikkuse all kannatav haige asetatakse voodis poolistuvasse asendisse; selleks kasutatakse patju või erilist voodisse asetatavat peatsit. Haigele mugava istuva asendi andmiseks kasutatakse sageli tugitooli.
Mõnedel juhtudel osutub vajalikuks teatud kehaosale eriasendi andmine; seda tehakse patjade ja siinide abil. Igal sellisel juhul peab arst määrama haigele kehaosale sobiva asendi. Näiteks jala tõmbsoonte põletiku puhul tõstetakse jalad kõrgemale, et kergendada nendest vere äravoolu. Jalgades esinevate krampide puhul on soovitav asetada põlvede alla padi, et põlveliigesed oleksid kergelt painutatud asendis.Raamatuga „Haigete põetamise alused” seonduvad märksõnad: ravi, meditsiiniseadmed, õendus, põetamine, õppematerjalid


Raamatu „Haigete põetamise alused” ilmumisandmed: Tartu Riiklik Ülikool, 1978Soovitame lisaks väljaandele „Haigete põetamise alused” vaadata ka neid trükiseid:


Abiks keskküttekatla kütjale
Abiks keskküttekatla kütjale

Hind: 5.90

Advanced Grammar in Use
Advanced Grammar in Use

Hind: 37.90

Aeroobika õpik
Aeroobika õpik

Hind: 28.90

Äge pneumoonia
Äge pneumoonia

Hind: 9.90

Ajaloo atlas gümnaasiumile
Ajaloo atlas gümnaasiumile

Hind: 9.90

Akordionimängu õpik
Akordionimängu õpik

Hind: 22.90

Akustika ja helitehnika
Akustika ja helitehnika

Hind: 24.90

Akvarellid
Akvarellid

Hind: 24.90


© OÜ Kirjavara Raamatupood • Registrikood 16003911 • kirjavara@kirjavara.ee • +372 501 2125

bottom design element